Marius Croitoru

Actualii jucatori ai echipei noastre
Post Reply
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Marius Croitoru

Post by Ivanhoe »

Marius Croitoru

Image

Nascut in 2 Octombrie 1980 in Giurgiu.
Inaltime: 1,75
Pozitie: Aripa dreapta, mijlocas central, mijlocas ofensiv.

A mai jucat pentru FC Botosani, FCM Bacau, Steaua Bucuresti, FC Vaslui, Ceahlaul Piatra Neamt, Astra Giurgiu, FK Atyrau si Politehnica Iasi.

Bine ai venit la Poli!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Marius Croitoru

Post by Amadeus »

De ce nu l-o mai vrut Botosaniu?
Mersi
Amadeus
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Marius Croitoru

Post by AndreiVajnaII »

El n-a mai vrut la Botosani ca nu se intelegea de nici un fel cu antrenorul.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Marius Croitoru

Post by DP 2-6 »

Bun venit, sperăm să fii noul Buia!
Titirezul
Posts: 23
Joined: Wed Jun 17, 2015 10:36 pm

Re: Marius Croitoru

Post by Titirezul »

Bine ai venit! Sper sa ordonezi jocul la mijloc, unde pana acum se alearga cam haotic.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Marius Croitoru

Post by DP 2-6 »

Marius Croitoru, ACS Poli: ”Am avut nopți în care nu am dormit”

Noul transfer Marius Croitoru a devenit rapid favoritul publicului la meciul dintre ACS Poli și CSU Craiova, terminat 1-1. Jucătorul a ieșit însă înainte de minutul 80, iar absența sa a făcut ca oltenii să îi înghesuie pe alb-violeți în propria jumătate, până le-au dat gol.

Croitoru va împlini 35 de ani în octombrie și a punctat că jocul cu echipa din Bănie era unul ce s-ar fi câștigat cu sufletul. Din păcate, nu am reușit să câștigăm, asta era cel mai important. Suntem supărați, pentru că am avut meciul la mâna nostră, puteam să facem 2-0, din păcate, nu s-a putut. Este dezamăgitor să iei gol în minutul 88 dintr-o fază fixă. Dar, aceasta este fotbalul. Trebuie să mergem mai departe, suntem jucători cu experiență, cu foarte multe meciuri în Liga I. Trebuie să dăm dovadă de caracter, de stabilitate. Din păcate, sunt meciuri care se câștigă și cu sufletul. Consider că am pierdut 2 puncte. Am avut meciul la mâna noastră. Din păcate, Craiova astăzi a plecat norocos cu 1 punct, din punctul meu de vedere, a precizat mijlocașul.

Fotbalistul a explicat de ce a fost schimbat. Trebuie să înțeleagă că nu mi-a fost ușor. Am trecut prin momente foarte grele. Am avut nopți în care eu nu am dormit, din cauza problemelor reale pe care eu le-am avut la fostul meu club. Probleme care au fost în sufletul meu, pentru că eu știu cât suflet am pus acolo unde am fost. Plus drumul de 1000 de km, nu imi este ușor, am făcut un singur antrenament în perioada de 10 zile. Nu îi este ușor oricărui fotbalist. oricât de pregătit ar fi. Îmi pare rău că s-a întâmplat așa. Probabil dacă mă mai ținea în teren, nu cedam așa ușor mijlocul. Dar mai sunt destule meciuri în acest campionat și cu siguranță mă voi putea pune la punct din punct de vedere fizic. Mulțumesc Timișoarei că mi-a dat posibilitatea să vin aici, am ales cu sufletul și probabil s-a și văzut că nu m-am menajat în tot ceea ce am făcut în teren. Am vorbit cu Dan, i-am spus ceea ce simt, și a hotărât să mă schimbe. Probabil dacă mă mai lăsa 5-10 minute în teren, puteam să mai joc. Hotărârea a fost de comun acord. Am avut o discuție cu el în timpul meciului și am spus că după 10 minute poate să mă scoată, a mărturisit Croitoru.

Jucătorul spune că a câștigat simpatia publicului prin dăruirea din teren. Publicul probabil este cunoscător al fotbalului și atât timp cât intri pe teren și dai suflet, dai tot ce ai mai bun din tine, este și normal să fie și publicul alături de tine. Le mulțumesc din suflet și le promit că atât timp voi fi sănătos și voi putea să intru în teren, voi da totul pentru această echipă. De fapt, cum am făcut-o la toate echipele la care am fost, a explicat fotbalistul venit de la FC botoșani.

Experimentatul fotbalist consideră că echipei îi lipsesc o serie de victorii care să mai repare starea proastă inslată în echipă, care se reflectă și în teren. Ne lipsesc victoriile. Sunt meciuri sau puncte care se câștigă și cu sufletul și acesta era unul dintre aceste meciuri. Multe ocazii nu prea au fost, dar am avut o posibilitate de a face 2-0, din păcate, nu am reușit. Nu am putut să gestionăm ultimele zece minute, când am cedat mijlocul terenului și am dat posibilitatea celor de la Craiova să ne domine. Ce aș putea să spun dacă rămâneam în teren? Acum este tardiv. Important e că s-au pierdut 2 puncte cu sau fără mine. Nu un jucător face o echipă, ci o echipă face un jucător, a punctat Croitoru.
http://www.oradestiri.ro/marius-croitor ... dCd230mFIh
Titirezul
Posts: 23
Joined: Wed Jun 17, 2015 10:36 pm

Re: Marius Croitoru

Post by Titirezul »

Era clar ca nu poate sa duca un meci intreg din prima, mai ales dupa cata risipa de energie a facut. Normal era ca cei care au preluat stafeta in teren sa se achite de sarcini. Iar daca schimbarea lui Croitoru o inteleg, n-am inteles schimbarea lui Llorente. Atunci cand schimbi 2 (doi) mijlocasi care pana atunci facusera treaba buna, e normal ca mijlocul sa dea rateuri. Alexa neinspirat.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Marius Croitoru

Post by englezul »

Titirezul wrote:Era clar ca nu poate sa duca un meci intreg din prima, mai ales dupa cata risipa de energie a facut. Normal era ca cei care au preluat stafeta in teren sa se achite de sarcini. Iar daca schimbarea lui Croitoru o inteleg, n-am inteles schimbarea lui Llorente. Atunci cand schimbi 2 (doi) mijlocasi care pana atunci facusera treaba buna, e normal ca mijlocul sa dea rateuri. Alexa neinspirat.
Mai degraba asta se numeste nestiinta decat neinspiratie... :(
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Marius Croitoru

Post by holstein »

desi am intrat în "silenzio stampa", ...Domnule Croitoru, aveti tot respectul meu!!! NU numele sau renumele te fac sa fi ceea ce esti, ci atitudinea de zi cu zi :-bd :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
Post Reply