Presa scrisa si online

Articole, clipuri, imagini cu/despre Poli.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Presa scrisa si online

Post by englezul »

Presupun ca ne lovim de aceeasi chestie de care ne-am lovit si pe vremea lui Iancu inainte de a primii palmaresul. Adica dpdv al marketingului se asteapta primirea palmaresului, culorilor si refacerea stemei ptr a putea actiona mai "cu talent". Ptr restul actiunilor nu exista oameni si implicit experienta deloc in domeniu.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by LILIaKu- »

noi de 11 ani tot pe asta o bagam, ca nu avem violet si nu putem sa facem un tricou. pai daca facem tricoul alb-negru, nu se vinde? nu stiu ce sa zic, dar, cred eu, s-ar putea face una-alta...
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by AndreiVajnaII »

Mi se pare destul de aiurea sa promovezi ACS Poli in alb-negru si dupaia sa schimbi placa. Si in plus cum ai promova aceasta echipa in momentul de fata? Si daca faci tricou alb-negru cine il va cumpara? Cei 500 de pe stadion?
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by LILIaKu- »

ma gandesc ca il cumpara mai multi decat daca nu il faci. nu trebuie sa faci eu stiu ce, doar tricouri de joc spre exemplu. sau treninguri negre cu o sigla mica. sau ceva de genu. treninguri violet oricum nu dau bine. stiu ca trebuie sa promovezi ca si POLI TIMISOARA dar pana atunci ma gandesc ca poti face una-alta...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by AndreiVajnaII »

Sunt de acord ca trebuie facut ceva. Doar ca mie mi-e greu sa-mi imaginez ce anume, care sa si merite facut....
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by LILIaKu- »

pai de aia nu suntem noi directori de marketing si mu luam banii de salar, nu? :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Presa scrisa si online

Post by englezul »

Treaba cu culorile poate fi amanata, dar sigla pe care o poarta baietii acum in piept este incredibil de urata si foarte rudimentar lucrata. Deci sa faci materiale promotionale cu ea si sa se mai si vanda .... =)) Oricum emblema veche nu cred sa o mai putem folosii in viitorul apropiat, deci emblema nou facuta (de niste oameni normali la cap care traiesc in Timisoara anului 2012 )poate fi apoi inscriptionata pe tot felul de obiecte vandabile, lasand pe viitor schimbarea culorii din negru in violet. Cam asta se putea face inca de la inceputul campionatului, cu conditia ca emblema sa fie decenta dpdv estetic.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by AndreiVajnaII »

Pai da, dar in aceste momente ce era mai important? Sa faci esarfe si tricouri care nu cred ca ti-ar aduce mai multi suporteri sau castig financiar, sau sa construiesti echipa pentru a promova?
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by ultraviola »

Desi lovitura de imagine si perceptia celorlalti pe moment este destul de importanta, eu cred ca, mai ales in zona noastra, seriozitatea, rezultatele si promovarea juniorilor banateni vor avea impact pozitiv pe termen mediu si lung.
O constructie pe baze solide cum e ACS Poli poate avea doar rezultate bune si va castiga inima timisorenilor chiar si fara artificii si petarde.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Presa scrisa si online

Post by Pffv »

ultraviola wrote:Desi lovitura de imagine si perceptia celorlalti pe moment este destul de importanta, eu cred ca, mai ales in zona noastra, seriozitatea, rezultatele si promovarea juniorilor banateni vor avea impact pozitiv pe termen mediu si lung.
O constructie pe baze solide cum e ACS Poli poate avea doar rezultate bune si va castiga inima timisorenilor chiar si fara artificii si petarde.
Jos palaria doamna :ymapplause: .
Post Reply