Televiziuni

Articole, clipuri, imagini cu/despre Poli.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Televiziuni

Post by AndreiVajnaII »

Iara sa primeasca liga lu pește mai mult decat merita? :-w
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

Nu stiu de ce dar cred ca si L1 o sa o cumpere tot Eurosport ! Morcovul la kurul lui Zolybaci atunci cat casa , se vor vedea doar frunzele ! Or o sa dea atunci mai mult decat face ori migratia pe invers il va baga intr un big kaka financiar pe termen lung, tocmai acum cand a facut investitii maxime si ti-a adus fibra optica pana-n calculator ( fie vorba intre noi, nematalaii si in general vest europenii vor ajunge la performanta asta peste multi, foarte multi ani ). Deci este posibil ca de la chestia asta sa i se traga daca nu o judeca bine si-i capos...
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Televiziuni

Post by AndreiVajnaII »

Dar eurosport romania poate sa faca transmisii live? Eu nu stiu sa fi avut vreodata. Tot ce dau ei e de la regia din paris si cu comentariu peste. Mi-e greu sa cred ca dintr-o data pot sa realizeze transmisia proprie din 8 locatii diferite. Probabil ca vor vinde mai departe drepturile.

Apropo, cand se negociaza liga 1?
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Televiziuni

Post by orangetm »

englezul wrote:Nu stiu de ce dar cred ca si L1 o sa o cumpere tot Eurosport ! Morcovul la kurul lui Zolybaci atunci cat casa , se vor vedea doar frunzele ! Or o sa dea atunci mai mult decat face ori migratia pe invers il va baga intr un big kaka financiar pe termen lung, tocmai acum cand a facut investitii maxime si ti-a adus fibra optica pana-n calculator ( fie vorba intre noi, nematalaii si in general vest europenii vor ajunge la performanta asta peste multi, foarte multi ani ). Deci este posibil ca de la chestia asta sa i se traga daca nu o judeca bine si-i capos...
Pai sa tot faci investitii, cand tu ai rostogolit datoriile si acum ai aproape 1 miliard de euro de plata pe la creditori.
Si la chestia cu netul gigibitic, te rog sa ma lasi sa ma indoiesc. Aud multa lume ce se plange de net, de caderi frecvente, etc. Am auzit ca au semnat si cu clientii carora infrastructura nu le permite sa primeasca gigabitul ala.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Televiziuni

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:Dar eurosport romania poate sa faca transmisii live? Eu nu stiu sa fi avut vreodata. Tot ce dau ei e de la regia din paris si cu comentariu peste. Mi-e greu sa cred ca dintr-o data pot sa realizeze transmisia proprie din 8 locatii diferite. Probabil ca vor vinde mai departe drepturile.

Apropo, cand se negociaza liga 1?
primavara ?
Post Reply