Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
CVB
Posts: 118
Joined: Sun Jul 28, 2013 9:53 am

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by CVB »

orangetm wrote:
CVB wrote:
LILIaKu- wrote:aoleu.. lume veche veche...
Lume buna, buna... :p
Gemenii trebuie sa fi crescut...
Au crescut puiutzii... Intra in clasa 0 (ce o mai fi si asta...) in toamna.
Sunt destul de mari acum ca in curand sa le fac botezul pe DP.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by DP 2-6 »

Gemenii trebuie sa fi crescut...[/quote]
Au crescut puiutzii... Intra in clasa 0 (ce o mai fi si asta...) in toamna.
Sunt destul de mari acum ca in curand sa le fac botezul pe DP.[/quote]

Cum? Eu l-am dus pe cel mic, la o lună pe stadion, când nu era meci şi la patru luni la primul lui meci, Poli - FC Naţional 1-1. :heartbeat:
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by bvgtm »

DP 2-6 wrote:Gemenii trebuie sa fi crescut...
Au crescut puiutzii... Intra in clasa 0 (ce o mai fi si asta...) in toamna.
Sunt destul de mari acum ca in curand sa le fac botezul pe DP.[/quote]

Cum? Eu l-am dus pe cel mic, la o lună pe stadion, când nu era meci şi la patru luni la primul lui meci, Poli - FC Naţional 1-1. :heartbeat:[/quote]
:ymapplause: ^:)^ :-bd :bravo: :heartbeat: :galerie: :polipoli:
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
cezar22f
Posts: 2
Joined: Sat Aug 10, 2013 11:37 am
Location: Botoşani
Contact:

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by cezar22f »

22 de ani, Botosani (nu sunt din TM si nu am calcat niciodata in acest oras, tin cu poli de mic, de cand se chema poli aek. am fost profund impresionat de atitudinea suporterilor si a jucatorilor la meciul cu steaua 1-8 pe dan paltinisanu) stiu ca poli are urmatorul meci acasa cu fc botosani, dar nu am gasit nici un mijloc de a ajunge pe stadion fara " sa umblu cu paru intre ochi" ca sa zic asa. sper ca urmatorul meci a lui poli in moldova sa nul ratez. poate o sa ma intrebati de ce am stat atat la cutie si nu ati auzit nimic de mine pana acum. am decis sa ma implic mai mult acum in comunitatea suporterilor datorita faptului ca sa ajuns la un punct critic, si anume: un singur oras- timisoara, o singura regiune- banat, un singur nume- poli, o singura inima- alb-violeta, DAR DOUA ECHIPE CE IMPART ORASUL SI SUPORTERII AMBELE REVENDICAND ADEVARATA IDENTITATE A CLUBULUI- ASTA MI SE PARE INACCEPTABIL! speram ca situatia sa se remedieze o data cu promovarea in prima liga, dar vad ca nu s-a intamplat. clubul a avut parte de multe nume de-a lungul timpului(in perioada recenta, de dupa `89): poli aek, poli stiinta 1921 sau fc timisoara, si a avut conducatori mai rai decat conisiliul judetean si local, nu intodeauna au avut voie sa foloseasca culorile alb-violet. nu as vrea sa am parte de aceeasi primire ca linx din bucuresti , sper sa fiti mai blanzi cu mine, de aceea am detaliat toata aceasta poveste, daca mi se va permite atentie voi crea un subiect separat. iertati-mi va rog si greselile gramaticale. SPER CA INTR-O BUNA ZI SA O REGASIM CU TOTII PE POLI IN INIMELE NOASTRE!
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by orangetm »

cezar22f wrote:22 de ani, Botosani (nu sunt din TM si nu am calcat niciodata in acest oras, tin cu poli de mic, de cand se chema poli aek. am fost profund impresionat de atitudinea suporterilor si a jucatorilor la meciul cu steaua 1-8 pe dan paltinisanu) stiu ca poli are urmatorul meci acasa cu fc botosani, dar nu am gasit nici un mijloc de a ajunge pe stadion fara " sa umblu cu paru intre ochi" ca sa zic asa. sper ca urmatorul meci a lui poli in moldova sa nul ratez. poate o sa ma intrebati de ce am stat atat la cutie si nu ati auzit nimic de mine pana acum. am decis sa ma implic mai mult acum in comunitatea suporterilor datorita faptului ca sa ajuns la un punct critic, si anume: un singur oras- timisoara, o singura regiune- banat, un singur nume- poli, o singura inima- alb-violeta, DAR DOUA ECHIPE CE IMPART ORASUL SI SUPORTERII AMBELE REVENDICAND ADEVARATA IDENTITATE A CLUBULUI- ASTA MI SE PARE INACCEPTABIL! speram ca situatia sa se remedieze o data cu promovarea in prima liga, dar vad ca nu s-a intamplat. clubul a avut parte de multe nume de-a lungul timpului(in perioada recenta, de dupa `89): poli aek, poli stiinta 1921 sau fc timisoara, si a avut conducatori mai rai decat conisiliul judetean si local, nu intodeauna au avut voie sa foloseasca culorile alb-violet. nu as vrea sa am parte de aceeasi primire ca linx din bucuresti , sper sa fiti mai blanzi cu mine, de aceea am detaliat toata aceasta poveste, daca mi se va permite atentie voi crea un subiect separat. iertati-mi va rog si greselile gramaticale. SPER CA INTR-O BUNA ZI SA O REGASIM CU TOTII PE POLI IN INIMELE NOASTRE!
O postare impresionanta! :ymhug:
Bine ai venit aici!
\m/

Cu @linxul ne stim de mult, dar cum s-a "dat la fund" prin miticia de cativa ani, am reusit cu greu sa il "reperam" cu numele/userul de aici.
:D

Cu cele 2 echipe ai perfecta dreptate, e INACCEPTABIL!
Dar cum ambitiile si orgoliile celor ce au pierdut puterea locala dupa 23 de ani sunt mari, si cum masa de manevra e masa de manevra, desi nimeni nu vrea sa accepte realitatea asta, iar eu pe unii ii si cred ca se "simt" nemanevrati, s-a ajuns la ce s-a ajuns, sa ne spalam rufele in public, cat mai vizibil daca se poate, inclusiv pe forumuri miticesti.
Problema e ca fac multa galagie, au beneficiat de o presa de net favorabila, cu jurnalisti amici de ai lor sau ai pierzatorzilor si asta e.
Problema lor e acum ca lumea s-a intors pe templul fotbalistic timisorean, Dan Paltinisanu, si mai ales abdicarea morala de la propriile crezuri, din 31 iulie 2013, cand au fost promovati la "masa verde" "regulamentar", in urma unor "abandonuri" a 4 echipe ce aveau prioritate la promovare, echipe din cele mai bogate comune timisene, comune ce s-au dat "lovite" financiar pentru a sustine echipele locale in L4.
In principiu, noi trebuie sa ne vedem de drumul nostru, dar asta nu inseamna ca nu trebuie spuse adevarurile care convin sau nu unora.

Inca o data, bine te-am gasit si sper sa te simti bine aici!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
lesley
Posts: 110
Joined: Fri Oct 26, 2012 6:55 pm

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by lesley »

cezar22f wrote:22 de ani, Botosani (nu sunt din TM si nu am calcat niciodata in acest oras, tin cu poli de mic, de cand se chema poli aek. am fost profund impresionat de atitudinea suporterilor si a jucatorilor la meciul cu steaua 1-8 pe dan paltinisanu) stiu ca poli are urmatorul meci acasa cu fc botosani, dar nu am gasit nici un mijloc de a ajunge pe stadion fara " sa umblu cu paru intre ochi" ca sa zic asa. sper ca urmatorul meci a lui poli in moldova sa nul ratez. poate o sa ma intrebati de ce am stat atat la cutie si nu ati auzit nimic de mine pana acum. am decis sa ma implic mai mult acum in comunitatea suporterilor datorita faptului ca sa ajuns la un punct critic, si anume: un singur oras- timisoara, o singura regiune- banat, un singur nume- poli, o singura inima- alb-violeta, DAR DOUA ECHIPE CE IMPART ORASUL SI SUPORTERII AMBELE REVENDICAND ADEVARATA IDENTITATE A CLUBULUI- ASTA MI SE PARE INACCEPTABIL! speram ca situatia sa se remedieze o data cu promovarea in prima liga, dar vad ca nu s-a intamplat. clubul a avut parte de multe nume de-a lungul timpului(in perioada recenta, de dupa `89): poli aek, poli stiinta 1921 sau fc timisoara, si a avut conducatori mai rai decat conisiliul judetean si local, nu intodeauna au avut voie sa foloseasca culorile alb-violet. nu as vrea sa am parte de aceeasi primire ca linx din bucuresti , sper sa fiti mai blanzi cu mine, de aceea am detaliat toata aceasta poveste, daca mi se va permite atentie voi crea un subiect separat. iertati-mi va rog si greselile gramaticale. SPER CA INTR-O BUNA ZI SA O REGASIM CU TOTII PE POLI IN INIMELE NOASTRE!


frumos ai grait,bravo bre cumetre. :)
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by Pffv »

cezar22f wrote:22 de ani, Botosani
Cu exceptia faptului ca ne strici "media de varsta" (si cat ne-am chinuit , pana si Duran ieri :) ) esti foarte binevenit . Si un caz rar :) .
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by duranviola »

Pffv wrote:
cezar22f wrote:22 de ani, Botosani
Cu exceptia faptului ca ne strici "media de varsta" (si cat ne-am chinuit , pana si Duran ieri :) ) esti foarte binevenit . Si un caz rar :) .
bine ai venit pe forum ! referitor la partea cu media de varsta, citeste acest topic de la inceput si iti vei da seama ce a vrut sa spuna Pffv

PS ar mai fi o chestie la Psihologie, Sociologie etc, ( in soapta iti spun ca orangetm iti poate detalia mai multe ), dar nu ti se aplica inca tie, asa ca fii bucuros de varsta pe care o ai

:steag2: :steag2:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by holstein »

cezar22f wrote:22 de ani, Botosani...
:ymapplause: bine ai venit în rândurile noastre. :ymhug:




ps. cât despre greselile gramaticale ...ai concurenta mare! :D
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
CVB
Posts: 118
Joined: Sun Jul 28, 2013 9:53 am

Re: Varstele si domiciliile utilizatorilor forumului

Post by CVB »

orangetm wrote:
cezar22f wrote:22 de ani, Botosani (nu sunt din TM si nu am calcat niciodata in acest oras, tin cu poli de mic, de cand se chema poli aek. am fost profund impresionat de atitudinea suporterilor si a jucatorilor la meciul cu steaua 1-8 pe dan paltinisanu) stiu ca poli are urmatorul meci acasa cu fc botosani, dar nu am gasit nici un mijloc de a ajunge pe stadion fara " sa umblu cu paru intre ochi" ca sa zic asa. sper ca urmatorul meci a lui poli in moldova sa nul ratez. poate o sa ma intrebati de ce am stat atat la cutie si nu ati auzit nimic de mine pana acum. am decis sa ma implic mai mult acum in comunitatea suporterilor datorita faptului ca sa ajuns la un punct critic, si anume: un singur oras- timisoara, o singura regiune- banat, un singur nume- poli, o singura inima- alb-violeta, DAR DOUA ECHIPE CE IMPART ORASUL SI SUPORTERII AMBELE REVENDICAND ADEVARATA IDENTITATE A CLUBULUI- ASTA MI SE PARE INACCEPTABIL! speram ca situatia sa se remedieze o data cu promovarea in prima liga, dar vad ca nu s-a intamplat. clubul a avut parte de multe nume de-a lungul timpului(in perioada recenta, de dupa `89): poli aek, poli stiinta 1921 sau fc timisoara, si a avut conducatori mai rai decat conisiliul judetean si local, nu intodeauna au avut voie sa foloseasca culorile alb-violet. nu as vrea sa am parte de aceeasi primire ca linx din bucuresti , sper sa fiti mai blanzi cu mine, de aceea am detaliat toata aceasta poveste, daca mi se va permite atentie voi crea un subiect separat. iertati-mi va rog si greselile gramaticale. SPER CA INTR-O BUNA ZI SA O REGASIM CU TOTII PE POLI IN INIMELE NOASTRE!
O postare impresionanta! :ymhug:
Bine ai venit aici!
\m/

Cu @linxul ne stim de mult, dar cum s-a "dat la fund" prin miticia de cativa ani, am reusit cu greu sa il "reperam" cu numele/userul de aici.
:D

Cu cele 2 echipe ai perfecta dreptate, e INACCEPTABIL!
Dar cum ambitiile si orgoliile celor ce au pierdut puterea locala dupa 23 de ani sunt mari, si cum masa de manevra e masa de manevra, desi nimeni nu vrea sa accepte realitatea asta, iar eu pe unii ii si cred ca se "simt" nemanevrati, s-a ajuns la ce s-a ajuns, sa ne spalam rufele in public, cat mai vizibil daca se poate, inclusiv pe forumuri miticesti.
Problema e ca fac multa galagie, au beneficiat de o presa de net favorabila, cu jurnalisti amici de ai lor sau ai pierzatorzilor si asta e.
Problema lor e acum ca lumea s-a intors pe templul fotbalistic timisorean, Dan Paltinisanu, si mai ales abdicarea morala de la propriile crezuri, din 31 iulie 2013, cand au fost promovati la "masa verde" "regulamentar", in urma unor "abandonuri" a 4 echipe ce aveau prioritate la promovare, echipe din cele mai bogate comune timisene, comune ce s-au dat "lovite" financiar pentru a sustine echipele locale in L4.
In principiu, noi trebuie sa ne vedem de drumul nostru, dar asta nu inseamna ca nu trebuie spuse adevarurile care convin sau nu unora.

Inca o data, bine te-am gasit si sper sa te simti bine aici!
Ala de care faceti pomenire, @linxu' , s-o obisnuit cu primirea rezervata doar si numa' celor mai extraaaaaaaoooorrrrdinariiiiii polisti, celor mai cei, cei de la CAPITALA, aka Bukale. :D
Si nu s-o dat la fund, se saturase de certuri, orgolii, Iancu, Ostaficiuc, etc.
Acum, ASC Poli e altceva. Echipa, dar si atitudinea si discursul oficialitatilor.
Chiar si forumul. Mai curat, mai uscat...

Bine ai venit Cezar! :)
Sedere placuta si dialoguri spumoase!
Post Reply