Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -Digi

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Thu Dec 05, 2013 11:53 am

1
3
17%
X
1
6%
2
14
78%
 
Total votes: 18
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by banatean_violet »

toy wrote:Totul dar absolut totul e de un ridicol si tragicomic fara de margini.
Chiar nu va inteleg pe astia care puneti atata patima.
Merita?
Maine cativa jucatori de la Poli vor fi din nou prin birturi, alde velcearosenblumstaicu vor merge la bancomat sa-si numere banii care le intra de la primarie, politicienii vor grohai in continuare .. da, nu merita atata patima ... insa unii chiar sunt polisti, au crescut cu Poli in suflet si este greu sa fie intelesi de cei care nu simt ceva pentru Poli, pentru Timisoara.
Last edited by banatean_violet on Fri Dec 06, 2013 11:01 pm, edited 1 time in total.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by orangetm »

N-are sens si azi sa o dam cu slabiciunile noastre.
Da, Scutaru a gresit la ambele goluri, da, avem fundasi laterali de toata jena.
Dar hipercorectitudinea asta a noastra n-are treaba cu cazul de azi, cand un arbitru vadit hot ne-a executat. Putea sa se gate si 5-2 pentru aia, dar da-mi ce e al meu. Despre asta e vorba, nu ca noi mergem sau nu la ciupeala. Mie nu mi s-a parut ca si AZI am vrut sa ciupim. Poate gresesc.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by Ivanhoe »

Pentru motivul ca Iancu, asa cum o fost el, nu ar fi tacut ca porcu in cucuruz dupa asemenea furaciuni.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by ultraviola »

Inclusiv generalizarea ca romanii ar fi corupti sau ca miticii ar fi corupti este un mare neadevar. Corupti sunt craciunescu, tudor, dragomir, x, y, z si asa mai departe, care merita sa infunde puscaria pentru ca sunt hoti. Nu sunt de acord ca ne-am merita soarta, ei isi merita soarta si sper sa aiba parte din plin de ceea ce merita.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
zuko
Posts: 49
Joined: Mon Nov 05, 2012 8:02 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by zuko »

hotie . insa si echipa putea mai mult,azi a aratat destul de solid in joc,fara cele doua greseli in aparare nu am fi luat gol,problema la noi este insa la dat goluri,sa speram ca in pauza de iarna aducem macar doi fotbalisti.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by Ivanhoe »

Hai sa lasam acum romanii si mitici.

E vina noastra ca permitem ce se intampla fara macar sa comentam!

Este obligatia celor care conduc clubul si sunt platiti pentru asta sa ia atitudine!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by bvgtm »

Dacă la primu 11 m încerc să-l înţeleg pe hoţ,la al doilea...nu am cum!Hoţie pe faţă,fără perdea,fără ruşine!O mai fi un arbitru în lumea asta,în afară de boul ăsta,să nu dea 11 m la o astfel de fază?Şi doi tâmpiţi dintr-un studiou de tv,îl apără!Nu pot să-mi revin şi tot cred că nu am înţeles eu ce au spus ăia... :-w :-??
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by englezul »

DP 2-6 wrote:
englezul wrote:Putea sa ne refuze kakatul ala de arbitru 100 de 11m , tot nu avem nicio scuza ptr greselile pe care le-am facut in aparare si ptr faptul ca nu ne-am dus sa atacam. Punct
V-o fi dor de iancu care acum era pe sticla si facea tiganiile lui celebre. Mie unul NU. Eu vreau sa jucam fotbal, sa avem sange-n pix si sa nu fim kakaciosi.
Concluzie: ne meritam soarta !
Inglişmen, tu uiţi să faci o setare importantă! Când te uiţi la campionatul românesc, dai reset english premier league, apoi dai enter rahat roumanian league şi apoi poţi discuta despre fotbal, la nivelul respectiv. Să arunci cu noroi în Poli, când chiajna a fost mai presus doar cu ajutorul arbitrilor, mi se pare ...mai bine nu mai spun! :(
Nici prin gand nu-mi trece sa dau cu noroi in POLI, sa fim seriosi. Am pretentia insa ca pot fi cerebral si echidistant daca este sa judec meciul asta in ansamblul lui. Si m-am cam saturat ca ptr toate nerealizarile noastre vesnic sa dam vina pe mitici, arbitrii si altii. La fel am facut si pe vremea lui Iancu. Nimeni nu ne-a impiedicat sa castim maeciul ala de a galati si sa fim campioni. Sunt momente cand totul depinde de tine, daca atunci te kaci pe tine ca fotbalist, sa ai macar decenta sa nu dai vina pe altii, asta incerc sa spun ! Apropo, sunt cat se poate de bine intentionat si raman la parerea ca zi puteam castiga indiferent de arbitru daca ne dadeam mai mul silinta !
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by DP 2-6 »

ultraviola wrote:Inclusiv generalizarea ca romanii ar fi corupti sau ca miticii ar fi corupti este un mare neadevar. Corupti sunt craciunescu, tudor, dragomir, x, y, z si asa mai departe, care merita sa infunde puscaria pentru ca sunt hoti. Nu sunt de acord ca ne-am merita soarta, ei isi merita soarta si sper sa aiba parte din plin de ceea ce merita.
Chiar aşa, de ce să ne împărţim noi soarta cu nişte hoţi? Cei care gândesc aşa sunt de neânţeles! :-o
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa XVII: Concordia Chiajna - POLI, vi 6.12, h 20.30 -

Post by banatean_violet »

orangetm wrote:N-are sens si azi sa o dam cu slabiciunile noastre.
Da, Scutaru a gresit la ambele goluri, da, avem fundasi laterali de toata jena.
Dar hipercorectitudinea asta a noastra n-are treaba cu cazul de azi, cand un arbitru vadit hot ne-a executat. Putea sa se gate si 5-2 pentru aia, dar da-mi ce e al meu. Despre asta e vorba, nu ca noi mergem sau nu la ciupeala. Mie nu mi s-a parut ca si AZI am vrut sa ciupim. Poate gresesc.
Da, i-am bagat in careul lor, am mers cu tavalugu peste ei, stateau aia ca jaloanele, uimiti de jocul nostru de pase. Poate gresesc :(

In afara de superlovitura libera a lui Gorobsov cate suturi pe poarta am avut?
Post Reply