Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Totul despre ACS Poli Timisoara

Ce loc va ocupa Poli la finalul sezonului competitional 2018-2019

Locurile 1-2: Promovare directa in liga 1
5
38%
Locul al 3-lea: Baraj pentru promovare in liga 1
3
23%
Locurile 4-15: Sezon ratat
4
31%
Locurile 16-20: Retrogradare in liga a 3-a
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by ceasul13 »

Comunicat

Deși foștii noștri antrenori au preferat să renunțe, la începutul acestei săptămâni, la activitatea lor pe banca lui Poli Timișoara, bunul mers al echipei nu a fost afectat. Menționăm, totodată, că decizia privind rezilierea angajamentelor cu jucătorii Mutu, Dumbravă și Străuț a fost luată înaintea duelului cu Ripensia și a fost motivată strict de forma sportivă a celor trei fotbaliști și nu de alte aspecte. Obiectivul esențial al clubului, cel de a crește o echipă tânără, cu elemente locale și crescute de club, a rămas neschimbat. În acest moment, partea tehnică este asigurată de Petre Vlătănescu, Aurel Șunda și Ovidiu Petre, oameni care cunosc foarte bine fondul de jucători din cadrul clubului și din zonă. Prin activitatea lor, în diferite epoci, la Poli Timișoara, cei trei știu foarte bine cerințele publicului și principiile de selecție, formare și lansare a jucătorilor din centrul nostru juvenil. În același timp, precizăm că suntem în discuții avansate cu diferiți antrenori principali, iar negocierile se vor concretiza săptămâna viitoare.

Avem încredere în lotul actual de jucători și credem că el se poate dezvolta și poate realiza rezultate încurajatoare în următoarea perioadă. În același timp, clubul va întreprinde soluțiile financiare și juridice pentru reorganizarea activității. Acest proces nu poate fi decât unul pozitiv pentru viitorul clubului!

Toți cei implicați, activ sau ca susținători, în fenomenul Poli Timișoara trebuie să rămână uniți. Au fost perioade mult mai grele de-a lungul timpului, ele fiind în cele din urmă depășite. Cel mai important este să rămânem cu toții alături de echipă, să venim și să o susținem moral și economic, mai ales că vor urma meciuri importante atât pe plan sportiv, cât și în planul rivalității istorice, așa cum va fi în weekend-ul viitor, cu UTA.

Nu uitați: toate trec, inclusiv noi, cei din club, putem pleca oricând, dar Poli rămâne!

Radu Birlică, președinte Poli Timișoara

http://www.acspoli.ro/index.php/2018/08 ... unicat-18/
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

ceasul13 wrote:
Thu Aug 23, 2018 6:06 pm
Comunicat

Deși foștii noștri antrenori au preferat să renunțe, la începutul acestei săptămâni, la activitatea lor pe banca lui Poli Timișoara, bunul mers al echipei nu a fost afectat. Menționăm, totodată, că decizia privind rezilierea angajamentelor cu jucătorii Mutu, Dumbravă și Străuț a fost luată înaintea duelului cu Ripensia și a fost motivată strict de forma sportivă a celor trei fotbaliști și nu de alte aspecte. Obiectivul esențial al clubului, cel de a crește o echipă tânără, cu elemente locale și crescute de club, a rămas neschimbat. În acest moment, partea tehnică este asigurată de Petre Vlătănescu, Aurel Șunda și Ovidiu Petre, oameni care cunosc foarte bine fondul de jucători din cadrul clubului și din zonă. Prin activitatea lor, în diferite epoci, la Poli Timișoara, cei trei știu foarte bine cerințele publicului și principiile de selecție, formare și lansare a jucătorilor din centrul nostru juvenil. În același timp, precizăm că suntem în discuții avansate cu diferiți antrenori principali, iar negocierile se vor concretiza săptămâna viitoare.

Avem încredere în lotul actual de jucători și credem că el se poate dezvolta și poate realiza rezultate încurajatoare în următoarea perioadă. În același timp, clubul va întreprinde soluțiile financiare și juridice pentru reorganizarea activității. Acest proces nu poate fi decât unul pozitiv pentru viitorul clubului!

Toți cei implicați, activ sau ca susținători, în fenomenul Poli Timișoara trebuie să rămână uniți. Au fost perioade mult mai grele de-a lungul timpului, ele fiind în cele din urmă depășite. Cel mai important este să rămânem cu toții alături de echipă, să venim și să o susținem moral și economic, mai ales că vor urma meciuri importante atât pe plan sportiv, cât și în planul rivalității istorice, așa cum va fi în weekend-ul viitor, cu UTA.

Nu uitați: toate trec, inclusiv noi, cei din club, putem pleca oricând, dar Poli rămâne!

Radu Birlică, președinte Poli Timișoara

http://www.acspoli.ro/index.php/2018/08 ... unicat-18/
Zise Birlica si apoi pleca in concediu... X(
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

A plecat si Popovici ... Probabil ca la insistentele sotiei care, la ultimul meci, n-a mai suportat criticile spectatorilor fata de prestatia lui Alex. Nu m-as mira sa ramana pe DP la ... vechea iubire.

Pe de alta parte, noul antrenor n-a adus niciun plus echipei. A fost singurul meci in care n-am marcat. Era si greu, avand in vedere ca n-am trecut de centrul terenului. Omul a stat, in liga a 2-a, 5 etape pe banca Petrolului, 6 la Inter Gaz si tot 5 la Motru (e adevarat, dupa ce i-a promovat pe mineri). Nu pare alegerea potrivita. Dar cine sa vina la dezastrul de la noi!?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by swedishbitter »

impossible wrote:
Mon Sep 03, 2018 4:46 pm
A plecat si Popovici ... Probabil ca la insistentele sotiei care, la ultimul meci, n-a mai suportat criticile spectatorilor fata de prestatia lui Alex. Nu m-as mira sa ramana pe DP la ... vechea iubire.

Pe de alta parte, noul antrenor n-a adus niciun plus echipei. A fost singurul meci in care n-am marcat. Era si greu, avand in vedere ca n-am trecut de centrul terenului. Omul a stat, in liga a 2-a, 5 etape pe banca Petrolului, 6 la Inter Gaz si tot 5 la Motru (e adevarat, dupa ce i-a promovat pe mineri). Nu pare alegerea potrivita. Dar cine sa vina la dezastrul de la noi!?
Cam asta a fost pt fotbalul de prin zona. Eu zic ca o sa mai curga ceva apa pe Bega pana se vor alinia stelele din nou (stadion nou +chef de fotbal). In loc sa ne reinventam in permanenta (daca vrem sa existam in fotbal), tindem mereu spre trecut si spre formele de organizare preistorice, fiind eliminati rapid de miscarea becaliana in care s-a transformat fotbalul in Romania. Dar probabil ca asta se cere, oile si alte specii alternative de romani, au devenit majoritare acolo iar restul n-are decat sa isi gaseasca alte hobby-uri. Which would probably b more beneficial anyway.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by ultraviola »

Tristul adevar. Dar nu e vorba numai despre fotbal.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by marci75 »

Nu am crezut ca o sa vina ziua când o sa-mi fie rușine cu echipa favorita.
Toată lumea si-a bătut joc de Poli.
Nu mai văd nici o speranta.
Cum sa vinzi pe cineva de pe loc retrograda bil.
Cum sa mai vina spectatori când nu reușești o faza de poarta cu UTA.
Pot sa zic ,ca Dumbravita e echipa ,pe lângă Poli.
Trist.
Și din păcate nu o sa plătească nimeni......
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

Plecăm un pic de-acasă.
Sâmbătă, 29 septembrie, ora 14:00: Poli Timișoara - Pandurii Târgu Jiu (etapa a 9-a din Liga 2) se va juca pe arena "Electrica".

Sursa: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/

Un pic sau de tot? X(
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by banatean_violet »

Pana cand vor primi shpitzu'n kur aia cu lacatu de la stadion.
Nu mai e asa de mult pana atunci, vom juca pentru promovare din L3 in L2.
Last edited by banatean_violet on Wed Sep 26, 2018 7:21 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by ceasul13 »

impossible wrote:
Wed Sep 26, 2018 2:40 pm
Plecăm un pic de-acasă.
Sâmbătă, 29 septembrie, ora 14:00: Poli Timișoara - Pandurii Târgu Jiu (etapa a 9-a din Liga 2) se va juca pe arena "Electrica".

Sursa: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/

Un pic sau de tot? X(
Din ce retin eu noi avem policard pe Paltinisanu, nu? :D Cum sa se mute POLI de tot acolo, daca se intampla asta Robu poate sa devina pustnic si sa se retraga in munti.
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by banatean_violet »

ceasul13 wrote:
Wed Sep 26, 2018 7:10 pm

Din ce retin eu noi avem policard pe Paltinisanu, nu? :D Cum sa se mute POLI de tot acolo, daca se intampla asta Robu poate sa devina pustnic si sa se retraga in munti.
Ai dreptate, Timisoara nu-i campus monastiresc dupa cum zis-a el care le stie pe toate.
Locked