Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Rezultat

Poll ended at Sat May 17, 2014 2:07 pm

1
3
20%
X
4
27%
2
8
53%
 
Total votes: 15
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by englezul »

Am pierdut pe mana noastra si vom retrograda datorita in primul rand subtirimii lotului dar si datorita greselilor de strategie in abordarea ultimelor partide. Astea sunt chestii care ori le ai, ori nu le ai. Nu se invata !
Te duci sa ataci in deplasare la locul 2 si vi acasa cu 5 bucati si inainte de asta tot in deplasare te aperi ca disperatul pe doua linii cu echipa de pe locul 16. Numai mie mi se pare ca trebuia sa facem exact invers ? :dizzy:
Daca la asta mai adaugam micile ciupeli de arbitraj, pe principiul ca' la omul sarac nici boii nu trag', asta este.
Indiferent ce se va intampla in ultima etapa unde cu putin noroc putem chiar scapa, cu durere in suflet trebuie sa spun ca Alexa nu este o varianta care sa ne dea sperante in viitor, indiferent in ce liga continuam si indiferent ce modificari in lot se vor face :(
Trebuie adus un ANTRENOR, Alexa sunt convins ca inca ne poate ajuta din teren un sezon-doua.
Hai POLI !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by Pffv »

Mai sa fie , da trebuie ca sunteti tare catraniti de tot criticati pe aici . Io zic sa va vedeti de lungul nasului , aici conduc .... "eurocampionii" =)) X( ! Iar cine seamana .... nimic , culege nimic (eventual buruieni ) . Nu inteleg de ce ne-am mira , de parca am fi fost pe un trend ascendent , iar ceea ce se intampla ar fi un accident pe parcurs . Nici vorba , ne-am sapat groapa cu sarg si consecventa , am privit de sus pe toata lumea , nu ne interesaza nici macar formal parerea putinilor suporteri (Bungau dixit) , suntem profesori universitari in tot si in toate . Amarul acesta mai este cum este , dar sa vedeti ce urmeaza . Si , din pacate , nu numai (?!) in sport .
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by marci75 »

Se pare totusi ca ,o victorie cu Chiajna ne salveaza(daca retrogradeaza direct Vasluiul),cu toate ca nu meritam,s-au facut multe greseli inadmisibile.Amatorism mare la echipa.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by impossible »

marci75 wrote:Se pare totusi ca ,o victorie cu Chiajna ne salveaza(daca retrogradeaza direct Vasluiul),cu toate ca nu meritam,s-au facut multe greseli inadmisibile.Amatorism mare la echipa.
Din pacate nu automat. Probabil vom retrograda cu acelasi numar de puncte (38) cu Brasovul, dar cu rezultate directe mai slabe. Nu-mi vine sa cred ca in ultima etapa Medias si Brasov nu vor face un egal care sa le convina la amandoua.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by Paul Marius »

impossible wrote:
marci75 wrote:Se pare totusi ca ,o victorie cu Chiajna ne salveaza(daca retrogradeaza direct Vasluiul),cu toate ca nu meritam,s-au facut multe greseli inadmisibile.Amatorism mare la echipa.
Din pacate nu automat. Probabil vom retrograda cu acelasi numar de puncte (38) cu Brasovul, dar cu rezultate directe mai slabe. Nu-mi vine sa cred ca in ultima etapa Medias si Brasov nu vor face un egal care sa le convina la amandoua.
Daca bate Sageata pe Cfr, nu le mai convine 1 pct celor de la Brasov,decat in cazul in care castigam si noi,in acest caz intr-un clasament in 3 Brasovul sta cel mai bine.Sageata are avantajul meciurilor directe cu Brasov (1-1,0-0).
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by swedishbitter »

sa speram ca odata cu retrogradarea vom scapa si de o mare parte a jucatorilor gen Nuno Claro, Popoviciu, Scutariu si altii care au venit sa evolueze in prima liga.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by impossible »

Paul Marius wrote:
impossible wrote:
marci75 wrote:Se pare totusi ca ,o victorie cu Chiajna ne salveaza(daca retrogradeaza direct Vasluiul),cu toate ca nu meritam,s-au facut multe greseli inadmisibile.Amatorism mare la echipa.
Din pacate nu automat. Probabil vom retrograda cu acelasi numar de puncte (38) cu Brasovul, dar cu rezultate directe mai slabe. Nu-mi vine sa cred ca in ultima etapa Medias si Brasov nu vor face un egal care sa le convina la amandoua.
Daca bate Sageata pe Cfr, nu le mai convine 1 pct celor de la Brasov,decat in cazul in care castigam si noi,in acest caz intr-un clasament in 3 Brasovul sta cel mai bine.Sageata are avantajul meciurilor directe cu Brasov (1-1,0-0).
E adevarat. Cum se joaca la aceeasi ora (asa banuiesc) probabil vor sta cu ochii pe celelalte rezultate sa stie ce sa faca. Ar fi totusi interesant de vazut, in cazul in care aceste rezultate vor fi neconcludente, ce va alege Brasovul. Sa riste si sa incerce sa castige la Medias sau sa o puna de-un egal, ramanand cu sanse bune de a se salva. Daca ar fi dupa mine intre Brasov si Sageata as alege pe. .. Poli (Sageata, daca eliminam varianta Poli; Brasovul a castigat prea multe meciuri pentru ca "avea mai multa nevoie de puncte" decat adversarul).

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by ceasul13 »

Din pacate la o prima vedere cea mai plauzibila varianta ar parea ca e sa piarda azi Chiajna si sa ii batem noi 1-0 sau daca luam gol, de la 2 in sus. Dar nici asa se poate sa nu ne salvam daca si Brasov face egal. Chiajna are 3 puncte cu ei, noi avem 0.
Sunt o multime de variante de egalitate de puncte (38)... Dupa calculele mele (daca nu am omis ceva) ar fi ceva de genul:
POLI 3 Bv 9 Ch 6
POLI 9 Gaz 3 Ch 6
POLI 7 Ch 6 Nav 4
POLI 7 Ch 9 Nav 6 Bv 11
POLI 13 Ch 9 Nav 10 Gaz 3
POLI 17 Ch 10 Nav 14 Gaz 7 Viit 7
POLI 11 Bv 15 Ch 10 Nav 10 Viit 7
POLI 7 Bv 13 Ch 7 Viit 6 - noi am avea golaveraj mai bun.
POLI 7 Ch 4 Viit 5
POLI 11 Ch 7 Viit 6 Nav 8
POLI 13 Ch 7 Gaz 7 Viit 6
Daca Ceahlaul pierde ambele meciuri (desi putin probabil) alte situatii ...

Fara Chiajna in caz ca nu pierde:
POLI 10 Nav 7 Gaz 0
POLI 14 Nav 11 Gaz 4 Viit 3
POLI 8 Nav 5 Viit 2
POLI 8 Bv 12 Nav 7 Viit 3
POLI 4 Bv 8 Nav 3
POLI 4 Bv 10 Viit 2
POLI 10 Gaz 4 Viit 2

Cu o singura contracandidata la egalitate de puncte avem avantaj cu Gaz, Viit, Nav si dezavantaj cu Bv. De fapt cu Bv prezent avem dezavantaj in majoritatea combinatiilor datorita rezultatelor "excelente" facute cu ei, 0 puncte.

Oricum depindem de rezultate din meciuri intre Horoba - Zota si Hagi (Pinalti 2) - Pinalti deci situatia e groasa ...
Doar Dumnezeu ne mai poate salva, dar nu cred ca are timp pentru fotbalul timisorean (nu numai aici ci la orice nivel) mai ales dupa comportamentul localnicilor din ultimii 2 ani.

Totusi sa speram ca ne va ajuta si va fi bine. Doamne Ajuta.
Hai Poli!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by Amadeus »

Off-topic: meciul s-a jucat pe stadionul municipal "Marin Anastasovici". Cine a fost Marin Anastasovici? Mersi
Amadeus
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Et.XXXIII:Astra Giurgiu-POLI TIMISOARA ,vi 16.05,h 21:30

Post by orangetm »

Marin, fiul lui Anastase! :D

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply