Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 11

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Care va fi rezultatul intalnirii?

Poll ended at Sun Sep 14, 2014 12:10 am

Victorie a gazdelor
1
8%
Egal
1
8%
Victorie Poli
10
83%
 
Total votes: 12
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by diegis37 »

holstein wrote:
diegis37 wrote:ghinion ce mai :( sa pierzi un meci necontrolat în min 85
...de catre cine?
de noi ;)
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by Ivanhoe »

A fost Paul Marius la meci impreuna cu alte doua persoane.

Concluziile de la fata locului din ce mi-a spus la telefon:

1. Am jucat penibil.
2. Popescu a pierdut toate mingile, nici macar o pasa in spate nu stie sa dea.
3. Poparadu pamant de flori si el, alerga ca si curca beata pe langa minge si nu reusea sa recupereze una.
4. Abia acum se vede cat de important este Ovidiu Petre care stie unde sa stea si poate recupera mingi.
5. Belu a facut un 11 m absolut inutil si fara motiv si a jucat indolent tot meciul fugind in reluare si fara sa ii pese.
6. Lazar a prins din pacate o zi proasta care adaugata la prestatiile catastrofale ale lui Popescu si Poparadu au rezultat in faptul ca am avut un mijloc inexistent.
7. Nu am avut nici macar suturi spre poarta! Excluzand un sut al lui Belu de la vreo 40 de metri.
8. Szekely s-a zbatut ca pestele pe uscat la vreo 20 si ceva de metri de mijlocul inexistent, singur si izolat.
9. Barbut a jucat ceva si a driblat si a avut actiuni personale dar avea o viteza asa de mare incat atunci cand el ajungea sa centreze Szekely era mult in urma lui si nu avea timp sa ajunga si el la poarta, deci nu avea la cine sa centreze.
10. Canu omul meciului, a respins tot!

Trageti si voi concluzia!!!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by englezul »

Ivanhoe wrote:A fost Paul Marius la meci impreuna cu alte doua persoane.

Concluziile de la fata locului din ce mi-a spus la telefon:

1. Am jucat penibil.
2. Popescu a pierdut toate mingile, nici macar o pasa in spate nu stie sa dea.
3. Poparadu pamant de flori si el, alerga ca si curca beata pe langa minge si nu reusea sa recupereze una.
4. Abia acum se vede cat de important este Ovidiu Petre care stie unde sa stea si poate recupera mingi.
5. Belu a facut un 11 m absolut inutil si fara motiv si a jucat indolent tot meciul fugind in reluare si fara sa ii pese.
6. Lazar a prins din pacate o zi proasta care adaugata la prestatiile catastrofale ale lui Popescu si Poparadu au rezultat in faptul ca am avut un mijloc inexistent.
7. Nu am avut nici macar suturi spre poarta! Excluzand un sut al lui Belu de la vreo 40 de metri.
8. Szekely s-a zbatut ca pestele pe uscat la vreo 20 si ceva de metri de mijlocul inexistent, singur si izolat.
9. Barbut a jucat ceva si a driblat si a avut actiuni personale dar avea o viteza asa de mare incat atunci cand el ajungea sa centreze Szekely era mult in urma lui si nu avea timp sa ajunga si el la poarta, deci nu avea la cine sa centreze.
10. Canu omul meciului, a respins tot!

Trageti si voi concluzia!!!
Concluzia este dpmdv ca nu avem antrenor. Robu nu cred ca doreste sa-l schimbe, chiar daca ajunge la aceeasi concluzie, numai ca sa nu-i dea satisfactie tractoristului. Sper sa nu se tergiverseze lucrurile si sa fie prea tarziu !!!
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by orangetm »

Concluzia e ca m-a invitat Francezul la o bere la PG.
Asta e opusul Englezului!
Bea bere blonda, adica!
:D
Cine doreste, sa pofteste!
:bere:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by englezul »

Nu puteai si tu sa premeditezi un pic. Acum nu mai pot intoarce programul, plm :(
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by orangetm »

Acum o sunat. Zicea ieri ca azi e la pescuit. Dar nu l-a lasat nevasta-i. :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by PFA »

E periculos sa-i tii in echipa pe unii/altii care nu-si doresc sa fie acolo - vezi Belu, poate vezi Scutaru, vezi Szekely, etc.

Ma dezamageste sa aud ca Popescu si Poparadu au fost slabi, ambii au evoluat binisor la Mioveni. La fel cum scriam in cronica, mi se pare macar putin ciudat ca dupa ce Scutaru si Belu au gresit in ultimele lor meciuri, au ramas titulari, in vreme ce Keita si Dragomir au fost rezerve, desi au aratat un nivel foarte bun la Pancota. In special cel dintai ar fi trebuit titularizat, in principiu in flanc, fiindca acolo joaca cel mai bine.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by AndreiVajnaII »

Sau macar sa ii introduca atunci cand vede ca n-avem ocazii si adversarul poate da lovitura. Postul lui Belu e tare problematic... N-avem rezerva. Poparadu probabil a evoluat slab si din cauza accidentarii.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:Sau macar sa ii introduca atunci cand vede ca n-avem ocazii si adversarul poate da lovitura. Postul lui Belu e tare problematic... N-avem rezerva. Poparadu probabil a evoluat slab si din cauza accidentarii.
Din pacate cred ca asa a pregatit jocul, sa nu avem ocazii! Sa-i adormim (ca doar jucam cu Barcelona) si sa-i prindem pe contraatac.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by orangetm »

Lindikar zice ca noi ni-s aia protejatii, ce trebuie sa intram in Liga 1!
Cineva n-are toate tiglele pe vila!
Eu, aka polistii prin extensie sau el?
#:-s
Cine plua mea e si lindikul asta? De unde a mai aparut?
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply