Autoritatile locale

Conducerea clubului, staff tehnic, angajati ai clubului.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Autoritatile locale

Post by Pffv »

Saracu' Kekule , daca ar fi fost in vremurile noastre sigur ii venea inspiratia in timplu vreunui meci , in T2 , asteptand ceva .... orice :evil: !
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Autoritatile locale

Post by impossible »

swedishbitter wrote:Ar fi bine sa facem un efort pt a-l aduce pe Contra, mai ales ca a amenintat cu demisia la petrolul.
Probabil de maine e liber si Grigoras.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Autoritatile locale

Post by ultraviola »

Si Multescu ar fi ok in cazul in care nu ne tine sa aducem antrenor gen Contra, ca antreneaza cu materialul disponibil si obtine rezultate cu mijloace putine.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Autoritatile locale

Post by impossible »

AndreiVajnaII wrote: ...
Pana la iarna se poate decide ce se vrea. Daca se vrea antrenor nou, este timp berechet de a cauta unul, sa fie intrebat ce doreste, cum vede el echipa, ce i-ar trebui, sa se faca un plan, de ce jucatori e nevoie si sa se si aduca. Si imediat dupa ultima etapa sa-si si intre in functie, ca sa poata faca pregatirea de iarna.

Daca faci acu schimbarea ce rezolvi? O sa fie asa, un hei-rup, publicu va fi multumit, si la primvara o sa fim tot aici, nervosi ca ceva nu s-a facut bine.
Acum nu stiu daca e asa de greu de decis ce e de facut. Dupa mine e destul de clar: trebuie un alt antrenor si ceva jucatori. Problema e ca poate antrenorul pe care l-ai vrea nu e disponibil. De asemenea nu stiu cati jucatori (cat de cat) de valoare sunt liberi de contract (asta in cazul in care nu vrem/putem sa deschidem punga si sa cumparam ceva). Ideea e ca in momentul in care un antrenor acceptabil devine liber trebuie sa-i faci o oferta imediat, nu sa astepti sa ti-l ia altii. Asa s-a intamplat, de exemplu, in cazul lui Pelici. Echipa a intrat acum intr-o criza si acest antrenor nu e capabil sa o motiveze (a dovedit asta si acum si in returul campionatului trecut). Sa nu faci nimic in acest moment si sa astepti pana la finalul turului mi se pare o greseala. Cu doar 12-13 puncte pe tur trebuie sa faci un retur perfect ca sa eviti retrogradarea. Parerea mea ...

Poate Sunda, care si asa e platit de club. Daca are rezultate il pastrezi si in retur, daca nu, isi reia activitatea de pana acum. Nimeni nu pierde nimic (doar Velcea cei 7000 de euroi; asta ca sa i-o ridic la fileu @englezului :D ), dar poate echipa mai aduna ceva puncte pana la finalul turului.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Autoritatile locale

Post by orangetm »

Deci stam pana-n etapa a 20-a si frecam Rosen blum(e)ul.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Autoritatile locale

Post by impossible »

orangetm wrote:Deci stam pana-n etapa a 20-a si frecam Rosen blum(e)ul.
Eu sunt de parere ca trebuie sa ne miscam, nu sa stam. :D Daca stam (cum am stat in meciurile cu Viitorul, Steaua si Corona) ramanem la 12 puncte.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Autoritatile locale

Post by impossible »

ultraviola wrote:Si Multescu ar fi ok in cazul in care nu ne tine sa aducem antrenor gen Contra, ca antreneaza cu materialul disponibil si obtine rezultate cu mijloace putine.
Multescu a demonstrat cu diferite ocazii ca poate resuscita o echipa aflata in suferinta. Obtine rezultate pe termen scurt si noi avem nevoie de asa ceva. Din pacate, ca o observatie statistica, el nu reuseste sa mentina acelasi ritm pe tot parcursul campionatului. Ceva se intampla si se ajunge la un moment dat la demisie/demitere. Deci daca semnam cu el trebuie sa avem grija ce clauza de reziliere punem in contract. Cu aceasta clauza inteleg ca ne-am ars deja, asa ca ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Autoritatile locale

Post by holstein »

Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Autoritatile locale

Post by diegis37 »

am gasit la comentarii ceva interesant

Makes me proud being dutch

Why? Not saying you should be otherwise. But why does someones elses work make you proud? Not insulting you, Just curious.

chiar de ce? :-??
scuze de off Topic dar despre ce fotbal sa vorbim? :D
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Autoritatile locale

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:Asta e o reactie de spectator. Si la meci tot auzeam:

"Hai ba, Velcea, fa si tu o schimbare." - asta pana cand s-au epuizat toate schimbarile. Eu m-am gandit repede daca era vreun jucator pe banca ce putea intr-adevar sa schimbe ceva. N-am gasit. Doar Popovici, si el a intrat inca din prima repriza.

"Iara jucam cu mingi lungi!"

"Ba Petre, iara dai pasa inapoi?!"

Adica vrem si joc de pase, pe care jucatorii, totusi, se straduie sa-l faca. Atata doar ca nu prea exista jucatorul care sa se demarce si sa destabilizeze apararea. Dar nici cu minge lunga nu e bine.

Pana la iarna se poate decide ce se vrea. Daca se vrea antrenor nou, este timp berechet de a cauta unul, sa fie intrebat ce doreste, cum vede el echipa, ce i-ar trebui, sa se faca un plan, de ce jucatori e nevoie si sa se si aduca. Si imediat dupa ultima etapa sa-si si intre in functie, ca sa poata faca pregatirea de iarna.


Daca faci acu schimbarea ce rezolvi? O sa fie asa, un hei-rup, publicu va fi multumit, si la primvara o sa fim tot aici, nervosi ca ceva nu s-a facut bine.
Daca eram eu pus sa rezolv problema procedam in felul urmator:
1. Il zburam pe olandez azi dimineata maxim in jurul orei 09.00. Mai precis il promovam pe post de director responsabil cu bla, bla, bla in club sau la juniori.
2. Il ungeam pana in iarna ca si interimar ( fara sa declar asta si fara sa stie jucatorii) pe un antrenor din club care era la indemana ptr a produce socul cu pricina . Si chiar aveam de unde alege : Sunda, Petruiescu, etc
3. Il aduceam in iarna pe Grigoras ( care zboara sigur de la Cluj) sau un alt antrenor de calibrul asta si remaniam lotul adica il complectam cu ce era nevoie...
4. Seara mergeam cu baietii la bere, fiind cu sufletul impacat :)
Rezolvarea mi se pare foarte simpla, daca vrei sa iei taurul de coarne.
Altfel o s-o labarim tot pana-n iarna, insa o sa luam mai putine puncte.
Post Reply