Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Totul despre ACS Poli Timisoara
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by banatean_violet »

Amadeus wrote:.... nu cred ca vom fi in playoff la anu'...
Nu mai stiu pe unde am citit ca in ritmul insolventelor de la noi, la anul este posibil ca o echipa din play-out sa mearga in cupele europene.
Daca nu prindem paly-offu, noi vom fi aia :)

:steag2:
Anda Deliu
Posts: 171
Joined: Sun Sep 07, 2014 8:44 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by Anda Deliu »

Jucătorii de la ACS Poli au făcut furori la școala din Pesac FOTO

O parte dintre tinerii jucători de la ACS Poli au mers marți în vizită la școala generală din Pesac, unde au făcut furori în rândul copiilor. Elevii i-au întâmpinat cu scandari, iar jucătorii au dat autografe elevilor și au schimbat câteva pase pe terenul din curtea instituției de învățământ.

La acțiune au participat Cristi Bărbuț, Răzvan Trandu, Cristi Bocșan, Ovidiu Popescu, Radu Motreanu, Marius Marin și Răzvan Rus. Jucătorii i-au chemat pe elevi să vină miercuri, la ultimul meci de acasă, cu CS Mioveni. Ne bucurăm că încă suntem susținuți de copiii din sate, din diferite zone, și pe mine mă bucură acest lucru. Așa poate atragem mai multă lume la meciuri și odată cu meciurile din Liga I sperăm să umplem stadionul, a declarat Cristi Bărbuț. Tânărul fotbalist nu a terminat de mult timp școala și a recunoscut că s-a simțit din nou elev. Nu am terminat școala de foarte mult și o vizită nu strică, a recunoscut atacantul.

Fotbaliștii au recunoscut că nu s-au așteptat la așa o primire din partea copiilor. Nu mă așteptam să fim primiți așa de bine și mă bucur că i-am făcut fericiți pe acești copii,și la rândul lor, ne-au făcut și ei fericiți cu această primire. Copiii sunt foarte bucuroși și sperăm ca prin acțiunile noastre să atragem cât mai multă lume la stadion, a precizat Răzvan Trandu.

http://www.oradestiri.ro/jucatorii-de-l ... WRsz0bYmKE
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by englezul »

Nu stiu de ce au trebuit sa treaca 3 ani pana cand cineva s-a gandit la tipul asta de promovare a echipei. Nu ar strica din sponsorizari sa se plateasca niste autobuze care sa aduca la stadion oamenii care nu-si permit sa ajunga altfel la meciuri.
Anda Deliu
Posts: 171
Joined: Sun Sep 07, 2014 8:44 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by Anda Deliu »

Dan Alexa cere motivație maximă de la elevii săi de la ACS Poli pentru meciul cu CS Mioveni

ACS Poli are miercuri ultimul meci acasă, cu CS Mioveni. Jocul este penultimul din Liga a II-a, dar ultimul pentru cei de la echipa mare, unde Alexa se va deplasa exclusiv cu o echipă de copii.

Alexa vrea ca echipa să lase o ultimă impresie bună la ultima reprezentanție acasă din Liga a II-a. E ultimul meci acasă, împotriva ocupantei locului doi. Mioveniul e o echipă bună, care vine să facă un meci bun. Din ce am înțeles, au venit de două zile, fac antrenamente la ora jocului, e o echipă care la începutul campionatului a fost printre contracandidatele noastre. Pentru mine, ceea ce este important este să-mi motivez jucătorii, țin foarte mult la un rezultat bun, la un joc bun, chiar dacă voi da șanse și altor jucători să joace. E ultimul joc pe teren propriu, jucătorii trebuie să fie motivați. După acest meci vor avea vacanță absolut toți, la Satu Mare voi merge exclusiv cu o echipă de copii. Sunt jucători care au mare nevoie de o vacanță și o vor avea de joi, a declarat Dan Alexa.

”Chirurgul” va mai folosi acest meci ca să îi vadă la lucru pe cei aflați la final de contract. Chiar dacă în vară urmează despărțiri, antrenorul a punctat că e mândru de ceea ce au realizat toți fotbaliștii în acest sezon de Liga a II-a. Vor juca dintre cei care nu au prea avut șansa să joace, vor evolua mâine începând cu primul minut. Am făcut o echipă echilibrată. Dar indiferent de cine joacă, toți cei care au intrat în acest campionat, au intrat bine. Sunt mândru de toți. Echipa a câștigat în mentalitate, seriozitate și asta s-a văzut. Nu am avut niciodată sincope, chiar dacă am mai avut evoluții proaste, nu am pierdut, am controlat jocul și asta doar datorită faptului că am fost serioși, a punctat Alexa.

Meciul începe miercuri, de la ora 18, pe Stadionul ”Dan Păltinișanu”.

http://oradetimis.oradestiri.ro/dan-ale ... WR8P0bYmKE
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by orangetm »

Bombardierul B-11 mai sta pe la noi un an...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Anda Deliu
Posts: 171
Joined: Sun Sep 07, 2014 8:44 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by Anda Deliu »

Dan Alexa a dezvăluit cum se va face campania de transferuri la ACS Poli

ACS Poli mai are de jucat două meciuri în Liga a II-a, dar doar formal, deoarece echipa este deja promovată. Dan Alexa și Daniel Stanciu au început să lucreze deja la transferuri, iar noul manager sportiv vrea deja să aducă doi fundași de la Dinamo, pe Gordan Bunoza și Abd Hatem Elhamed. Totuși, clubul va începe cu prelungirile contractele jucătorilor aflați la final de înțelegere cu clubul.

Alexa a recunoscut că cei doi jucători de la Dinamo ar fi utili, dar că negocierile vor începe cu cei aflați la final, pe care tehnicianul vrea să îi păstreze. În principal, este vorba de Melinte, Scutaru, Boldea, Poparadu sau Keita. Sunt doi jucători foarte buni. Sigur, vor tot apărea potențiali viitori jucători în perioada aceasta ai lui Poli. Sunt doi jucători care și-au demonstrat valoarea în această parte a campionatului, pe care orice echipă din România i-ar dori. Nucleul principal va fi însă echipa care a promovat, sunt jucători de Liga I. Pentru mine e primordial să prelungesc contractele jucătorilor, nu cei care vor veni. Sper ca zilele viitoare să le prelungim tuturor celor pe care mi-i doresc în continuare, sper să accepte și ei condițiile. Pentru unii vor fi și salarii mai mari, cum e Boldea, care a jucat mult. Au muncit pentru asta, așa ar fi normal, a explicat Alexa.

Noile reguli din Liga I prevăd că fiecare echipă trebuie să aibă un lot de 25 de jucători. De asemenea, în cazul extracomunitarilor, echipele pot avea doar trei jucători care nu au selecții în echipele naționale ale țării lor. Pedro Henrique, care a semnat prelungirea contractului, nu se încadrează la această categorie deoarece era la ACS Poli de dinainte de noua regulă impusă de FRF. Cât despre jucătorii de care a vorbit Stanciu, Gordan Bunoza este bosniac și e împrumutat la Dinamo de la Pescara, iar Abd Hatem Elhamed este din Israel, și e împrumutat de la FC Ashdod.

Alexa a precizat că e convins că va colabora perfect cu Stanciu la transferuri, cum a făcut-o și cu Ion Timofte. ”Chirurgul” a precizat că vrea să aducă jucători noi pentru fiecare compartiment. De asemenea, Alexa spune că e posibil să se desfacă și contractele unor jucători ale căror înțelegeri nu expiră vara aceasta. Există o listă cu doi, trei jucători pe care mi-i doresc pentru posturile-cheie. E vorba de de toate compartimentele. Normal că dintre cei care mai au contract, dar nu au jucat, se va încerca să renunțăm la ei, a precizat Alexa.

Cu ochii pe buget

Antrenorul lui ACS Poli a precizat că e greu să creeze la ACS Poli o echipă cum s-a întâmplat la ASA Târgu-Mureș, dar a recunoscut că sunt jucători buni care doresc să vină la Timișoara, datorită stabilității financiare. Acesta e principalul nostru atu. Nu avem salarii mari, avem buget fix, dar sunt plătite la timp, și asta e cel mai important. Sunt jucători foarte importanți care își doresc să vină aici, pentru că degeaba ai un salairu foarte mare, dacă vine o dată la trei luni. Plus că avem contracte de muncă, taxele sunt plătite la zi la stat. Este foarte greu, trebuie să fim realiști, la Târgu-Mureș e ceva care se întâmplă o dată la nu știu câți ani. Trebuie să facem transferuri bune, să creăm o echipă care să pună probleme indiferent de adversar . Că ne dorim cu toții mai mult, asta e clar. Dar este foarte important cum vom începe, a explicat Alexa.

De asemenea, antrenorul lui ACS Poli vrea să gestioneze foatre bine și nemulțumirile jucătorilor, ca să nu existe probleme financiare care să se repercuteze asupra vestiarului. Este foarte important să nu creăm o gaură în buget care să aibă repercusiuni pe viitor. Este foarte important să nu destabilizăm bugetul, să găsim soluții să aducem jucători buni, chiar dacă nu foarte scumpi, să nu avem restanțe care să creeze probleme în vestiar. Clubul nostru e foarte serios și prin asta am câștigat foarte mult, pentru asta îi mulțumesc lui Dumnezeu. E un mare avantaj și în negocierile cu jucătorii, a conchis Alexa.

http://www.oradestiri.ro/dan-alexa-dezv ... WSceUYZPMg
Last edited by Anda Deliu on Tue May 26, 2015 7:09 pm, edited 2 times in total.
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by holstein »

englezul wrote:Nu stiu de ce au trebuit sa treaca 3 ani pana cand cineva s-a gandit la tipul asta de promovare a echipei. Nu ar strica din sponsorizari sa se plateasca niste autobuze care sa aduca la stadion oamenii care nu-si permit sa ajunga altfel la meciuri.


aloha he,

da da, stiu ca am intrat deja în pauza competitionala! dar pur si simplu nu m-am putut abtine :ymhug:

@engläder, se pare ca tu sti ceva, ce altii nu stiu... vorbesti de "sponsorizari", care, und sunt banii...care sunt sponsorii???

cred ca primul lucru ar fi: aducerea, sau readucerea, acelora care nu necesita "bonusuri financiare". iar pe mai târziu, când o mai fi loc de vreo 5 sau 6000 pe DP putem sa ne gândim mai departe!!! în cazul acesta, ai avea meci de meci vreo 25000 de asa zisi "sponsori"
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by englezul »

holstein wrote:
englezul wrote:Nu stiu de ce au trebuit sa treaca 3 ani pana cand cineva s-a gandit la tipul asta de promovare a echipei. Nu ar strica din sponsorizari sa se plateasca niste autobuze care sa aduca la stadion oamenii care nu-si permit sa ajunga altfel la meciuri.


aloha he,

da da, stiu ca am intrat deja în pauza competitionala! dar pur si simplu nu m-am putut abtine :ymhug:

@engläder, se pare ca tu sti ceva, ce altii nu stiu... vorbesti de "sponsorizari", care, und sunt banii...care sunt sponsorii???

cred ca primul lucru ar fi: aducerea, sau readucerea, acelora care nu necesita "bonusuri financiare". iar pe mai târziu, când o mai fi loc de vreo 5 sau 6000 pe DP putem sa ne gândim mai departe!!! în cazul acesta, ai avea meci de meci vreo 25000 de asa zisi "sponsori"
Aseara la tv s-a spus clar ca exista discutii cu ceva italieni( Robu si Bojin)dar nu se pot spune mai multe in acest moment. Sper sa fie mai seriosi macaronarii astia decat au fost portughezii lui Tim ;)
Aia cu aducerea oamenilor la arena indiferent de meci si loc in campionat, ar trebui sa devina regula. Sunt multi care ar fi dispusi chiar sa-si plateasca transportul numai sa poata ajunge de la tareta la stadion si inapoi, la meciurile de acasa.
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by Sdou »

englezul wrote:
holstein wrote:
englezul wrote:Nu stiu de ce au trebuit sa treaca 3 ani pana cand cineva s-a gandit la tipul asta de promovare a echipei. Nu ar strica din sponsorizari sa se plateasca niste autobuze care sa aduca la stadion oamenii care nu-si permit sa ajunga altfel la meciuri.


aloha he,

da da, stiu ca am intrat deja în pauza competitionala! dar pur si simplu nu m-am putut abtine :ymhug:

@engläder, se pare ca tu sti ceva, ce altii nu stiu... vorbesti de "sponsorizari", care, und sunt banii...care sunt sponsorii???

cred ca primul lucru ar fi: aducerea, sau readucerea, acelora care nu necesita "bonusuri financiare". iar pe mai târziu, când o mai fi loc de vreo 5 sau 6000 pe DP putem sa ne gândim mai departe!!! în cazul acesta, ai avea meci de meci vreo 25000 de asa zisi "sponsori"
Aseara la tv s-a spus clar ca exista discutii cu ceva italieni( Robu si Bojin)dar nu se pot spune mai multe in acest moment. Sper sa fie mai seriosi macaronarii astia decat au fost portughezii lui Tim ;)
Aia cu aducerea oamenilor la arena indiferent de meci si loc in campionat, ar trebui sa devina regula. Sunt multi care ar fi dispusi chiar sa-si plateasca transportul numai sa poata ajunge de la tareta la stadion si inapoi, la meciurile de acasa.
Sper ca nu sunt prietenii lui Zambon :))
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by englezul »

Macaronarii astia toti is la fel, adica neseriosi si tapinari !
Locked