Alin Șeroni

Legende ale fotbalului timisorean
Post Reply
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Alin Șeroni

Post by PSC »

Fundas, nascut in 26 martie 1987 la Lugoj.
Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Alin Șeroni

Post by englezul »

A dat ieri o pasa la portar ....
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Alin Șeroni

Post by ceasul13 »

Alin Şeroni: "Mă bucur că antrenorul mi-a dat încredere"

Fundaşul central, sosit în această vară la Timişoara cu "lotul Recaş", a început campionatul ca rezervă la ACS Poli. Alin Şeroni (26 de ani) a profitat însă apoi de eliminarea macedoneanului Sakir la Mioveni şi şi-a câştigat locul în echipă, fiind integralist în ultimele trei jocuri.

"Mă simt foarte bine, mă bucur că mi-a dat încredere antrenorul. Sper să nu-l dezamăgesc în continuare şi să joc la fel de bine. Va fi un joc foarte greu la Damila Măciuca, locul 2, mergem să câştigăm acolo, să le producem prima înfrângere acasă, să ne îndeplinim obiectivul propus. Ne batem cu Tg. Mureş şi Corona, Damila nu cred că e o echipă pentru promovare, au avut nişte meciuri uşoare şi de aceea sunt acolo", a declarat Şeroni.

Alin se aseamănă cu italianul Materazzi, atât prin numărul de tatuaje, cât şi prin forţa arătată pe teren, cu atât mai mult acesta apreciază performanţa istorică realizată de rugbiştii timişoreni. "Mă bucur că a câştigat RCM campionatul, sper ca la vară să promovăm şi noi. Mai întâi trebuie să ajungem în Liga I, apoi în al doilea an depinde ce echipe se bat la titlu. Eu mi-am dorit tot timpul să joc la Poli Timişoara şi sper să nu dezamăgesc bănăţenii", a mai adăugat longilinul fundaş.

ACS Poli va evolua sâmbătă în etapa a şasea a Ligii a II-a pe terenul Damilei Măciuca, locul 2 în B2.

http://www.banatsport.ro/stiri/alin-%C5 ... AEncredere
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
O.m,i'
Posts: 81
Joined: Sat Oct 06, 2012 11:52 pm

Re: Alin Șeroni

Post by O.m,i' »

Bravo mai Seroni! sper ca prin evolutia de azi sa se creeze o vrajba in sens pozitiv intre tine si macedonian, astfel incat Poli sa aiba doar de castigat de pe urma faptului ca nu va inghititi unul pe altul, intrun sens pozitiv, constructiv.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Alin Șeroni

Post by Pffv »

Bun meci azi . Bravo !
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Alin Șeroni

Post by soryn76 »

jucatorul meciului cu bihorenii ^:)^ , foarte sigur in aparare fata de Petrovici x_x
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Alin Șeroni

Post by Ivanhoe »

Azi ai fost ca un leu!
Felicitari!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
ronaldo
Posts: 57
Joined: Sat Oct 06, 2012 5:54 pm
Location: Timisoara

Re: Alin Șeroni

Post by ronaldo »

Foarte bune meciuri, sper sa o tii tot asa.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Alin Șeroni

Post by englezul »

Bravo ptr gol si mai ales ptr pasa cu exteriorul ce a precedat golul doi.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Alin Șeroni

Post by duranviola »

felicitari ! la inaltimea ta si luand in considerare faptul ca in echipa exista buni executanti de faze fixe, ar trebui sa sufli in ceafa lui Bostina si Boldea ;)
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
Post Reply