Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Intalniri la o cafea sau bere, cateodata cu invitati speciali
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by Ivanhoe »

:))

De fapt primarul a spus ca totul se va rezolva insa la fiecare punct exista sau daca nu exista atunci ar putea sa existe un dar.

Asa ca vedem cand incepem anul competitional.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by LILIaKu- »

un rezumat scurt, fara sa scriu foarte detaliat ce s-a vorbit:

- palmares/culori: exista act semnat in decembrie intre iancu, acs si asfc ca daca asfc e lasata sa se desparta de fc timisoara, nu se va asocia cu altcineva decat cu acs. din pacate, cineva din afara clubului a facut o hartie cum ca asfc aduce beneficii la masa credala in insolventa fc timisoara. ceea ce e fals. asfc nu poate fi luata in considerare la masa credala dn cauza ca ea e o societate de sine statatoare care e doar asociata cu fc timisoara, neavand nici o datorie spre creditori. dar, fiind in romania, asta trebuie demonstrat printr-un... cacat... nu mai stiu cum i-a zis robu... un fel de audit... pana mea. care nu s-a incheiat inca. in momentul cand ala se incheie, se prezinta la administratorul judiciar care va lasa asfc sa se rupa de iancu si sa vina la noi. nu se stie cand se va intampla asta dar se spera cat mai repede. e posibil sa nu putem juca in alb-violet primele meciuri sezonul viitor din cauza asta. noi am insistat ca ar fi o lovitura foarte mare pentru noi sa nu se renunte la acs si sa jucam in orice altceva decat alb-violet.

- buget: vom avea pe anul viitor bugetu de anul acesta, la care se vor adauga niste sume in plus la rectificare de buget de la primarie. se incearca atragerea a unui sponsor principal, 2 secundari, si multi mici. se pot da anul urmator cei 2% la Poli. pentru transferuri daca vor trebui bani se vor pune ceva la dispozitie.

- jucatori: robu crede ca ne trebuie vreo 5, dupa parerea lui de suporter. nu a vorbit inca cu velcea, dar parerea lui ca antrenor a spus ca va cantari mult.

- mai multe lucruri gen bilete, abonamente, obiectiv etc se vor hotara dupa ultimul meci.

- se va incerca readucerea jucatorilor ce ii mai are iancu si is imprumutati. acestia robu si-ar dori sa vina gratis si sa fie detinuti de noi si iancu in coproprietate ca si juriorii A si B.

- barbut e ok, e trecut de 18 ani, nu poate pleca liber din ce am inteles.

- stadion nu se poate incepe anul acesta. se va incerca proiect anul viitor si inceperea constructiei in 2015-2016. robu vrea sa nu darame dan paltinisanu, ci sa faca stadionul nou langa, unde e fostul teren de rugby. stadionul se vrea pe structura metalica, cu magazine gen mall si toate cele. sa vedem daca se si face.

- velcea: ramane. "sa fim optimisti".

parere personala: am fost foarte putini, ma asteptam sa fim mai multi.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by Ivanhoe »

Obiectivul a spus ca in primele 10 oricum sigur, mai jos nu concepe.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by banatean_violet »

Ivanhoe wrote:Obiectivul a spus ca in primele 10 oricum sigur, mai jos nu concepe.
Asta e tot dupa parerea lui de suporter? Sa vedem care o fi obiectivul dupa discutia cu velcea ... in etapa a 10a.

Desi vom juca in alb negru, concluziile conform rezumatului (multumesc pentru prezentare) sunt ca si vremea de afara, cam gri.

Si cu fularul alb violet ce fac, il iau azi la meci sau nu? Situatia asta mi-a cam taiat din entuziasmul bucuriei promovarii.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by orangetm »

@liliaku dice: "cineva din afara clubului a facut o hartie cum ca asfc aduce beneficii la masa credala in insolventa fc timisoara."

Dacă v-a zis şi se poate spune aici, cine e acel "cineva"? :-?
Dacă nu, give me a PM... :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by Ivanhoe »

Nu ne-a zis cine este acel cineva.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by orangetm »

Ivanhoe wrote:Nu ne-a zis cine este acel cineva.
Timişorean? :-?
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by Ivanhoe »

A spus cineva din oras, atat.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by duranviola »

Ivanhoe wrote:A spus cineva din oras, atat.
as paria bani buni pe : " este imposibil, ireal ..........."
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli Café, Marti, 04.06.2013, ora 19:00, SALA DE LECTURA

Post by orangetm »

duranviola wrote:
Ivanhoe wrote:A spus cineva din oras, atat.
as paria bani buni pe : " este imposibil, ireal ..........."
A, ba ... este cat se poate de real...
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Locked