Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by ultraviola »

@bvgtm, ai nimerit pe forumul nepotrivit, incearca la RATT. Cat despre "STIRE", desi e cat se poate de sforaitoare, poate ar fi interesant de mentionat si sursa :)
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by bvgtm »

ultraviola wrote:@bvgtm, ai nimerit pe forumul nepotrivit, incearca la RATT. Cat despre "STIRE", desi e cat se poate de sforaitoare, poate ar fi interesant de mentionat si sursa :)
televiziuni...internet...doar dacă vrei să fi bine informat.eu am consultat 3-4 surse
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by ultraviola »

Si copy-paste de unde ai dat?
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by bvgtm »

ultraviola wrote:Si copy-paste de unde ai dat?
http://www.b1.ro/stiri/economic/guvern- ... 44940.html
o găseşti şi pe gândul.info
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Pffv »

ultraviola wrote:Si copy-paste de unde ai dat?
Nu cred ca este relevant ! Oricum numai un ...visator s-ar astepta ca dupa ani de tactica "parjolirii pamantului" sa scoata "recolte record" . Fiind un "foarte fin" analist ( =)) ) pot afirma ca vor trece ani buni pana se vor reface ranile produse de exagerarile si amatorismul asa zisei drepte romanesti ( e chiar paradoxal , eu stiam ca dreapta inseamna stimularea productiei si investitiilor nu exact pe ...dos) . Au astia atata legatura cu dreapta aia din acceptiunea restului "omenirii" cat am eu cu number 2 de pe lista lui orangetm :-s !
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by DP 2-6 »

bvgtm wrote:
ultraviola wrote:@bvgtm, ai nimerit pe forumul nepotrivit, incearca la RATT. Cat despre "STIRE", desi e cat se poate de sforaitoare, poate ar fi interesant de mentionat si sursa :)
televiziuni...internet...doar dacă vrei să fi bine informat.eu am consultat 3-4 surse
La toate televiziunile de ştiri, inclusiv "antena 3", oficiosul USL, numai de asta se discută! : :-@ :^o
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by DP 2-6 »

"Balamucul" se apropie de sfârşit, pentru cât timp, nu se ştie.

Băsescu l-a desemnat pe VICTOR PONTA candidat la funcţia de PRIM-MINISTRU

Preşedintele Traian Băsescu a semnat, luni, decretul prin care Victor Ponta este desemnat în calitate de candidat la funcţia de prim-ministru, pentru a cere votul de încredere al Parlamentului asupra programului şi listei noului Guvern.
Preşedintele Traian Băsescu a semnat, luni, Decretul nr. 890 din 17 decembrie 2012 pentru desemnarea candidatului la funcţia de prim-ministru, informează Preşedinţia.

"Ca urmare a faptului că a existat o singură propunere din partea reprezentanţilor partidelor politice şi ai minorităţilor naţionale din Parlamentul României care au participat luni, 17 decembrie 2012, la Palatul Cotroceni, la consultările în vederea desemnării candidatului la funcţia de prim-ministru al Guvernului României, domnul preşedinte Traian Băsescu l-a desemnat pe domnul Victor-Viorel Ponta drept candidat la funcţia de prim-ministru", se arată într-un comunicat al Preşedinţiei.

Adimistraţia Prezidenţială transmite şi textul Decretului nr. 890 din 17 decembrie 2012 pentru desemnarea candidatului la funcţia de prim-ministru: "În temeiul prevederilor Art. 85 alin. (1), ale Art. 94 lit. c), ale Art. 100 alin. (1) şi ale Art. 103 alin.(1) din Constituţia României, republicată, Preşedintele României decretează: Articol unic. – Se desemnează domnul Victor-Viorel Ponta în calitate de candidat la funcţia de prim-ministru, pentru a cere votul de încredere al Parlamentului asupra programului şi listei noului Guvern, potrivit Art. 103 alin. (2) din Constituţia României, republicată. Preşedintele României, Traian Băsescu".
http://www.mediafax.ro/politic/basescu- ... u-10396089
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by englezul »

:ymsick:
Locked