Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Pffv »

Bine scris si la obiect ! Zeii ..zilei :ymdevil: .
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Pffv »

Sunt curios daca ziaristul o sa abordeze si problema "ideologilor" , autori de micro "filozofii" cu iz xenofob . Nu de alta dar poate gasi pe ...unde stiu eu , de exemplu , personaje chiar pitoresti , monumente de cinste , rigoare si tot ce mai tura vura . Eventual la vreo 3 poate face un colaj de texte care ar permite , prin lecturare atenta (e dificil dar merita) , studii de caz oarecum neverosimile la nivelul la care "ne pretindem" a fi pe aici prin Banat . Ciudat insa , coagularea "(mono)ideologica" , permite trecerea peste nationalitate , origini sau educatie , ceva de genul lui M.Suslov (repede "vizitatori" , fuga pe goagal) pentru care orice om valora ceva daca era adeptul fara obiectii "pozitiei oficiale" . Principalul e ca "mesele ii iubeste" :mrgreen: .

Dar sa nu fiu nedrept au facut si lucruri frumoase . Excelenta ideea nu de a merge pe biciclete la Giarmata ci de a posta poze de parcurs si de la fata locului . Admirand operatiunea in sine am avut insa o revelatie (proprie si personala ( :roll: ) ) si anume ca orange are dreptate in postarea citata mai jos :
"E legea firii; cand se vor aseza pe la casele lor, cu copii si alte cele, si cei de acum vor vedea altfel lucrurile. Pana atunci trebuie lasati sa isi consume pasiunile cum cred ei de cuviinta." :ymapplause:
Tot asa si ultraviola cand a spus :
"Important e ca suntem la varsta la care ne-a venit mintea la cap".

Dar cu limitele bunului simt si ale masurii ...totusi .
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Pffv »

Cred ca LILIaKu- se pregateste de un premiu .... :))
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by holstein »

orangetm
Am facut eu la Pub topic de offtopic, pentru cei ce simt nevoia sa o dea direct acolo... :mrgreen:
Prezent! :D
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Pffv »

Holstein , ti-ai facut un "prieten" nou .Acum negociem :ymdevil: citirea o data pe saptamana a topicului in limba aceea , de scris nu poate fi vorba .
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by holstein »

Pffv wrote:Holstein , ti-ai facut un "prieten" nou .Acum negociem :ymdevil: citirea o data pe saptamana a topicului in limba aceea , de scris nu poate fi vorba .
Dar de ce!??? Si noi "acceptam" greseli gramaticale... dora si voi trebuie sa le suportati pe ale mele.

Cuvântul cheie ...TOLERANTA!
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Pffv »

holstein wrote:Dar de ce!??? Si noi "acceptam" greseli gramaticale... dora si voi trebuie sa le suportati pe ale mele.

Cuvântul cheie ...TOLERANTA!

La mine nu-i vorba de gramatica limbii germane ci de ..necunoasterea "profunda" a ei :!: .

Cat despre asta ce sa mai zici , poate un pic de graba ? :))
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Pffv »

partizan-usa "cam greu de gasit un avatar in dimensiunile cerute aici"
Mi imi spui ? Ca 2 ceasuri m-am luptat si ba era prea mare una , ba prea mica alta , ba prea mare fisieru; , ba imaginea ca dracu ' . Si a inscriere am pierdut timp cu limba si cu literele alea "de mana" . Principalul ca esti unde trebuie . :D
Last edited by Pffv on Thu Oct 04, 2012 8:22 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Kerosen »

eu am renuntat la avatar,e mult prea mic
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by LILIaKu- »

Pffv wrote:partizan-usa "cam greu de gasit un avatar in dimensiunile cerute aici"
Mi imi spui ? Ca 2 ceasuri m-am luptat si ba era prea mare una , ba prea mica alta , ba prea mare fisieru; , ba imaginea ca dracu ' . Si a inscriere am pierdut timp cu limba si cu literele alea "de mana" . Principalul ca esti unde trebuie . :D
microsoft office picture manager e prietenul vostru :)
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
Post Reply