Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by swedishbitter »

La Braila ar fi normal sa castige, tinand cont de forma actuala, ei fiind sub noi oricum. S-a zis ca ar fi bine sa scoatem 10 p in urmatoarele 2 meciuri, ceea ce ar fi posibil prin prisma faptului ca sunt meciuri “de 6 puncte”, daca jucam cu contracandidate. Totul depinde de cotele unibet. Ar fi interesant sa se evite retrogradarea dar am avut un tur ireal de slab. Important e ca baietii sa creada in continuare in ei. Chiar sunt de admirat ca dupa atatea rezultate negative au mai avut puterea sa joace fotbal si chiar sa inceapa sa adune puncte . :bravo:
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by englezul »

La pauza erau niste copii care bateau mingea pe teren si eu credeam ca sunt copiii de mingi. Da de unde, erau rezervele noastre. unul din baieti nu avea un metru jumate incaltat. Deci despre asta este vorba. In ultimele etape cand am ciugulit ceva puncte am reusit sa avem cel mai bun 11 pe care ni-l permite actualul lot. Cartonase sau accidentari si suntem out, nu avem de pus pe banca nici macar la numar :(
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 20-a Poli - Farul 01/12/2018 14:00

Post by banatean_violet »

Precis au vazut si filmul. Cum care film?

"O poveste din fotbalul timişorean spune că înainte de antepenultima etapă din play-out Ligii 1 din acest an, Robu l-a chemat pe Adrian Neaga într-o benzinărie de lângă stadion pentru a-i arăta o filmare cu execuţiile sale de atacant şi spunându-i antrenorului de atunci al ACS Poli să le arate filmarea şi elevilor săi. "

sursa Liga 2 prosport.ro

Acum am aflat si de ce am retrogradat. Din cauza lui Neaga ca nu le-a aratat filmu.
Locked