Puie Monta

Post Reply

Cu cine votezi?

1 Votez cu Iohannis.
16
89%
2 Votez cu Puie Monta.
2
11%
 
Total votes: 18
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

Culeasa de pe net

"În fața casei, Lelea Mărie s-a pomenit cu un banner roșu cu motive populare brodate din imprimantă. În stânga, poza premierului, în dreapta poza primarului, care cică girează candidatura plagiatorului, cu autoritatea sa morală de mareanvanghele local.

La poarta bătrânei apare de nicăieri toarșu Găoază, un limbric local, nepot al primarului, angajat fictiv ca mecanic la primărie și trepăduș electoral ocazional pontănac.


- Mno, duminecă-i votare, Lele Mărie, să vii la cămin să îți faci datoria! Știi cu cine trăbă votat, nu-i așe?

- Dară că știu! Cu primarele oi vota, că uite ce mândru șade aici în poză și îi de-al nost’! Că doar nu oi vota cu hoțul ălălalt, belitu ăla de ochelarist, că numa’ nenorociri și furăciuni o făcut în țara asta, mânca-l-ar nevoia!

Toarșu Găoază pleacă perfect confuzat, după care Lelea Mărie se întoarce bolborosind:

- Mânca-te-ar beteșigu de putoare, las’ c-a vini Iohanes ăla și v-a țâpa pe tăți la ocnă, bate-v-ar Mniezo de hoți! "
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by DP 2-6 »

Ce-i cu liniştea asta? Nici o zi fără PUIE! :))
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Puie Monta

Post by orangetm »

Io acum am picat acasa...

Puie Monta si Tractorov, fecior de U650!
:anticaine: :antisteaua: :anticaine:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

"Puia" maxima maine !! Ce mic cu mare la .... votare :) !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Puie Monta

Post by englezul »

Verner presedinte ! B-)
Asta daca iasa, a zis ca arunca o bascula cu carnati pe fiecare strada din oras... =))
Daca reuseste maine si in relatia cu Timisoara se trage pe kur apoi, au, au ce o sa fie la gura mea...
Dar sa le luam pe rand.
1. Puie Monta !
2. :-ss
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Puie Monta

Post by orangetm »

Dimineata e perioada lucrului bine facut!
:)

TATOV!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

englezul wrote:Verner presedinte ! B-)
Asta daca iasa, a zis ca arunca o bascula cu carnati pe fiecare strada din oras... =))
Daca reuseste maine si in relatia cu Timisoara se trage pe kur apoi, au, au ce o sa fie la gura mea...
Dar sa le luam pe rand.
1. Puie Monta !
2. :-ss
Alea erau deci !?? :D
Ca noi , pe aici pe la periferie , suntem in panica cand vedem trecand NOAPTEA cate 7-8 betoniere (nu bascule e drept) si ne gandeam cine lucreaza la ora aia . Mai sa credem ca se "completeaza" conform traditiei mioritice , bine ca-s ....carnatii .
Trebuie insa sa il contrez pe Inglismen , cam reduse sunt posibilitatile presedintelui in cele mai multe dintre domeniile de interes pentru Timisoara . Din ce spun PSD-istii , Iohannis ar avea doar atributia de a taia pensiile celor atat de prosti incat cred asta :D , iar Ponta este cu atributia gratierii celor cateva mii de infractori notorii din PSD (ailalti , din celelalte partide , nu , ca de .... ) .
Gata ca plec la Puit ..... :) !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Puie Monta

Post by orangetm »

Image

UIMITOR - COZI URIAŞE la Paris, München, Torino, Madrid, Bruxelles. Românii s-au adunat la coadă încă înainte de ora de deschidere a secțiilor de votare. Din păcate, la Paris, coada de 500 de metri NU A AVANSAT DECAT CATIVA METRI IN JUMATATE DE ORA.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

TATOV ....crestin neortodox :) !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Puie Monta

Post by orangetm »

Image

Primul Rege al Romaniei - Carol l, de origine germana, 48 de ani de domnie, domnitorul Principatelor Unite Române, primul rege al României, membru şi preşedinte de onoare al Academiei Române.

Regele Ferdinand I al României, de origine germana, 13 ani de domnie, Ferdinand I - omul din spatele Marii Uniri.

Klaus Johannis - viitor Presedinte al Romaniei, de origine germana.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply