CSU Craiova - Poli Timisoara

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Post Reply

CSU Craiova - Poli Timisoara

Poll ended at Thu Dec 01, 2016 2:50 pm

1
2
50%
X
0
No votes
2
2
50%
 
Total votes: 4
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by Ivanhoe »

Discutii despre meci.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by sorinpaso »

Tot tacamul arbitrului pana acum, si ai nostri niste fraieri, care nu au invatat nimic din eternele
scheme la loviturile libere, in care luam gol. Sper sa nu luam rosu pana la final, ca il vad
tare aiurea pe omul in negru.... Macar sa ia oltenii, ca trag de timp din minutul 25 deja....
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by DP 2-6 »

Ce minte puțină au fundașii noștri! ~x( Văd că nesimțitul ăla de asistent n-are nici o treabă cu ofsaidul și ei joacă din nou la ofsaid, după doar două minute și nici măcar n-au jucat bine.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by marci75 »

Nimic de zis după meciul de azi ,am fost naivi sau poate obosiți.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by impossible »

Am fost poate si obositi si ... fraieri. Ne-au luat tare de la inceput si n-am rezistat presiunii. Cu toate astea ambele goluri s-au marcat in conditii neregulamentare (ofsaid, respectiv fault la Straut). In meciul tur oltenii au facut mare scandal impotriva arbitrajului, in urma unor decizii discutabile, desi si ei au primit un penalty la o faza in care Ivan nu a fost atins. Acum au primit doua goluri cadou. Nu i-am auzit tipand ca arbitrajul n-a fost corect?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by Amadeus »

plm de 15 ani is in Canada si nu mi-am dat update la regulamentele de fotbal, da mie mi s-a parut ca ambele goluri or fost din offside.
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by banatean_violet »

Eu am vazut franturi din meci pe telefon si am zis ca mi s-a parut ca la fiecare gol am vazut vreo 3 jucatori in ofsaid. Apoi am vazut si reluarile si am vazut la fel, cate trei patru jucatori in ofsaid grosolan, clar fara de alea cu fanta de lumina. Nu am vazut cum a fost cu eliminarea.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by impossible »

Declaratii Ionut Popa despre arbitraje (cf. tmsport.ro & pressalert.ro):

"Am vorbit cu președintele pentru maniera de arbitraj, în cinci meciuri am fost defavorizați clar. Golul unu a fost ofsaid, a spus și Crăciunescu, iar la al doilea gol a fost fault la Străuț și nu a dat nimic. La Băluță a dat doar galben ... Bocșan are toată tibia spartă .... Mă frământă gândul că suntem luați de fraieri. Vrem să facem memoriu pentru meciurile cu Botoșani, Voluntari, Craiova, cu Târgu-Jiu și Dinamo acasă. Sunt jocuri în care consider că greșelile de arbitraj ne-au privat de un rezultat bun. Nu am nimic, dar nu vreau să fim luați de proști. Să ni se spună, voi sunteți niște fraieri care încercați să jucați fotbal ... Finanțatorul clubului din Craiova a făcut un scandal în tur de zici că a vrut să dea foc la țară. Acum nu mai apare în presă. Noi nu vrem să facem un război, civilizat. Nu am nimic cu nimeni, facem totul legal. Dar văd că cei care au gura mare au parte de arbitraj bun."
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by englezul »

impossible wrote:Declaratii Ionut Popa despre arbitraje (cf. tmsport.ro & pressalert.ro):

"Am vorbit cu președintele pentru maniera de arbitraj, în cinci meciuri am fost defavorizați clar. Golul unu a fost ofsaid, a spus și Crăciunescu, iar la al doilea gol a fost fault la Străuț și nu a dat nimic. La Băluță a dat doar galben ... Bocșan are toată tibia spartă .... Mă frământă gândul că suntem luați de fraieri. Vrem să facem memoriu pentru meciurile cu Botoșani, Voluntari, Craiova, cu Târgu-Jiu și Dinamo acasă. Sunt jocuri în care consider că greșelile de arbitraj ne-au privat de un rezultat bun. Nu am nimic, dar nu vreau să fim luați de proști. Să ni se spună, voi sunteți niște fraieri care încercați să jucați fotbal ... Finanțatorul clubului din Craiova a făcut un scandal în tur de zici că a vrut să dea foc la țară. Acum nu mai apare în presă. Noi nu vrem să facem un război, civilizat. Nu am nimic cu nimeni, facem totul legal. Dar văd că cei care au gura mare au parte de arbitraj bun."
Pai nu ptr asta a fost adus fraierul de Neaga, adica sa faca spume la tv ? Eu nu l-am vazut. De cand ne stim nu am avut un om care sa se bata pe bune ptr club, care sa iasa in presa scrisa si pe sticla si sa faca scandal atunci cand suntem dezavantajati. Poate putin Chivo, in rest nise labagii fricosi si cu interese.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: CSU Craiova - Poli Timisoara

Post by impossible »

englezul wrote:
impossible wrote:Declaratii Ionut Popa despre arbitraje (cf. tmsport.ro & pressalert.ro):

"Am vorbit cu președintele pentru maniera de arbitraj, în cinci meciuri am fost defavorizați clar. Golul unu a fost ofsaid, a spus și Crăciunescu, iar la al doilea gol a fost fault la Străuț și nu a dat nimic. La Băluță a dat doar galben ... Bocșan are toată tibia spartă .... Mă frământă gândul că suntem luați de fraieri. Vrem să facem memoriu pentru meciurile cu Botoșani, Voluntari, Craiova, cu Târgu-Jiu și Dinamo acasă. Sunt jocuri în care consider că greșelile de arbitraj ne-au privat de un rezultat bun. Nu am nimic, dar nu vreau să fim luați de proști. Să ni se spună, voi sunteți niște fraieri care încercați să jucați fotbal ... Finanțatorul clubului din Craiova a făcut un scandal în tur de zici că a vrut să dea foc la țară. Acum nu mai apare în presă. Noi nu vrem să facem un război, civilizat. Nu am nimic cu nimeni, facem totul legal. Dar văd că cei care au gura mare au parte de arbitraj bun."
Pai nu ptr asta a fost adus fraierul de Neaga, adica sa faca spume la tv ? Eu nu l-am vazut. De cand ne stim nu am avut un om care sa se bata pe bune ptr club, care sa iasa in presa scrisa si pe sticla si sa faca scandal atunci cand suntem dezavantajati. Poate putin Chivo, in rest nise labagii fricosi si cu interese.
Nici eu nu am inteles pentru ce a fost adus Neaga. Probabil ca e prieten cu careva de la club ... face si el un ban "cinstit".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply