Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Cine va câştiga acest meci?

FC Bihor Oradea
3
12%
egal
1
4%
ACS Poli Timişoara
21
84%
 
Total votes: 25
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by Ivanhoe »

duranviola wrote:nu ar trebui sa constituie un impediment faptul ca exista, prezenti la meciuri, un fotograf al clubului si unul sau mai multi din randul suporterilor....doar nu facem concurenta neloiala ;) si apoi cat mai multe instantanee surprinse, inseamna cat mai mult de privit :-bd
Ok, voi face poze in deplasari :) cap, coada :) dar acasa nu, decat daca nu am ce face, pentru ca vreau si eu sa ma bucur de meci macar acasa. Cand faci poze cap coada, nu mai poti vedea meciul pentru ca te uiti prin aparat, nu te uiti la meci :))
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by impossible »

Superbe fotografii. Inseamna ca aveti aparatura "profi". Sau nu ma pricep eu sa fac. Mie imi ies jumatate "blurry".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by cristy2005ro »

impossible wrote:Superbe fotografii. Inseamna ca aveti aparatura "profi". Sau nu ma pricep eu sa fac. Mie imi ies jumatate "blurry".
da,are Daniel. Se vede cine e fotograf de meserie ;)
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa XV: FC Bihor 2 - 3 ACS Poli Timişoara

Post by Ivanhoe »

Mersi, profi da si nu, adica aparatul este un Canon DSLR, adica profi, nu are cel mai mare senzor dar asta nu conteaza. Ideea este ca poti schimba obiectivele iar jucatorii au fost pozati cu un obiectiv zoom 80-200 mm. La 200 mm poti vedea acceptabil un meci de fotbal, ideal sa ai 400, 500 cum au cei de la prosport sau ziare cu pretentii. Problema este ca obiectivul meu este unul ieftin, alea scumpe, adica luminoase, costa mii de euro doar un obiectiv :)).

Care-i diferenta, pai la mine cat de cat apar clare si pe zoom la maxim si chiar daca ei sunt in miscare, insa fiind obiectiv mai ieftin diafragma se deschide maxim la 5.6 la 200 mm deci nu imi permite un timp de expunere foarte scurt ca sa iasa totul nemiscat indiferent de viteza lor. La obiectivele scumpe, fiind mai luminoase poti folosi alti timpi de expunere, numai zic ca au si stabilizatori de imagine etc. :)

Oricum pt facut poze pentru forum este foarte bine si ce am eu! Dar pentru prosport de ex nu prea e ok :))
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Locked