Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30 Digi

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Fri Dec 13, 2013 11:40 am

1
4
25%
X
2
13%
2
10
63%
 
Total votes: 16
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by Ivanhoe »

orangetm wrote:Majestic-12 (numele de cod al unui presupuse comisii secrete) citeşte subiect în Psihologie, Sociologie, relatii interumane

:mrgreen:
Apai se cultiva, no...:) (ii bot, ro-bot)
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by orangetm »

Ivanhoe wrote:
orangetm wrote:Majestic-12 (numele de cod al unui presupuse comisii secrete) citeşte subiect în Psihologie, Sociologie, relatii interumane

:mrgreen:
Apai se cultiva, no...:) (ii bot, ro-bot)
Stiam!
:))
Dar l-am prins cu rata-n gura... :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by marci75 »

Cum sa te prezinti in halul asta.
Parca m-am intors in urma cu 25 de ani,numai in comunism se mergea asa la Stoia si Dinamo.
Dreptate are Contra sa fie nervos,cu Petrolul i-ti dai viata si la clone mergi in plimbare.
Sau poate vreun transfer ,in negocieri (Seroni,ca alt fotbalist nu avem) si n-am vrut sa-i suparam.
Oricum sintem cei mai slabi din prima liga,si Corona joaca fotbal mai frumos.
NU SE MAI POATE ASA ne batem joc de bani,timp,timisoreni.Ne-au batut copii scoliti tot pe banii nostri,aici in Timisoara si dusi de mafioti la bucale.Si noi aducem cu salarii mari pe Furtado,Gorobsov,Keita,Claro,....................Pai daca insumezi salariile la cei 4 pe o luna,este cred tot comisionul si salariile lui Buia,Rotariu si Filip pe un an.
Cita nepasare si prostie .
Trebuie schimbat tot in iarna,din temelii,asa nu se mai poate continua,nu sintem un oras ca si Navodari,Chiajna,Voluntari sa ne jucam cu ,poate cel mai mare brand.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by orangetm »

Tot nu mi-a spus nimeni un nume de investitor local...
:-??

Nici nu trag nadejde la asa ceva.
Banul la ciorap, asta stiu toti!
$-) $-) $-) $-) $-)

De-aia am ajuns rupti in cur, impartiti intre un proiect politic (populist) si alt proiect politic ("separatist")!
:(
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by Ivanhoe »

@orangetm: Ia te uita ce declara Ovidiu Tender cand cu operatiunea de pe vremea lui Iancu:

" Ca bănățean nu pot rămâne indiferent la soarta echipei de fotbal. Voi purta discuții cu factorii locali și, dacă nevoia o impune, mă bag să preiau echipa de fotbal Poli Timișoara. Nu am discutat cu Marian Iancu prețul de vânzare al echipei de fotbal, dar voi da atât cât este necesar. Eu doresc ca Poli Timișoara să rămână o echipă de top în campionat și nu una de pluton. De aceea, aș dori să stabilesc împreună cu factorii locali o strategie de dezvoltare a echipei de fotbal pe termen lung".

Dupa care dupa pierderea licentei nu s-a mai auzit nimic de el.
Despre Cristesti nu mai zic, pai daca sunt prieteni cu PSD, ar fi foarte simplu ca PSD-ul sa ii impuna sa contribuie.

Mai sunt si altii dar astia sunt cei mai notorii.

Vorba aia ne place sa ne mandrim, dar sa nu dam un leu!!!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by orangetm »

Ivanhoe wrote:@orangetm: Ia te uita ce declara Ovidiu Tender cand cu operatiunea de pe vremea lui Iancu:

" Ca bănățean nu pot rămâne indiferent la soarta echipei de fotbal. Voi purta discuții cu factorii locali și, dacă nevoia o impune, mă bag să preiau echipa de fotbal Poli Timișoara. Nu am discutat cu Marian Iancu prețul de vânzare al echipei de fotbal, dar voi da atât cât este necesar. Eu doresc ca Poli Timișoara să rămână o echipă de top în campionat și nu una de pluton. De aceea, aș dori să stabilesc împreună cu factorii locali o strategie de dezvoltare a echipei de fotbal pe termen lung".

Dupa care dupa pierderea licentei nu s-a mai auzit nimic de el.
Despre Cristesti nu mai zic, pai daca sunt prieteni cu PSD, ar fi foarte simplu ca PSD-ul sa ii impuna sa contribuie.

Mai sunt si altii dar astia sunt cei mai notorii.

Vorba aia ne place sa ne mandrim, dar sa nu dam un leu!!!
Cum nu s-a mai auzit?
Intre timp, pentru alte gramezi de bani, a dat tara pe mainile strainilor...
"Cabluri şi dinamită pe terenurile oamenilor, “plantate” acolo de Prospecţiuni S.A., compania de prospecţiuni a lui Ovidiu Tender, cel care umblă după gaze prin întreaga Românie. Şi care nu ţine cont de nimic: drepturi de proprietate, legislaţie, acorduri…"

Image
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by duranviola »

o alta infrangere ( mai amara de data aceasta ), asta este. merem mai departe

:steag2:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by Pffv »

Ivanhoe wrote:@orangetm: Ia te uita ce declara Ovidiu Tender cand cu operatiunea de pe vremea lui Iancu:

" Ca bănățean nu pot rămâne indiferent la soarta echipei de fotbal. Voi purta discuții cu factorii locali și, dacă nevoia o impune, mă bag să preiau echipa de fotbal Poli Timișoara. Nu am discutat cu Marian Iancu prețul de vânzare al echipei de fotbal, dar voi da atât cât este necesar. Eu doresc ca Poli Timișoara să rămână o echipă de top în campionat și nu una de pluton. De aceea, aș dori să stabilesc împreună cu factorii locali o strategie de dezvoltare a echipei de fotbal pe termen lung".

Dupa care dupa pierderea licentei nu s-a mai auzit nimic de el.
Despre Cristesti nu mai zic, pai daca sunt prieteni cu PSD, ar fi foarte simplu ca PSD-ul sa ii impuna sa contribuie.

Mai sunt si altii dar astia sunt cei mai notorii.

Vorba aia ne place sa ne mandrim, dar sa nu dam un leu!!!

Ivane , tu te prefaci sau nu stii ? PSD deja are in gheare ASU pentru alegerile viitoare . Cerceteaza si o sa gasesti un vicepresedinte PSD si un deputat foarte ASU-isti !!
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by Ivanhoe »

Pffv wrote:
Ivanhoe wrote:@orangetm: Ia te uita ce declara Ovidiu Tender cand cu operatiunea de pe vremea lui Iancu:

" Ca bănățean nu pot rămâne indiferent la soarta echipei de fotbal. Voi purta discuții cu factorii locali și, dacă nevoia o impune, mă bag să preiau echipa de fotbal Poli Timișoara. Nu am discutat cu Marian Iancu prețul de vânzare al echipei de fotbal, dar voi da atât cât este necesar. Eu doresc ca Poli Timișoara să rămână o echipă de top în campionat și nu una de pluton. De aceea, aș dori să stabilesc împreună cu factorii locali o strategie de dezvoltare a echipei de fotbal pe termen lung".

Dupa care dupa pierderea licentei nu s-a mai auzit nimic de el.
Despre Cristesti nu mai zic, pai daca sunt prieteni cu PSD, ar fi foarte simplu ca PSD-ul sa ii impuna sa contribuie.

Mai sunt si altii dar astia sunt cei mai notorii.

Vorba aia ne place sa ne mandrim, dar sa nu dam un leu!!!

Ivane , tu te prefaci sau nu stii ? PSD deja are in gheare ASU pentru alegerile viitoare . Cerceteaza si o sa gasesti un vicepresedinte PSD si un deputat foarte ASU-isti !!
Pai cum asa, ei stindardul puritatii anti-USL, mai ales si in principal anti PSD?

Si de ce am impresia ca lasand la o parte responsabilitatea lui Iancu, ca administrator si patron al fostei Poli, multe din cauze sunt strict de natura unor lupte politice si de interese intre dragii nostri locali banateni care ar renunta oricand la Timisoara de dragul unor bani? Tot in acelasi stil cum au pus pe tava centrul la dispozitia tiganilor printr-o mafie din care au facut parte foarte multi din administratia locala?

Dar acum toti din partide sunt spalati, curati, nimeni nu a gresit cu nimic dintre alesii locali, nimeni nu a gresit din administratia locala, ci vinovatii sunt doar Iancu, oltenii si moldovenii :))

Ca ai nostri curati s-au nascut si curati sunt inca imaculati!

"Curat murdar" vorba unui politist din Caragiale.

Ce ma doare pe mine este tocmai incapacitatea totala a factorilor politici locali, ma refer la toate partidele, de a se uni atunci cand interesul orasului o cere! Si doi la mana faptul ca si-au mutat campul de lupta politica tocmai in sport si in fotbal!!!

Asa vad situatia eu, neavand acces de fapt la ce se intampla in realitate poate vorbesc aiurea. Daca asta ii cazul, sa ma scuze stimabilii dar de aici de jos asa se vede peisajul.

Prin ce am spus nu ma refer la o persoana anume sau la un partid anume, ci spun ca toti luati impreuna, daca facem media tuturor actiunilor cam asta pare sa fie situatia.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Giumpix
Posts: 6
Joined: Fri Jul 19, 2013 6:33 pm

Re: Etapa XVIII: Dinamo București - POLI, vi 13.12, h 20.30

Post by Giumpix »

Nikolic trebuie sa isi caute echipa din iarna, potrivit Digisport. Din cauza vietii sale extrasportive, Becali nu mai vrea sa il tina la Steaua. Muntenegreanul mai are contract pana la sfarsitul sezonului, insa isi cauta echipa in din iarna.

Prosport anunta ca cel mai probabil, atacantul va ajunge la Timisoara, echipa de unde a plecat in 2011. Transferul urmeaza sa fie negociat dupa meciruile cu Astra din aceasta saptamana.

Chiar daca au sase atacanti in lot, Szekely este singurul care a reusit sa marcheze pentru Timisoara. Are nou goluri in 17 meciuri. Nikolici a dat 5 goluri in 28 de meciuri la Steaua, insa a iesit in evidenta mai mult prin comportamentul sau din timpul liber. Dragomir a declarat despre Nikolic: "Daca a stat cu 10 femei in club, eu l-as premia. Cel mai potent jucator din prima liga."

Sursa: sport.ro

:mansour:
Post Reply