Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"

Relatiile cu suporterii altor echipe din Timisoara

1. Sunt de acord ca sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe.
18
23%
2. Nu sunt de acord sa avem relatii cat mai deschise si sa colaboram cu suporterii altor echipe, ma intereseaza doar Poli.
4
5%
3. Sunt de acord sa nu ne mai jignim cu suporterii ASU SS Poli si sa incepem sa ne respectam intre noi indiferent ca sustinem proiecte diferite.
20
25%
4. Nu pot sa ii respect pe suporterii ASU SS Poli pentru ca m-a simt jignit de atitudinea lor si nu pot trece peste asta.
4
5%
5. Daca nu vad nimic pozitiv si de viitor in proiectul ASU SS Poli, sunt de acord sau sa ignor acest proiect sau sa nu il critic in termeni ofensatori, din respect pentru polistii de acolo.
12
15%
6. Nu sunt de acord cu proiectul ASU SS Poli si consider ca pot sa imi exprim dezaprobarea fata de el in ce mod vreau eu.
4
5%
7. Sunt de acord sa facem noi primi pasi spre o "impacare" cu polistii de dincolo si spre a avea o relatie de buna intelegere si de respect reciproc.
11
14%
8. Nu sunt de acord ca noi sa facem primi pasi!
7
9%
 
Total votes: 80
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Sdou »

Na drace! Tocmai cand am Inceput sa intrezaresc lumina cea adevarata =((
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by banatean_violet »

unceralbastru wrote:v-as ura bafta dar as fi un ipocrit. noi sigur mergem inainte.

asa-i, succes in drumul vostru sigur spre inainte, spre urmatoarea promovare pe baza de invitatie, daca tot vorbeai de principii, crezuri, fara politica, ipocrizie.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by AndreiVajnaII »

Hai nu mai fiti rai. unceralbastru s-a simtit deranjat de acuzatiile de simpatii extremiste (poate omu chiar nu are) si apoi a incercat sa raspunda unor nelamuriri de aici.

Nu-l bagati in aceeasi oala cu cei (sau cel, ca am inteles ca e acelasi numa clonat) nascuti in 1921 care tot apar pe aici din senin.
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Sdou »

AndreiVajnaII wrote:Hai nu mai fiti rai. unceralbastru s-a simtit deranjat de acuzatiile de simpatii extremiste (poate omu chiar nu are) si apoi a incercat sa raspunda unor nelamuriri de aici.

Nu-l bagati in aceeasi oala cu cei (sau cel, ca am inteles ca e acelasi numa clonat) nascuti in 1921 care tot apar pe aici din senin.
A incercat sa raspunda aruncand cu jigniri si acuzatii. De genul asta de dialog ne-am saturat pe forumul celalat. Cand of sa invete sa respecte pareri diferite of sa fie bineveniti. Pana atunci insa :-h
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:Hai nu mai fiti rai. unceralbastru s-a simtit deranjat de acuzatiile de simpatii extremiste (poate omu chiar nu are) si apoi a incercat sa raspunda unor nelamuriri de aici.

Nu-l bagati in aceeasi oala cu cei (sau cel, ca am inteles ca e acelasi numa clonat) nascuti in 1921 care tot apar pe aici din senin.
Aduse LUI de cine ? Ca parca Diegis vorbea cu Schwar... pardon eraser1 . Eu nu-l mai bag in nici o oala , eram dispus sa-i aud argumentele sau motivatiile . Am primit o ...profetie (predictie) si acuze ieftine . Asa ca topicul pacea si prietenia cu ASU-istii este in afara limitei mele de actiune si intelegere . Alt gen nu ! Iar cand argumentul este esti prost,porc,trepadus sau fals ...nu prea e bine , astea-s opinii nu argumente . Chiar pe bune Andrei , eu nu-s obisnuit cu aceasta maniera de dialog . Cand e de "caterinca" fie , dar cand e pe bune asa sa fie . Unde mai pui ca am ramas nelamurit cu privire la principiile alea misterioase sau sunt mai prostovan :( ( poate e principiul excluziunii lui Pauli , principiul 2 al termodinamicii (de ce nu 1 ?) ) . Ce frumos suna , eu am principii .... da' nu "spui" care , oare le ai ? Si batranul meu ciobanesc are principiul de a ...marca teritoriul , iar eu nu , deci el are si io ba ? Drept e ca nici el nu zice daca-l intreb !
In plus de asta constat la Ivanhoe o neasteptata opinie legata de crema ! Aia cu galeria ....crema . De unde si pana unde doar el stie , dar ma informez cu ocazia primei intalniri fata in fata . Poate pe principiul (drace , da' numa principii unde te intorci) ca ala de striga mai tare are dreptate . Posibil la ...gradinita . A deschis el topicul plin de intentii bune si a primit ..jectii . In sfarsit sa incetez cu coboratul nivelului ca sigur ma inving cu experienta .
Doar o intrebare mai am pentru "falsul" local (Andrei e fals in ... deplasare ) . Unchiasule oare cine scria urmatoarele prin 2009 : "Dacă era un bănățean la putere aș paria că nu prindeam nici Uefa. De altfel s-a văzut la fapte - oamenii locului au dus-o pe Poli pânăîn divizia D și la un pas de desființare." . Daca ghicesti iti dau citatul complementar si exact opus ca sens din 2013 . Indiciu : e timisean de origine dar acum se da timisorean "oblu" (bine macar ca nu-i din Otelu Rosu sau ....Cluj )
Asta asa ca reper de ...principialitate :D .
Last edited by Pffv on Sun Aug 18, 2013 9:49 am, edited 1 time in total.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by impossible »

Indiciu 2: Joaca la un (alt) club sustinut de UPT, CL si CJ. :-??
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

impossible wrote:Indiciu 2: Joaca la un (alt) club sustinut de UPT, CL si CJ. :-??
Nu joaca decat pe forum , unde este un fel de "ideolog" . Da' nu ma trage de limba , ca atunci unchiasu ce mai are de lucru . E savuroasa sau ...jalnica transformarea , asta hotariti voi dupa ce o voi cita (complet sa nu facem dezinformari sau trunchieri ) . Musteste de principii sau ....lozinci !
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by AndreiVajnaII »

Eu vroiam doar sa spun ca n-a aparut din senin si ca avea un scop vizita, nu m-am legat de ce a spus. Dar daca e, as zice ca n-a vrut sa impuna nimanui nimic, doar a explicat niste chestii - unele obiective (legate de cotizatiile membrilor Druckeria) si altele subiective, parerea lui.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by diegis37 »

"invizita:

Acte ? Sper ca nu te referi la hartia aia semnata de boit , iancu si robu acuma cateva luni . Sunt si alte acte despre care vorbesti si publicul larg nu stie ? Eu pe bune ca nu va inteleg . Eu personala sunt ASU-ist declarat , convins si chiar nu sufar echipa voastra ( asta in cazul in care mai trebuiau lamuriri ) , dar nu inteleg daca aveti dovezi la afirmatiile ce le faceti ( indiferent de natura lor ) de ce nu le faceti publice . Adica e ceva de genu ne ascundem dupa cires pana sAfu ne da voie sa declaram . Domle , aveti asociatie , sunteti independenti ( sau cel putin asa sustineti ) dati dovada de curaj ! Faceti public ce stiti ... Nu aveti nimic de pierdut daca sunt adevarata , ba mai mult , puteti atrage o mare masa care e indecisa . Despre afirmatia lui cristi ... si acuma rad cand ma gandesc la ce perla a putut sa scoata . Dar na ... dreptul la libera exprimare nu il ia nimeni so ... keep going !

diegis37:
:cartonas:
ca sa numai suferi nu ar fi mai bine sa pleci din vizita
PS
orice dialog cu un om in suferinta nu are sens"


propun sa facem un Topic /Muzeu unde sa pastram toate aceste capodopere :-B
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Relatiile dintre suporterii echipelor timisorene.

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:Eu vroiam doar sa spun ca n-a aparut din senin si ca avea un scop vizita, nu m-am legat de ce a spus. Dar daca e, as zice ca n-a vrut sa impuna nimanui nimic, doar a explicat niste chestii - unele obiective (legate de cotizatiile membrilor Druckeria) si altele subiective, parerea lui.
Eu am raspuns :
1."O postare corecta , un pic subiectiva , dar oameni suntem cu totii . Daca toti ar proceda la fel poate am evita unele penibilitati ."
2."Cat timp discutiile sunt doar contradictorii si reusim (?) sa nu sarim calul nu cred ca ar fi vreo mare napasta . In fine cum crezi tu ca este bine si cu semnatura si cu parerea despre caracterul politic al ACS , atat timp cat nu il extinzi si asupra oamenilor care merg la meci . Aici , sincer iti spun , nu prea ai dreptate .
Noi nu am baut bere la aceeasi masa , ca n-am voie :) .
Cred ca esti binevenit daca si ...daca .Cred ca stii si tu asta ."


Si a terminat in nota eraser1 . Asta nu am inteles si parca nici nu as mai fi dispus la vreo explicatie :evil:
Post Reply