Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 11

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Care va fi rezultatul intalnirii?

Poll ended at Fri Sep 05, 2014 12:24 am

Victorie Poli
13
100%
Egal
0
No votes
Victorie oaspeti
0
No votes
 
Total votes: 13
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 11

Post by impossible »

  • Stadion: Dan Paltinisanu

    Data: Vineri, 5 septembrie 2014

    Ora: 11:00

    TV:
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by Amadeus »

3 puncte
Amadeus
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by holstein »

lol, Unirea Tărlungeni...sry. nu vreau sa supar pe nimeni!!!! dar eu a trebuit sa caut pe Google...

...3 puncte
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by englezul »

holstein wrote:lol, Unirea Tărlungeni...sry. nu vreau sa supar pe nimeni!!!! dar eu a trebuit sa caut pe Google...

...3 puncte
Am mai facut noi misto si de Maciuca...
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by Pffv »

In sfarsit un meci de vazut . Unchiasu' nu vine , asa ca vizibilitatea o sa fie mai buna (asa cu vreo 15 tigari in "-" ) , Englezul nu vine , drac' stie cine vine de fapt :D . Numai bine de "privit" si analizat (!?) jocul . Daca o fi ceva de analizat si , foarte important , daca nu o sa fiu manios cu ... biletul (iar ocolesc juma' de stadion pentru el ?) . Si daca nu facem vreo boacana , ca atunci trecem direct la invective , canci analiza :mrgreen: .
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by orangetm »

Cine o zis ca nu vin?
:D
Vin cu tzoagla!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by Pffv »

orangetm wrote:Cine o zis ca nu vin?
:D
Vin cu tzoagla!
Noa se f.tu si asta (vorba "Escai" ) . Da' cum e "mai rau fara rau :D " , sa fie primit . Te astept cu un Peter Stuyvesant ;) , sa .... vedem bine :)) !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by Pffv »

Auzi unchiasule , cica nu-i voie cu tzoagla in stadion [-x . O lasi la poarta cu ...bricheta =)) =)) . Eventual iei alta la iesire ....bricheta , bineinteles :D !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by englezul »

orangetm wrote:Cine o zis ca nu vin?
:D
Vin cu tzoagla!
Asa te vreau boss \m/ \m/ \m/
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by DP 2-6 »

Ştiţi ceva în legătură cu porcăria asta?

ACS Poli, dupa mult timp la matineu. Vineri dimineata la Timisoara vine Unirea Tarlungeni

Scris de M. Hoster - ACS Poli Timişoara revine pe teren propriu, pentru prima dată în acest campionat de ligă secundă. La o oră imposibilă, vineri dimineaţa de la ora 9, pe „Dan Păltinişanu”, vin cei de la Unirea Tărlungeni. Vrem victoria, spune Dan Alexa, deşi la ora cafeluţei de dimineaţă ritmul jucătorilor este unul mai slab.

„Ne aflăm înaintea primului meci acasă din acest sezon. Întâlnim o echipă care etapa trecută a câștigat în fața unei candidate la retrogradare. E o echipă organizată, cu experiența ligii secunde, o echipă care dă totul pe teren, e foarte agresivă. Dar noi trebuie să câștigăm și avem mijloacele să o facem”, a declarat Dan Alexa.

Formaţia sa nu va fi în efectiv complet, vor lipsi Belu, Poparadu şi Petre, accidentaţi. De asemenea, lui Henrique încă nu i-a venit cartea verde, în plus, Balaure este plecat la lot.

Partida de vineri nu va fi deloc una uşoară, spune tehnicianul timişorean, aceasta pentru că adversarul vine la ACS Poli să nu ia gol: „Mă aștept ca Tărlungeniul să joace defensiv, să închidă culoarele. Repet, e o echipă agresivă, dar avem mijloacele de a ne face meciul ușor. Totul depinde de noi, trebuie să intrăm foarte bine în joc, să începem tare, să întoarcem jocul împotriva noastră. Eu am văzut meciul lor cu Slatina. Îl au pe Elek, un jucător experimentat, care dă multe goluri. E o echipă organizată, orice minge e importantă pentru ei și tocmai de aceea noi trebuie să fim foarte serioși și să tranșăm cât mai repede meciul în favoarea noastră”.

Întrebat dacă după prima etapă îşi poate forma o opinie referitoare la principalele contracandidate la promovare, Alexa a evitat să dea un răspuns spunând că e prematur.

„Îmi mențin părerea pe care am mai spus-o, principalele contracandidate rămân Vâlcea, Mioveni, Reșița, Câmpina”, a spus Dan Alexa.

Alexandru Lazăr, de curând venit la Timişoara, spune că întâlnirea cu Tărlungeni e una care poate fi câştigată: „E un joc la îndemâna noastră. Nu îi cunosc pe cei de la Tărlungeni și nici nu mă interesează. Noi dacă vom fi serioși și concentrați, nu vom avea nicio problemă. Eu sper să fim concentrați, să dăm totul pe teren și sunt convins că va fi de partea noastră rezultatul”.

„De acomodat în vestiar, m-am acomodat. Dar rămâne de văzut pe teren. Ritmul e mai slab în Liga I și sunt foarte multe echipe care se apără. În prima ligă ritmul e mai intens, se joacă pe mize mai mari, pe puncte. Sperăm să revenim acolo”, a mai spus Lazăr.
Cu greu la matineu

ACS Poli Timişoara se obişnuise deja cu aerul răcoros al serii folosită pentru meciurile primei ligi. În aceste condiţii o revenire la matineu va afectat echipa.

„Eu îmi aduc aminte de meciurile de la matineu. Am şi debutat, cu Deva, în 1998 aici. Este clar că la acea oră ritmul este altul, jucătorii nu au acelaşi randament. Cu siguranță, şi solicitarea acestei ore e o tactică. Dar ei știu ce e mai bine pentru ei. Din păcate, jucăm la o oră care nu ne convine, dar asta este. Indiferent cum e, noi trebuie să câștigăm. Suntem echipa care vrem să promovăm și trebuie să arătăm acest lucru pe teren. Noi ne antrenăm mai devreme, să fim mai aproape de ora meciului”, a declarat Alexa.

Rămâne de văzut cine dintre spectatorii timişoreni va dori şi chiar va putea să fie prezent la acest meci.
http://www.tion.ro/acs-poli-dupa-mult-t ... ni/1453785
Post Reply