Muzica rock

User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Muzica rock

Post by Sdou »

Cand vorbim de piese de genul Mistreated.......... chiar nu stiu ce as mai putea adauga.
Poate cum am auzit-o prima oara: Stateam la etaju 10 la Olimpia pe geamu de la bucatarie cu un rahat de radio rusesc si legat cu tot felu de sirme ca sa prind Metronomu cu Radu Theodoru.
De la primele acorduri m-a "prins" asa ca restul piesei s-a auzit pina la statia de tramvai de la strada Cluj :))
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Muzica rock

Post by DP 2-6 »

Sdou wrote:Cand vorbim de piese de genul Mistreated.......... chiar nu stiu ce as mai putea adauga.
Poate cum am auzit-o prima oara: Stateam la etaju 10 la Olimpia pe geamu de la bucatarie cu un rahat de radio rusesc si legat cu tot felu de sirme ca sa prind Metronomu cu Radu Theodoru.
De la primele acorduri m-a "prins" asa ca restul piesei s-a auzit pina la statia de tramvai de la strada Cluj :))
Ei ţucă-ce Ticu, bag sama că tu ai smincit topicu, aşa că treci tu în "Carantină" pă la nenia Portocală, să ce trimată el la topicu' care să cuvine, agică..."Metronom, Cornel Chiriac, etc, samd şî după ce ai memorat care-i situaţiunea, treci pe la "nenea" cu oarece "scrisoare deschisă", să te introducem noi în "Rock Polist"! :-*

PS Sper că nu te-ai supărat! :-*
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Muzica rock

Post by duranviola »

Sisters of Mercy - Temple of Love '92



Nightwish - Wish I Had an Angel

Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Muzica rock

Post by Pffv »

Nightwish - Nemo
http://www.youtube.com/watch?v=9hmzR1CKGtA


Nightwish - Sleeping Sun
http://www.youtube.com/watch?v=4XopsFtd ... re=related

Le aveau si finlandezii "astia" , pacat de despartirea de Tarja .
Last edited by Pffv on Fri Oct 12, 2012 7:46 pm, edited 3 times in total.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Muzica rock

Post by duranviola »

din cate tin minte, in cazul solistei de la Nightwish, a fost o adevarata scindare intre fanii trupei....asemanatoare celei fotbalistice din ziua de azi
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Muzica rock

Post by Pffv »

Scindare , in sensul ca au pus-o pe liber , dar nu chiar nejustificat . Pacat deoarece era o combinatie excelenta intre rock "simfonic" si o voce lucrata de soprana .
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Muzica rock

Post by Sdou »

DP 2-6 wrote:
Sdou wrote:Cand vorbim de piese de genul Mistreated.......... chiar nu stiu ce as mai putea adauga.
Poate cum am auzit-o prima oara: Stateam la etaju 10 la Olimpia pe geamu de la bucatarie cu un rahat de radio rusesc si legat cu tot felu de sirme ca sa prind Metronomu cu Radu Theodoru.
De la primele acorduri m-a "prins" asa ca restul piesei s-a auzit pina la statia de tramvai de la strada Cluj :))
Ei ţucă-ce Ticu, bag sama că tu ai smincit topicu, aşa că treci tu în "Carantină" pă la nenia Portocală, să ce trimată el la topicu' care să cuvine, agică..."Metronom, Cornel Chiriac, etc, samd şî după ce ai memorat care-i situaţiunea, treci pe la "nenea" cu oarece "scrisoare deschisă", să te introducem noi în "Rock Polist"! :-*

PS Sper că nu te-ai supărat! :-*
Mis asa de suparat ca numa o stea (*) pe Walk of fame (Aleea Sportivilor) ma poate impaca ;))
sau poate:
Uriah Heep Late 70's Come Back To Me Live 79

http://www.youtube.com/watch?v=ft1em2j5PRI
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Muzica rock

Post by Sdou »

Comfortably Numb - Pink Floyd - The Wall

http://www.youtube.com/watch?v=YQWszrZHBPI
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Muzica rock

Post by Pffv »

Scularea .....

User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Muzica rock

Post by Pffv »

Post Reply