Puie Monta

Post Reply

Cu cine votezi?

1 Votez cu Iohannis.
16
89%
2 Votez cu Puie Monta.
2
11%
 
Total votes: 18
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Puie Monta

Post by AndreiVajnaII »

Un cunoscut care voteaza in londra a postat pe fb ca azi avanseaza coada de doua ori mai repede ca in primul tur.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Puie Monta

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:Un cunoscut care voteaza in londra a postat pe fb ca azi avanseaza coada de doua ori mai repede ca in primul tur.
Nu putem decat sa ne bucuram...
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by DP 2-6 »

englezul wrote:
AndreiVajnaII wrote:Un cunoscut care voteaza in londra a postat pe fb ca azi avanseaza coada de doua ori mai repede ca in primul tur.
Nu putem decat sa ne bucuram...
Şiii...în loc de 160.000, vor vota 320.000, asta nu ajunge să dăm jos "ciuma roşie", dacă nu se mobilizează cei din ţară. (exclus Olt şi Teleorman)
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Puie Monta

Post by englezul »

DP 2-6 wrote:
englezul wrote:
AndreiVajnaII wrote:Un cunoscut care voteaza in londra a postat pe fb ca azi avanseaza coada de doua ori mai repede ca in primul tur.
Nu putem decat sa ne bucuram...
Şiii...în loc de 160.000, vor vota 320.000, asta nu ajunge să dăm jos "ciuma roşie", dacă nu se mobilizează cei din ţară. (exclus Olt şi Teleorman)
La turul 1, diferenta a fost de 1 mil. de voturi. Acum in turul 2, daca intr-o singura zona (Anglia) se recupereaza 100.000 de voturi, crede-ma ca nu-i putin. Cate un pic de la multi...., este ce trebuie ! :D
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Puie Monta

Post by orangetm »

Prezenta la vot pentru ora 13.00 este de 27,19%, potrivit Biroului Electoral Central, cu trei puncte mai mare decat in 2009 (cand a fost de 24.01%).
Ponderea votului pe listele suplimentare a scazut la ora 13.00 pana la 9,78% din totalul voturilor exprimate, fata de 11,6% la ora 10.00.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

Recunoasteti cu totii ca e mult mai usor sa faci un kilometru de coada la vot decat unul de autostrada :D ? In primul caz castigi "decat" puterea de a fura pentru cazul 2 .... nefacand nimic . Win-win situation .

le Deddy draga , io is senil , da ministrul de externe al tarii tale cum o fi atunci :D ?
lle Mai este un win-win , dar nu il zic numai dupa rezultatul final !!
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by DP 2-6 »

Am fost şi am TATOV pentru ponta...să rămână premier, că e tare bun, cel mai bun din '90 încoace, cum spun pesediştii, nu înţeleg de ce vor să-l schimbe!? #:-s
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Puie Monta

Post by AndreiVajnaII »

Ce cacat e cu hartia aia de buda pe post de buletin de vot?!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:Ce cacat e cu hartia aia de buda pe post de buletin de vot?!
Cam scortoasa daca tot ai pomenit :D ! E in consonanta perfecta cu situatia tarii , dar in doi ani votam pe coceni de porumb ca in ..... secera rosie X( !
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Puie Monta

Post by AndreiVajnaII »

Eu nu tin minte sa fi primit vreodata doar o singura coala fara coperta, fie ca a fost vorba de presedinte sau referendum. Deobicei o impaturesc chiar inainte de a o baga in urna. Acu daca faceam asta, vedea toata lumea din sala ce am votat. Asa ca a trebuit sa o impaturesc in cabina de vot. Dar unde sa pun stampila ca sa am mainile libere? Daca o puneam pe masa din cabina, ramanea semn si poate se imprima pe alt buletin de vot care astfel se invalida. Daca o puneam pe masa pe o parte era riscul sa se rostogoleasca pe jos.

Cele mai penibile alegeri! Puie Monta!
Post Reply