Et. a 16-a FC Arges - Poli 10/11/2018 11:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 16-a FC Arges - Poli 10/11/2018 11:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Nicolae Dobrin (Pitesti)

TV: -

Arbitri:
  • A: Chioran Marius Nechita (Cluj-Napoca)
    A1: Lucaci Cristian Nicolae (Baia Mare)
    A2: Despa Radu (Baia Mare)
Suspendati:
  • Haruț, Melinte, Codrea, Basic
Accidentati:
  • Birnoi, Motreanu, Avaro
Declaratii:
  • Călin Cojocaru (antrenor secund Poli): Ne așteaptă un meci dificil cu o echipă bună, de tradiție, care are în componență jucători de valoare. Mergem să scoatem ce putem, într-adevăr, avem unele absențe, dar am mare încredere în jucătorii care fac deplasarea pentru meciul cu Pitești. Noi cu siguranță vom face tot posibilul să luăm maximul... Stupu si Ankomah sunt doi jucători tineri, care după părerea mea merită o șansă să joace mult mai sus. Noi le-am oferit această șansă și sunt convins că nu ne vor dezamăgi. Sunt jucători care cu siguranță vor aduce un plus lotului actual și vor face o figură frumoasă.
  • Emil Săndoi (antrenor FC Arges): Chiar dacă oaspeţii se află pe o poziţie retrogradabilă, elevii mei nu trebuie să trateze confruntarea cu superficialitate. ACS Poli a avut două-trei jocuri în care a pierdut la diferenţe mari de scor, dar celelalte înfrângeri au fost cam la limită. Au pierdut jucători, însă au mai rămas câţiva fotbalişti cu experienţă, cu calităţi foarte bune. Nu ştiu exact ce se întâmplă în ograda lor, dar noi ne dorim să-i învingem. Vrem o victorie cât mai convingătoare. Mai avem de disputat câteva etape până la finalul primei părţi a campionatului şi ne dorim să ne menţinem în plutonul fruntaş. Am mai încercat să mai şi rotim din jucători, am avut şi mulţi accidentaţi, unii dintre ei şi-au revenit. Am avut şi noi probleme. Acum îl avem incert pe Năstăsie care are probleme la claviculă şi nu ştiu dacă se va reface până sâmbătă, dar avem un lot numeros şi va avea cine să joace în locul său.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 16-a FC Arges - Poli 10/11/2018 11:00

Post by Amadeus »

3-1
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Et. a 16-a FC Arges - Poli 10/11/2018 11:00

Post by marci75 »

Sper sa nu luam de la 5 în sus.Bocșan +juniorii....
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et. a 16-a FC Arges - Poli 10/11/2018 11:00

Post by swedishbitter »

Parca-i mai bine cu acest 4 pauza, 5 final decat cu celebrul 1/2. Pacat ca nu s-a incercat reusit aducerea de urgenta a lui Pilici. Se pare ca nici din greseala nu se va mai reusi vreun punct. Am inteles ca media de varsta e de 12,5 ani dar mai exista si jucatori cu experienta. Greu de crezut ca astea sunt cele mai bune rezultate posibile. Inclin sa cred ca cei care l-au intors din drum pe nanu erau suporterii celeilalte Poli din oras.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. a 16-a FC Arges - Poli 10/11/2018 11:00

Post by englezul »

swedishbitter wrote:
Sat Nov 10, 2018 5:56 pm
Parca-i mai bine cu acest 4 pauza, 5 final decat cu celebrul 1/2. Pacat ca nu s-a incercat reusit aducerea de urgenta a lui Pilici. Se pare ca nici din greseala nu se va mai reusi vreun punct. Am inteles ca media de varsta e de 12,5 ani dar mai exista si jucatori cu experienta. Greu de crezut ca astea sunt cele mai bune rezultate posibile. Inclin sa cred ca cei care l-au intors din drum pe nanu erau suporterii celeilalte Poli din oras.
A ramas ptr simplul motiv ca nu au reusit sa gaseasca pe nimeni care sa preia greaua mostenire si sa participe la previzibilul viitor maret...
Locked