Stadionul Dan Paltinisanu

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by DP 2-6 »

[-X vorbeam la modul general, tu... O:-)
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by orangetm »

"Poli este în continuare a doua echipă din campionat la numărul de spectatori pe care îi are la un meci organizat pe teren propriu, cu o medie de 6094 de suporteri per meci, 19% din capacitatea Stadionului ”Dan Păltinișanu”, sub Steaua, cu media de 6411 spectatori." (cifrele sunt de pe site-ul liga1.ro).

Tăcere(a), mieilor!
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by PFA »

Ma intreb daca vom mai depasi aceasta medie pana la sfarsitul campionatului.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by diegis37 »

PFA wrote:Ma intreb daca vom mai depasi aceasta medie pana la sfarsitul campionatului.
lejer :) ne lipsesc numai 2-3 victorii asa la 3(4)-0
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by DP 2-6 »

PFA wrote:Ma intreb daca vom mai depasi aceasta medie pana la sfarsitul campionatului.
Nema šansa, urmează decembrie, fe-martie, spurcăciunile nu mai vin la pe DP, iar apoi play-out cu toți ciumeții. Doar poate...Oaia dacă nu prinde play-off-ul, dar atunci nu se mai înghesuie oițele locale. ;)
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by DP 2-6 »

Mă uit la secvențe de pe Cluj Arena și mă îngrozesc! Cum să dai atâtea milioane pe un stadion (cu o pistă absolut inutilă) și tarlaua numită gazon, să arate absolut execrabil, ceva sub nivelul ligilor județene! :bashhead:
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by marci75 »

Am citit ca si la Satu Mare se face stadion nou,chiar la Timisoara o sa avem cel mai vechi stadion,sau este monument Unesco si nu avem voie sa-l refacem.
ronaldo
Posts: 57
Joined: Sat Oct 06, 2012 5:54 pm
Location: Timisoara

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by ronaldo »

marci75 wrote:Am citit ca si la Satu Mare se face stadion nou,chiar la Timisoara o sa avem cel mai vechi stadion,sau este monument Unesco si nu avem voie sa-l refacem.
Craiova, Targul Jiu si Satu Mare = primari PSD
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by DP 2-6 »

Stadion UTA, decembrie 2015

User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stadionul Dan Paltinisanu

Post by DP 2-6 »

Gazdă surpriză pentru amicalul de lux România - Spania: "Am discutat cu președintele FRF"

Timișoara vrea să organizeze partida amicală dintre România și Spania, care se va juca pe 27 martie. Arena Națională încă nu are avizul ISU, iar FRF trebuie să ia în calcul și alte variante.

"Am purtat discuţii cu preşedintele Federaţiei Române de Fotbal. Federaţia va stabili şi va trebui să fie de acord şi antrenorul echipei respective, noi ne-am arătat disponibilitatea de a găzdui la Timişoara un amical de fotbal al Naţionalei României.

Avem relaţii corecte, foarte bune cu FRF, împreună am creat şi Centrul de excelenţă pentru tinerii fotbalişti, în municipiul nostru.

Evident că aş vrea un meci cu Spania, dar nu noi alegem, ci doar ne oferim să facem demersurile de rigoare", a afirmat primarul Nicolae Robu, într-o conferinţă de presă.

gsp
Locked