Valentin Velcea

Conducerea clubului, staff tehnic, angajati ai clubului.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Valentin Velcea

Post by Ivanhoe »

@DP 2-6: Rosenblum poate ca da, e noul director tehnic, Velcea ca director sportiv nu cred ca ar avea motiv.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Valentin Velcea

Post by cristy2005ro »

Treaba asta cu numirea lui ca director tehnic e ca sa nu ii plateasca acea clauza de 100 000€.....parerea mea.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Valentin Velcea

Post by englezul »

cristy2005ro wrote:Treaba asta cu numirea lui ca director tehnic e ca sa nu ii plateasca acea clauza de 100 000€.....parerea mea.
Nici macar, daca olandezul nu vrea sa o dea la pace, contractul de munca nu prea poate fi reziliat unilateral de catre club , pentru ca urmeaza proces si vor platii si daune. Asa, l-au tras pe dreapta si-i platesc salariul fara daune in speranta ca va pleca Velcea singur. Cine stie ce oferta o sa primeasca marele antrenor in viitor :-o si abia atunci vom fi scutiti de cei 10 euroi pe ora, platiti una-n truna ?
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Valentin Velcea

Post by DP 2-6 »

englezul wrote:
cristy2005ro wrote:Treaba asta cu numirea lui ca director tehnic e ca sa nu ii plateasca acea clauza de 100 000€.....parerea mea.
Nici macar, daca olandezul nu vrea sa o dea la pace, contractul de munca nu prea poate fi reziliat unilateral de catre club , pentru ca urmeaza proces si vor platii si daune. Asa, l-au tras pe dreapta si-i platesc salariul fara daune in speranta ca va pleca Velcea singur. Cine stie ce oferta o sa primeasca marele antrenor in viitor :-o si abia atunci vom fi scutiti de cei 10 euroi pe ora, platiti una-n truna ?
La orice contract de muncă trebuie să ai stipulate nişte obligaţii, pe care dacă nu le realizezi, poţi fi penalizat, conform legii şi a regulamentului de ordine interioară.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Valentin Velcea

Post by diegis37 »

cristy2005ro wrote:Treaba asta cu numirea lui ca director tehnic e ca sa nu ii plateasca acea clauza de 100 000€.....parerea mea.
cine este responsabil pentru asa o clauza în contract? :-o
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Valentin Velcea

Post by englezul »

DP 2-6 wrote:
englezul wrote:
cristy2005ro wrote:Treaba asta cu numirea lui ca director tehnic e ca sa nu ii plateasca acea clauza de 100 000€.....parerea mea.
Nici macar, daca olandezul nu vrea sa o dea la pace, contractul de munca nu prea poate fi reziliat unilateral de catre club , pentru ca urmeaza proces si vor platii si daune. Asa, l-au tras pe dreapta si-i platesc salariul fara daune in speranta ca va pleca Velcea singur. Cine stie ce oferta o sa primeasca marele antrenor in viitor :-o si abia atunci vom fi scutiti de cei 10 euroi pe ora, platiti una-n truna ?
La orice contract de muncă trebuie să ai stipulate nişte obligaţii, pe care dacă nu le realizezi, poţi fi penalizat, conform legii şi a regulamentului de ordine interioară.
Pai probabil are o clasare in primele 8-10 echipe la final de campionat. Velcea va spune ca are timp sa redreseze situatia pana atunci si sa-si indeplineasca obiectivul si tu legal ce-i faci, ca teoretic are dreptate?
Asa il parchezi si astepti sa plece ...
La cat ii asta de :ymblushing: ..., acum se leaga cu lantul de caloriferul din birou si nu pleaca pana nu i se termina contractul. L-ai auzit cand a declarat ca-i polist si ramane sa ajute, nu pleaca la greu... =))
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Valentin Velcea

Post by impossible »

Pai daca-i polist si ramane sa ajute la greu sa o faca pe 1000 euro, adica pe un salar cu mult peste ce ia un om normal in tara asta. Astfel, cu restul de 6000 clubul sa poata aduce pe unul dintre jucatorii aia buni de care tot spunea ca nu a avut parte.

In rest pot spune ca Velcea a realizat lucruri frumoase la Timisoara. Dar, pentru orice antrenor (cu exceptiile numite Guy Roux sau Ferguson), vine o vreme cand rezultatele lasa de dorit si trebuie sa lase locul altuia pentru binele clubului.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
police10
Posts: 586
Joined: Thu Oct 04, 2012 4:55 pm

Re: Valentin Velcea

Post by police10 »

Nu ma intereseaza cat castiga altii, ci doar cat castig eu.
Nu este interesant ca altii sa castige mai putin, ci sa castig eu mai mult.
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Valentin Velcea

Post by billy »

Dece nu-l treceti pe VV la " fosti jucatori si antrenori " ?
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Valentin Velcea

Post by Ivanhoe »

billy wrote:Dece nu-l treceti pe VV la " fosti jucatori si antrenori " ?
Pentru ca nu a plecat de la Poli, este director sportiv.
Este fost antrenor dar inca lucreaza la Poli, cand va pleca de la Poli il vom putea pune la fosti.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Locked