Ştiri de rahat...presă de rahat...

User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by duranviola »

oare, liniuta_ se mai suporta, atunci cand se uita in oglinda ? :o)
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by orangetm »

duranviola wrote:oare, liniuta_ se mai suporta, atunci cand se uita in oglinda ? :o)
Tu crezi că are astfel de dileme existenţiale, aflate între metafizică şi clitoris, vorba geluluivoicanuluivoiculescului?
Ca să poţi roşi de propria incultură şi lipsă de valoare, trebuie să ai nişte referinţe, nişte repere culturale sau măcar ceva habar despre istoria propriei meserii.
Altfel, însăilezi nişte cuvinte, fără cap şi fără coadă, ce sună cumva a articol şi pac cu el la Răzbelu'dotro ot Temesvar...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by swedishbitter »

De fapt cred ca articolul e in ton cu ce se intampla in "fotbalul" de liga a V a. Un campionat unde cel mai frecvente scoruri sunt de 8-1, 1-12, 7-2, 234-5... e cel putin amuzant, daca nu trist. Ca, asa cum zice liniuta sus si jos, e vorba de iesiri in natura, un mic, o clisma cu ceapa, o mica partida dupa buruieni, nu contesta nimeni. Cred totusi ca in sportul asta, daca il mai urmarim cumva, e vorba de ce se intampla pe teren, si mult mai putin in jurul lui.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by orangetm »

Nici o zi fără un polonic de căcat de "presă"!
Azi: debanat...

"Ioan Cojocari si-a dat, in sfarsit, demisia
Secretarul Ioan Cojocari și-a dat seama, marți după-amiază, că este incompatibil cu funcția pe care o deține. El a demisionat, în sfârșit, din singurul partid din care a făcut parte vreodată. „Nea Jean” este secretarul municipalității de nu mai puțin de 21 de ani.

Ioan Cojocari ocupă funcţia de secretar al Primăriei Timișoara încă din anul 1992. Marţi, în timpul şedinţei de consiliu local, el s-a sesizat că este incompatibil cu această poziție, fiindcă face parte şi dintr-un partid. Cojocari şi-a dat demisia din Partidul Comunist Român. „Îmi dau demisia din Partidul Comunist Român”, a declarat el, în plenul CL. Ioan Cojocari. Pe lângă „Nea Jean” şi-au mai dat demisia şi câţiva consilieri locali, care s-au sesizat că încă fac parte din fostul partid unic."
Autor: Andreea Rotar-Popovici, că trebuie să memorăm aceste nume de vază ale antijurnalismului local... :-q
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by AndreiVajnaII »

Da care e mai exact problema aici? Asta chiar s-a intamplat. Nu e ca bazza cu Velcea.

http://www.tion.ro/anunt-soc-al-secreta ... t=articol4
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by orangetm »

AndreiVajnaII wrote:Da care e mai exact problema aici? Asta chiar s-a intamplat. Nu e ca bazza cu Velcea.

http://www.tion.ro/anunt-soc-al-secreta ... t=articol4
Pai prima problema is titlurile...
Apoi vezi ce e inauntru.
Macar tionul a avut bunul simt sa puna in titlu actiunea reala a eternsecretarului. Decacao lasa sa se inteleaga c-a plecat la oile sale nea Jean...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by duranviola »

liniuta_ se pare ca si-a schimbat editia electronica......apare la tion :-?
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by AndreiVajnaII »

Cred ca e ceva cu tmpress. La sectiunea Sport ultima stire e de acum 14 zile.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by LILIaKu- »

a primit un post mai bun ca recompensa pentru minunatele compuneri de clasa a 3a :ymsick:
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Ştiri de rahat...presă de rahat...

Post by orangetm »

LILIaKu- wrote:a primit un post mai bun ca recompensa pentru minunatele compuneri de clasa a 3a :ymsick:
Crezi că azi ai scăpat de compunerea săptămânii?
Un scurt citat, că n-am chef de tâmpenii acum... :D
"Poliştii au stat cu sufletul la gură şi au urmărit fiecare ocazie a băieţilor în ghete şi a adversarilor lor."
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply