Televiziuni

Articole, clipuri, imagini cu/despre Poli.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by Pffv »

Nu , nu se mai poate ca ajung ...restantier . Cu voi nu mai gata omu' :) .
Sunt premize de cafenele foarte interesante dupa ce ne ...sedimentam un pic ! Si cu mai putin fotbal decat s-ar crede .
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Televiziuni

Post by AndreiVajnaII »

Desi ma uit des la History mi se pare un fel de cancan al documentarelor.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

Clienţii RCS&RDS, nemulţumiţi de scoaterea din grilă a canalelor Discovery, pot renunţa la abonament fără plata niciunor penalităţi

În ordonanţă de urgenţă nr. 111 /2011 privind comunicaţiile electronice, la CAPITOLUL V- Drepturile utilizatorilor finali- SECŢIUNEA 1 se specifică:

(51) (7) În cazul în care contractul încheiat prevede pentru furnizor posibilitatea modificării unilaterale, acesta este obligat să notifice în avans abonatul cu privire la intenţia sa, astfel încât acesta să beneficieze de un termen de cel puţin 30 de zile pentru exercitarea dreptului de denunţare unilaterală a contractului, în cazul în care nu este de acord cu modificările propuse, fără plata niciunor penalităţi sau despăgubiri.

RCS&RDS le-a comunicat abonaţilor săi, la sfârşitul lunii trecute, printr-un mesaj, ca televiziunile "Digi Animal World şi BBC Entertainment vor înlocui Animal Planet şi Discovery Channel, care ies din grilă la 1 decembrie".

Operatorul de cablu susţine că la finele lunii noiembrie 2012 a expirat contractul de distribuţie dintre RCS şi Discovery Networks International, acesta neputând fi prelungit întrucât cele două părţi nu au reuşit să găsească o soluţie reciproc convenabilă. “În aceste condiţii am fost forţaţi să întrerupem transmiterea acestor canale, deoarece difuzarea lor fără contract nu este permisă de lege”, se arată în comunicatul remis de operatorul de cablu.

LOVITURĂ DURĂ PENTRU RDS! Discovery, oferit gratuit

UPC, unul dintre cei mai mari jucători de pe piaţa locală de comunicaţii, oferă oferă acces gratuit la toate cele 20 de canale documentare existente în grilă, inclusiv toate canalele Discovery.

Cum le răspunde RCS&RDS preşedintelui Discovery şi şefului CNA

Compania RCS&RDS a remis două puncte de vedere referitoare la declaraţiile preşedintelui Discovery Networks şi şefului CNA, după ce operatorul de cablu a scos din grila de programe mai multe posturi tv.

RDS nu avea aprobarea să scoată Discovery

Preşedintele Consiliului Naţional al Audiovizualului (CNA), Răsvan Popescu, a declarat vineri dimineaţă, pentru MEDIAFAX, că RCS&RDS nu a avut aprobarea Consiliului să scoată din grilele de cablu canalele Discovery, cazul urmând să fie analizat în prima şedinţă a CNA de săptămâna viitoare.

APARE O NOUĂ TELEVIZIUNE! RDS a găsit înlocuitor pentru Discovery

RCS&RDS a depus la CNA o cerere de licență pentru introducerea în grila Digi TV începând cu 1 decembrie 2012 a canalului BBC Entertainment, în locul Discovery Channel, iar de la 1 ianuarie 2013, și a canalului BBC Knowledge, au spus pentru HotNews.ro surse din piata.

http://www.capital.ro/detalii-articole/ ... -abon.html
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Televiziuni

Post by ultraviola »

Va recomand pe TVR 3 emisiunea "In prelungiri", o editie foarte faina in aceasta seara, a inceput de jumatate de ora!
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

ultraviola wrote:Va recomand pe TVR 3 emisiunea "In prelungiri", o editie foarte faina in aceasta seara, a inceput de jumatate de ora!
un rezumat, ceva ptr cei care dadeau la zapada si nu au prins... :D
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Televiziuni

Post by ultraviola »

Au participat Jackie Ionescu, Nicolae Secosan si Romulus Petrescu iar telefonic a fost contactat Iancu. S-a discutat despre palmares, despre istorie.
Iancu a zis ca nu mai are pretentii de la Poli si ca a renuntat la contractul cu ASFC asa cum promisese. Iancu detine acum 164 jucatori si e posibil ca unii, din cei care au plecat, sa revina la Poli.
Despre transferuri Jackie a lasat de inteles ca se tintesc jucatori de prima liga, care in conjunctura actuala de instabilitate financiara ar putea dori sa evolueze la un club condus corect.
Au fost si cateva interventii telefonice ale telespectatorilor apoi in a doua jumatate au discutat despre handbal feminin.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Televiziuni

Post by impossible »

englezul wrote:
ultraviola wrote:Va recomand pe TVR 3 emisiunea "In prelungiri", o editie foarte faina in aceasta seara, a inceput de jumatate de ora!
un rezumat, ceva ptr cei care dadeau la zapada si nu au prins... :D
Nici eu nu am prins emisiunea. Am vazut ca se da in reluare la ora 3. Daca n-ai alta treaba la ora respectiva ... :D
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Televiziuni

Post by DP 2-6 »

ultraviola wrote:Au participat Jackie Ionescu, Nicolae Secosan si Romulus Petrescu iar telefonic a fost contactat Iancu. S-a discutat despre palmares, despre istorie.
Iancu a zis ca nu mai are pretentii de la Poli si ca a renuntat la contractul cu ASFC asa cum promisese. Iancu detine acum 164 jucatori si e posibil ca unii, din cei care au plecat, sa revina la Poli.
Despre transferuri Jackie a lasat de inteles ca se tintesc jucatori de prima liga, care in conjunctura actuala de instabilitate financiara ar putea dori sa evolueze la un club condus corect.
Au fost si cateva interventii telefonice ale telespectatorilor apoi in a doua jumatate au discutat despre handbal feminin.
Deţine în coproprietate.
Nu trebuie să vă treziţi la noapte, e reluare şi mâine dimineaţă, de la 8:30, la 9:30, pe TVR Timişoara. :!!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Televiziuni

Post by impossible »

Astazi "In prelungiri" a fost cu fratii Rotariu. Ilie nu-si mai aducea aminte cum se numeste Poli si tot ii zicea ACS Recas. Dorin (care, dupa spusele tatalui, singur a ales sa mearga la Dinamo) s-ar intoarce la anul la Poli (exact, asa se numeste) in liga I in caz ca se doreste o treaba serioasa (asa ca pe vremea BKP-ului). Pe de alta parte Iosif nu-si mai amintea cum se numeste echipa de amatori la care joaca in prezent si-i spunea ACS Poli. Din pacate si Carabas, moderatorul, avea un lapsus. In rest numai de bine: cei doi isi doresc impacarea si revenirea suporterilor pe Dan Paltinisanu. Aceasta ultima parte, oricat am incercat, nu am reusit sa o inteleg.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

Zoitoci... :))
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply