Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Credeti ca demisia lui Valentin Velcea va resuscita echipa si jocul acesteia?

1. Da
29
73%
2. Nu
11
28%
 
Total votes: 40
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by englezul »

Pffv wrote:Ceva , vreo hotarare a CC al ACS ? Trebuie sa le traduca cineva clasamentul , linia ultimelor 5 etape , stilul de joc (aici nu avem , se cauta inca unul care a inteles ceva :D ) ? Chiar vor sa ma faca sa stau acasa vineri :( ?
Atata-ti trebuie, adica eu renunt la pescuit si nu am o bucata de carne alba sa pun pe masa, tocmai ca sa nu lipsesc la meci si tu ?
Ma lasi singur cu portocala, sa ma afume numai dintr-o parte ? :D
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by orangetm »

englezul wrote:
Pffv wrote:Ceva , vreo hotarare a CC al ACS ? Trebuie sa le traduca cineva clasamentul , linia ultimelor 5 etape , stilul de joc (aici nu avem , se cauta inca unul care a inteles ceva :D ) ? Chiar vor sa ma faca sa stau acasa vineri :( ?
Atata-ti trebuie, adica eu renunt la pescuit si nu am o bucata de carne alba sa pun pe masa, tocmai ca sa nu lipsesc la meci si tu ?
Ma lasi singur cu portocala, sa ma afume numai dintr-o parte ? :D
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by jamais »

VdV e "olandezul zburator"? De ce nu zboara odata?
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by orangetm »

jamais wrote:VdV e "olandezul zburator"? De ce nu zboara odata?
Uite de ce. Il roade ambitia de a...
De a demonstra ce?
:-s
Ca la meciul urmator nu o sa mai auda nici musca bazaind in tribune!

<<Valentin Velcea, hotărât să rămână la ACS Poli în ciuda criticilor. Ce îl motivează să continue

În ciuda criticilor din tribună în urma ultimei sincope de pe teren propriu, 0-0 cu Corona Braşov, Valentin Velcea e hotărât să rămână la ACS Poli. Tehnicianul timişorenilor a vorbit şi de ceea ce-l motivează să continue la echipă deşi are la rândul său mari nemulţumiri legate de club.

Vali Velcea a spus că cei din conducere îi dau dreptate asupra problemelor ridicate în ultima perioadă şi a explicat de ce nu renunţă la funcţie în ciuda nemulţumirilor pe care le are el. “Am discuţii civilizate, mă ascultă, mă aprobă, dar tot acolo ajungem… Eu am puterea să continui pentru că am stat şi când era foarte greu acestui club. Am stat un an pe gratis. Nu stau pentru bani deşi cel mai mare salariu e al meu, şi e norma. Nu mă gîndesc să plec, nu e normal atunci când e greu. Atunci când voi simţi că nu mai e benefică poziţia mea în acel club nu trebuie să mă dea nimeni afară. Am atât bun simţ încât pot să mă uit în ochii lor şi să le strâng mâna”, a declarat “principalul” bănăţenilor.

“Nu am auzit scandările… trebuie să fii călit”

Pe finalul jocului şi după încheierea partidei cu Corona, Valentin Velcea a fost contestat de o bună parte a puţinilor spectatori prezenţi la meci însă tehnicianul nu pare să ia în calcul doleanţele acestora.

Nu am auzit scandările. Ştiu ce s-a strigat dar n-am auzit. Trebuie să fii călit. Am trecut prin diferite poziţii. Am trecut prin diferite colaborări cu diferiţi oameni, conducători, am avut în faţă diferiţi ziarişti, cred că m-am educat şi format pentru un comportament civilizat, dar nu pot să tac la nesfârşit. Dacă cineva îmi poate contoriza cât de vină e un antrenor într-o echipă, îl felicit. Peste 50% din rezultatele mele sunt pozitive”, a adăugat Velcea.

Întrebat ce-l motivează să continue în aceste condiţii antrenorul timişorean a conchis: “Ambiţia mă domină mai tare, vreau să ies din acest clişeu de rezultate, va trebui să schimbăm ceva, deşi avem cu toţii o anumită limită. Poate sunt probleme mult mai grave în interior. Sunt dezamăgit în mare parte de unii oameni”.>>

http://www.sport9.ro/valentin-velcea-ho ... -continue/

Erata:
calit a se citi nesimtit!
:curat1:

Nu credeam sa se ajunga aici.
Asta e...
Si noi stim sa fim caliti, aka nesimtiti si sa nu mai trecem pe la stadion cat mai ai ambitii!
:-h
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by englezul »

Boss revin cu un calcul simplu care ma macina si anume 7.000/4 inseamna exact 1750 euroi pe saptamana, adica cam cat castiga majoritatea jucatorilor pe luna ! Deci luni dimineata inseamna ca omuletul mai bifeaza un leu de doi. Si saptamana viitore la fel si tot asa. Tu ai pleca in locul lui, la banii astia ?
Ah, nu are rezultate sportive ? Ma lesi, astea-s amanunte ! Leul tata, este singurul suveran !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by orangetm »

Ai tu ce ai cu veniturile omului.
=))

Mai gasii o declaratie de aseara de unde reiese ca de fapt omuletul tau aude, si aude chiar foarte bine:
"Mi-a plăcut când am auzit din tribună mai bagă un atacant, de unde, că n-am? …"

Pai daca n-are omul, de un' sa mai bage?
Asa ca scoate...leul! :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by Pffv »

Bun , bun daca orangetm evita stadionul (e rezistent , a mai tras o etapa fata de "altii") , eu fiind deja dus , o sa fie o atmosfera clar mai curata dpdv al fumului de ...tigara . Iar daca nici Casi nu mai merge gata si cu indicatiile din tribuna si o sa se poata concentra toti pe joc , poate atunci observa ca nu-i :mrgreen: !
Last edited by Pffv on Sat Oct 05, 2013 10:03 am, edited 1 time in total.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by swedishbitter »

S-ar putea sa cautam problema in directia gresita. In primul rand demisia trebuie sa si-o dea unii oameni din conducerea clubului, daca nu toti. La o conducere normala, Velcea nu s-ar mai fi crezut buricul pamantului, si probabil nici nu ar mai fi fost la ora asta in cadrul clubului. In contextul actual, o sa ne stea Vali pe cap, exact pana se inchide robinetul din partea autoritatilor, ca doar nu are vreo oferta de nerefuzat din alte parti. Tra sa manance si gura lui ceva, nu?
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by swedishbitter »

Deci revin cu o completare, pe langa demisia Vali: "demisia rosenblum, demisia bungau, demisia staicu, demisia dembrovschi!" just to name a few.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Demisia lui Velcea? Ajunge atata?

Post by orangetm »

swedishbitter wrote:Deci revin cu o completare, pe langa demisia Vali: "demisia rosenblum, demisia bungau, demisia staicu, demisia dembrovschi!" just to name a few.
Pai cine mai ramane dupa atatia :curat1: ?

Nea Preda si Levi?
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Locked