Etapa XVI: Uta Arad 1 - 0 Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked

Cine va câştiga acest derby?

Uta Arad
8
22%
X
0
No votes
Poli Timişoara
28
78%
 
Total votes: 36
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Etapa XVI: Uta Arad 1 - 0 Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by cristy2005ro »

Uta Arad - Poli Timisoara 1-0

Vineri, 8 martie 2013,ora 18

TV: DigiSport

Image

UTA: Amadio – Matei, Gligor (cpt.), Siminic – Feusi, Mărginean, Lazea, Neagu – Monac (Ene, min.71), Silvăşan (Voiculeţ, min.77), Laso

Poli: Pap – Nohai, Petrovic, Şeroni, Marovic – Goge (Bărbuţ, min.71), O. Petre (cpt.), Poparadu (Trandu, min.66), Nanu (Dina, min. 55) – Boldea, Szekely

A marcat: Laso (min. 50)
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by DP 2-6 »

Arădenii au intrat de mult în febra meciului şi primul lor ţel şi cel mai important, este să bată pe Poli.

Falub: „Suntem departe de ritmul unui meci oficial, dar vom face totul să fim pregătiți pentru vizita Timișoarei”

UTA a pierdut ultima partidă amicală înainte de „ciocnirea” cu marea rivală din Vest și stafful tehnic al „textiliștilor” are destule lucruri de remediat în numai o săptămână. Adrian Falub recunoaște că echipa nu arată prea bine la această oră, dar cu toate astea există speranțe pentru un rezultat bun cu ACS Poli Timișoara. „Am întâlnit o formație foarte bună, stabilă din toate de vedere de foarte mult timp, ce-și propune să promoveze și, probabil, va reuși asta. Botoșaniul are un lot puternic, spre deosebire de UTA, care stă bine doar la capitolul nucleu de jucători. Cert este că am avut ocazia să vedem realist unde ne aflăm cu pregătirea și, din păcate, am realizat că suntem departe de ritmul unui joc oficial. Pe undeva, îi înțeleg și pe jucători, căci au avut doar două meciuri mai puternice în această iarnă. Restul, au fost adversari slăbuți, de antrenament”, a precizat antrenorul „Bătrânei Doamne”.

Considerând că „textiliștii” depind și de rezultatele altor echipe în încercarea de a promova în Liga 1, Adrian Falub consideră derby-ul cu ACS Poli important, dar nu neapărat decisiv. „Cert este că ne dorim foarte mult să o batem pe Poli, doar că știm că ne așteaptă un meci foarte greu, cu o echipă la fel de bine organizată ca cea de astăzi. Mai este puțin până la ora meciului și noi avem foarte multe de remediat până atunci. Văm promitem, însă, că vom face totul să fim pregătiți pentru vizita Timișoarei”, a adăugat „principalul” arădenilor.

Și în disputa cu Botoșaniul, portarul Remo Amadio și-a demonstrat din plin limitele. „De aceea am insistat și insistăm atât de mult pentru a lua un portar care să ne ofere siguranță. Sperăm să-l găsim până vinerea viitoare, ca și alți jucători care, prin valoarea lor, să se impună chiar de la început în primul unsprezece și chiar să joace cu Poli”, a mai afirmat Falub, care a lăsat să se înțeleagă că va renunța atât la portarul Matijas, cât și la atacantul Dosso pentru simplul fapt că nu sunt peste actualii componenți ai lotului.
http://sportarad.ro/index.php/falub-sun ... imisoarei/

Arădenii au prins viaţă după preluarea echipei de Marţian: ”Putem câştiga cu Poli şi în celelalte meciuri”

După o iarnă agitată, UTA şi-a găsit liniştea cu două săptămâni înaintea returului Ligii a II-a. Omul de afaceri clujean Adrian Marţian a preluat în mod oficial Bătrâna Doamnă, iar jucătorii şi-au primit o parte a restanţelor salariale. Echipa se află de sâmbătă la Gyula, în Ungaria, unde susţine un mini-cantonament, iar Marţian are planuri mari cu echipa fanion a Aradului, pe care vrea să o readucă încă din acest an în Liga I.

„Am preluat UTA oficial şi necondiţionat. Ne propunem să promovăm, altceva nu ne putem propune. Suporterii şi toată lumea trebuie să fie lângă noi, să ne susţină, putem câştiga cu Poli, dar şi în celelalte meciuri. În fotbal mingea e rotundă, mai sunt şi alţi factori, cum ar fi arbitrajul, dar noi suntem optimişti”, ne-a declarat Adrian Marţian.

Noul boss al Bătrânei Doamne a mai confirmat o dată, dacă mai era nevoie, că a venit la Arad în special pentru Adrian Falub şi că aspectul financiar este sub control: “Principalul motiv pentru care am ales UTA a fost Adrian Falub, este prietenul meu, plus că am vrut să am o echipă şi iată că dorinţa mea s-a concretizat. Ne vom mai întări şi la nivel de lot, va mai veni un atacant. Nu ştiu de ce toată lumea întreabă de bani, aceasta este problema noastră, a conducerii, nu a presei, iar jucătorii sunt mulţumiţi, nu vor fi probleme.”, spune Adrian Marţian.

UTA va debuta în partea a doua a campionatului chiar împotriva marii rivale din vest, Poli Timişoara, meci programat la Arad.
http://liga2.prosport.ro/seria-2/campio ... i-10599600
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by cristy2005ro »

sper sa vina lume in deplasare,eu am reusit sa fac schimb de tura pe vineri
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by Sdou »

Vad ca taranii se monteaza deja pentru meciu cu noi. :@) 3:-O
Baietii nostri au idee cat de important e sa-i bagam in doliu? @};-
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by ultraviola »

La sfaritul meciului de ieri au fost chemati la peluza.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
Visca
Posts: 107
Joined: Tue Oct 02, 2012 8:13 pm

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by Visca »

Mi ciuda ca nu pot ajunge la meci. Il vad la TV macar, Fortza Poli
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by cristy2005ro »

care veniti de pe forum la arad?
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by Paul Marius »

Eu :D
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by LILIaKu- »

inca nu stiu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa XVI: Uta Arad - Poli Timisoara, 8.03.2013,ora 18

Post by AndreiVajnaII »

E vreun plan cum se merge?
Locked