Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10, h 19

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic:

Poll ended at Sun Oct 27, 2013 10:54 am

1
14
78%
X
1
6%
2
3
17%
 
Total votes: 18
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by englezul »

Normal ar fi ca dupa gafele pe care le-a facut N. Claro sa ia loc pe banca si sa primeasca si Kirev o sansa. Daca greseste si el urmeaza Papp si tot asa. Asa ar ramane in priza toti si ar fi convinsi ca cine greseste chiar palteste, adica responsabilizare maxima !
ByTimisoreanul
Posts: 44
Joined: Thu Jul 11, 2013 1:29 pm
Location: Gataia

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by ByTimisoreanul »

englezul wrote:Normal ar fi ca dupa gafele pe care le-a facut N. Claro sa ia loc pe banca si sa primeasca si Kirev o sansa. Daca greseste si el urmeaza Papp si tot asa. Asa ar ramane in priza toti si ar fi convinsi ca cine greseste chiar palteste, adica responsabilizare maxima !




Sau daca steaua il doreste sa il lasam sa plece si cu banii luati putem aduce alt portar..... :steag2:
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by cristy2005ro »

Nuno Claro e cel mai bun.a gresit putin comparativ cu cate ne-a salvat.fara el in poarta infrangerea e cam sigura

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by swedishbitter »

cristy2005ro wrote:Nuno Claro e cel mai bun.a gresit putin comparativ cu cate ne-a salvat.fara el in poarta infrangerea e cam sigura

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Noi cred ca am uitat ce implica fisa postului de portar. NU e ceva senzational sa mai si APERI, ca doar asta tra sa faci, nu doar sa repui baloane in joc de la 6 metri. Nu avem in lot un portar pe care te poti baza dar macar, facandu-le rocada, poate isi impun sa fie mai atenti atunci cand li se ofera privilegiul de a apara la Poli. By the way, La cfr Cluj a luat niste goluri de incepator.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by englezul »

Sper sa nu facem si noi aceleasi kakaturi pe care trebuie sa le suporte Panti la City !
Adica mi se pare foarte normal daca gresesti sa platesti. Ce motivatie sa mai aiba rezerva daca nici atunci cand titularul o da de gard, nu-i vine randul. Nu spune nimeni ca nu-i cel mai valoros portar din lot, insa la ultimul meci din pacate nu s-a vazuta asta...
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by ceasul13 »

cristy2005ro wrote:Nuno Claro e cel mai bun.a gresit putin comparativ cu cate ne-a salvat.fara el in poarta infrangerea e cam sigura

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
+1

Eu unul nu am uitat ca in divizia B Kirev lua aproape la fiecare meci goluri de genul celor primite de Nuno in ultimul meci, acum revenit dupa o indelunga vacanta de ce ar fi mai de incredere in Liga I.
Daca tot ar trebui incercat si alt portar mai repede as incerca cu Pap acum miercuri in Cupa Romaniei. Nuno ar avea astfel o pauza (si de gandire asupra evolutiilor) dar nu atat pentru ultimul meci ci pentru ca de prin etapa 4 joaca cam intr-un picior.
Pentru eurogolurile pe care le marcheaza toti in meciurile cu noi nu cred ca e neaparat numai vina portarilor nostrii. Dupa mine o parte buna din vina revine si celor (mijlocasi, fundasi) care ii lasa nestingheriti sa traga la poarta. La cate echipe stau jucatorii asa departe de adversar incat sa faca ala ce vrea si sa traga in voie cum a fost la noi cu Botosaniul sau la meciul cu Pandurii ...
Tampiti sa fie aia sa aiba asa culuare spre poarta si sa nu traga.
La noi e din ce se observa si o mare problema de asezare in teren. Adversarii plimba mingea cum vor, la fazele "fixe": auturi, lovituri aproape ca nu ii deranjam pe cand pentru noi e un adevarat chin cu repunerea mingii pentru ca aia spre deosebire de jucatorii nostrii stau lipiti de adversar la astfel de faze. Asta s-a intamplat nu doar cu Pandurii ci la fiecare meci asta e deranjant ...
Cu timpul sper ca cei abilitati vor observa ce e de observat si se vor face corectiile de rigoare.
HAI POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by AndreiVajnaII »

ceasul13 wrote:La noi e din ce se observa si o mare problema de asezare in teren. Adversarii plimba mingea cum vor, la fazele "fixe": auturi, lovituri aproape ca nu ii deranjam pe cand pentru noi e un adevarat chin cu repunerea mingii pentru ca aia spre deosebire de jucatorii nostrii stau lipiti de adversar la astfel de faze. Asta s-a intamplat nu doar cu Pandurii ci la fiecare meci asta e deranjant ...
Asa mi s-a parut si mie.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XII: POLI Timișoara - Pandurii Tg. Jiu, du 27.10,

Post by englezul »

ceasul13 wrote:
cristy2005ro wrote:Nuno Claro e cel mai bun.a gresit putin comparativ cu cate ne-a salvat.fara el in poarta infrangerea e cam sigura

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
+1

Eu unul nu am uitat ca in divizia B Kirev lua aproape la fiecare meci goluri de genul celor primite de Nuno in ultimul meci, acum revenit dupa o indelunga vacanta de ce ar fi mai de incredere in Liga I.
Daca tot ar trebui incercat si alt portar mai repede as incerca cu Pap acum miercuri in Cupa Romaniei. Nuno ar avea astfel o pauza (si de gandire asupra evolutiilor) dar nu atat pentru ultimul meci ci pentru ca de prin etapa 4 joaca cam intr-un picior.
Pentru eurogolurile pe care le marcheaza toti in meciurile cu noi nu cred ca e neaparat numai vina portarilor nostrii. Dupa mine o parte buna din vina revine si celor (mijlocasi, fundasi) care ii lasa nestingheriti sa traga la poarta. La cate echipe stau jucatorii asa departe de adversar incat sa faca ala ce vrea si sa traga in voie cum a fost la noi cu Botosaniul sau la meciul cu Pandurii ...
Tampiti sa fie aia sa aiba asa culuare spre poarta si sa nu traga.
La noi e din ce se observa si o mare problema de asezare in teren. Adversarii plimba mingea cum vor, la fazele "fixe": auturi, lovituri aproape ca nu ii deranjam pe cand pentru noi e un adevarat chin cu repunerea mingii pentru ca aia spre deosebire de jucatorii nostrii stau lipiti de adversar la astfel de faze. Asta s-a intamplat nu doar cu Pandurii ci la fiecare meci asta e deranjant ...
Cu timpul sper ca cei abilitati vor observa ce e de observat si se vor face corectiile de rigoare.
HAI POLI!
Deacord, cu o mica observatie. Sa iei doua goluri intr-un meci prin suturi de la 25 si 30 de metri, nemascat de alti jucatori, inseamna ca ori esti slab concentrat, ori esti slab pregatit si in ambele situatii trebuie sa iei loc pe banca !
Post Reply