Echipamentul si stema echipei

Totul despre ACS Poli Timisoara
SS_Gruppenfuhrer
Posts: 6
Joined: Sat Nov 17, 2012 10:38 am

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by SS_Gruppenfuhrer »

Pffv wrote:
SS_Gruppenfuhrer wrote: Si care este adevarul ala, faptul ca noi traim unul dintre cele mai frumoase sezoane ca suporteri si voi sunteti de un ridicol dus la extrem, de la conducere, pana la "suporteri" .
Ca sa-i raspund si userului impossible, care am impresia ca traieste in lumea lui imaginara, media de spectatori pe stiinta e de 700-800 de spectatori, in deplasare iar 3-400 , despre ce vorbim aici ? Pe Monumental vin rudele jucatorilor, juniorii si mai cativa rataciti si tot nu se strang 500.Cat despre partea cu biletul, aici chiar ca esti pe langa.Se strang mult mai multi bani in urnele pentru donatii de pe stiinta , decat din biletele vandute la meciurile acs-ului.
1. Asta asa-i ! Dar sportul nu se face , cred eu , ca suporterii sa aiba sau nu sezoane frumoase !
2. Fiind extrem de calificat in ridicol cine as fi eu sa te contrazic . Continua poate ajungi Obergruppen Fuhrer asa ca si Heydrich (dar sa eviti ...Praga atunci :mrgreen: ) . Iar de la sublim la ridicol este doar un pas mic , asa cum ne demonstrezi cu brio .

le. Nu cumva sa-l "banati" admini sau moderatori (mai mult sau mai putin globali :) ) , sa mai radem si noi un pic. E fascinanta deviatia autovictimizanta cuplata cu impulsul autolaudativ . Nu "banati" pe delict de opinie , e asa de "fun" .
1. Ba da , chiar asta e rostul lui !!! O disciplina sportiva , fara mediatizare, fara spectatori nu exista si aici nu ma refer ca alergi tu prin curtea casei si spui ca e sport.
2.Nu stiu cu ce am gresit cand am spus de ridicoli. Asta e purul adevar , de la galerii concepute pe feisbuc, la organigrama extrem de stufoasa a clubului si alte si alte tampenii, pe mine ma duc cu gandul la un singur cuvant, pe care l-am si spus.

Ivanhoe, tie n-am ce sa-ti raspund ,m-am lamurit ce intelegi tu din fenomen.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by Ivanhoe »

@SS_Gruppenfuhrer: atat timp cat nu ai nici un argument este irelevant ca te lamuresti sau nu.

Mediatizare? Presa este impartita politic in Romania.
Noua galerie? Se formeaza sub amenintari, la stadion vin de la ASU si ameninta ca ii vor bate pe pustii aia organizati spontan, si astea nu sunt povesti! Va fi greu dar se va face, si inainte sa vina AEK Bucuresti aici galeria era ca si acum, extrem de mica! Nimeni nu e de neinlocuit! Doar ca atunci nu exista facebook si nu era ridicol nimic in ochii nimanui!

Evident ca faptul ca ati dat buzna peste echipa studentilor si nu vedeti ca polistii sunt toti la ACS ma refer la cei care au facut istorie pentru Poli, nu este ridicol!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by impossible »

SS_Gruppenfuhrer wrote: Ca sa-i raspund si userului impossible, care am impresia ca traieste in lumea lui imaginara, media de spectatori pe stiinta e de 700-800 de spectatori, in deplasare iar 3-400 , despre ce vorbim aici ? Pe Monumental vin rudele jucatorilor, juniorii si mai cativa rataciti si tot nu se strang 500.Cat despre partea cu biletul, aici chiar ca esti pe langa.Se strang mult mai multi bani in urnele pentru donatii de pe stiinta , decat din biletele vandute la meciurile acs-ului.
Eu am postat doar lucruri verificabile. Pe cand tu ... Te pomenesti ca tu cunosti rudele jucatorilor si stii daca acestea sunt la meciuri sau nu. Probabil ai participat si la numararea banilor ce s-au strans pe DP. Sigur ca poti sa spui orice de "cutia milei" din moment ce acest lucru nu poate fi verificat. Nu cumva se strang mai multi decat pe Anfield ? Asta referitor la partea cu biletul unde afirmatia mea era una corecta. Era vorba de altceva acolo, dar nu e vina mea daca tu nu ai inteles. Printre "ratacitii" de pe DP probabil te afli si tu. Daca nu, oricum "curati" de-ai tai vin la fiecare meci. Voi o iubiti pe ACS asa cum eu o iubesc pe Dinamo. Eu totusi, spre deosebire de voi, n-as merge niciodata pe DP la un meci, spre exemplu, Dinamo - Pandurii. Chiar te rog ca la urmatorul meci pe Stiinta, in caz ca participi, sa incepi sa numeri. Vei vedea ca numarul ultimului spectator contabilizat incepe cu 2. Si nu, nu are 4 cifre.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by Ivanhoe »

Eu nu sunt ruda cu jucatorii, nici eu, nici Liliaku, nici forumistii care vin la meciuri!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by Pffv »

Nici eu nu-s ruda cu jucatorii si nici ...cunoscut direct cu membrii acestui forum .
Adevarat graieste insa GruppenFuhrer-ul , in societatea moderna , in special cea romaneasca , mediatizarea este esentiala , tine loc chiar de realitate daca nu va suparati . Presupun ca domnia sa este un suporter vechi al ASU , care pe vremea cand alti suporteri de "carton" aveau sezoane penibile pe la Amsterdam,Sttutgart,Bruxelles sau aiurea , era stalp pe Stiinta punand bazele echipei care se pregateste de revolutionarea fotbalului romanesc si , de ce nu , international . Tot este bine ca am aflat ca fotbalul este dedicat suporterilor nu , cum gresit cred fraierii , performantei sau , mai ales la origini , activitatii fizice a practicantilor . Deci un fel de actorie pe un dreptunghi verde de iarba ; poate (mai degraba sigur in Romania) sunt si scenarii ce urmaresc exclusiv multumirea suporterilor ? Cam greu totusi de realizat asta , una vrand suporterul din Urseni si alta cel "pur" . Atunci intervine regizorul si alege , presupun , suporterii mai merituosi si mai "curati" , manevrand rezultatul in sensul american de happy end .
Dar , data fiind usoara malitie a SS_GruppenFuhrer-ului , nu ma pot abtine sa ii reamintesc ca intr-un final tot la SA trebuie sa ajunga (asa-i regulamentul , jos UEFA si mafia jid....esca) , adica la capitanul Rohm , iar ala are (avea) obiceiuri asa mai putin raspandite (desi in curs de legalizare si mai stii chiar de "obligativitate") dpdv ....al interactiunilor inter...masculine . Sper ca nu este asa de apetisant =)) !
In plus nick-ul este incomplet : Waffen SS ? E din SD ?
Informatii suplimentare de aflat : cum sarbatoreste ziua solstitiului de iarna ? Traditional SS , cu familia , piramida (ciudat , un simbol masonic :evil: ) , lumanarea , cantecele si necesara urare in sanatatea ReichsFuhrerului ? . Pe care din petlite are runele si pe care capul de mort ? Are brasarda RSHA ? Pe care mana ? Cand a absolvit scola de la Bat Tolz ?
De evitat : iritarea sau inoportunarea GruppenFuhrer-ului , deoarece kamaradul OberGruppenFuhrer Muller are obiceiul de a face invitatii , noaptea pe la 3-4 , cu insotitor la Prinz-Albrecht-Straße si sunt cam "daunatoare sanatatii " .
Mai bine scria SS_legat sau SS_tribun ca atunci era "numai" Roma implicata :mrgreen: .
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by Pffv »

holstein wrote:=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Razi tu razi Holstein dar sa stii ca de fapt mai deranjant pentru mine decat atitudinea "monopolara" a opinentului este amestecarea anumitor insemne si denumiri de organizatii in troaca nostra locala . Mai ales cand pot presupune cu sanse mari de reusita ca nu sunt bine cunoscute sau intelese de utilizatori . Ca la scoala primara isi aroga dreptul de a utiliza si discredita prin comportament lucruri de care habar nu au . Si asa de usor e sa falsifici sau sa deturnezi ceva necunoscut . Sincer eu nu imi permit sa iau la "misto" lucruri din acestea serioase ce fac parte volens nolens din istoria noastra si a altor popoare . Poti discuta la o "bere" sau aiurea , dar nu demonetiza , mai ales istoria . Mai ales cand e clar ca nu o "ai" . Iar sa fie respectivul autointitulat vreu Hausser , Dietrich ,Steiner sau Panzer Meyer nu prea cred . Eventual vreun Eicke sau vreu KZ Komandant .
Ma deranjeaza la MAXIM amestecul tamp in istorie !! Il consider o persiflare de neacceptat . In rest , poate sa ma faca albie de porci , dar respecta ce este de respectat sau nu vorbi despre ce nu stii . Milioane de oameni au murit si nu pentru a putea "tu" (oricine ai fi ) sa faci chisalita istoria .
Scuze Holstein pentru vehementa si la fel as fi zi daca se autodenumeau PC (b) al URSS sau armata lui Vlasov , sau albii lui Denikin !

De mutat la offtopic ...presupun .
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by holstein »

Herr SS_Gruppenfuhrer,

Ich weiß nicht was Du dir dabei gedacht hast, als dich hier angemeldet hast, wahrscheinlich nichts. Nichts desto trotz, kann ich dir versichern das dein auftritt hier, mich so kalt lies, wie ein alter Grabstein.
Also tu uns bitte einen gefallen und lebe dein Leben, geh deinen eigenen Weg und las uns in unserem Elend weitermachen so wie wir es für richtig halten.


Ps. Wenn Du Probleme haben solltest mit dem entziffern des Textes, ändere einfach deinen „Name“, vielleicht klappt es dann
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
SS_Gruppenfuhrer
Posts: 6
Joined: Sat Nov 17, 2012 10:38 am

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by SS_Gruppenfuhrer »

holstein wrote:Herr SS_Gruppenfuhrer,

Ich weiß nicht was Du dir dabei gedacht hast, als dich hier angemeldet hast, wahrscheinlich nichts. Nichts desto trotz, kann ich dir versichern das dein auftritt hier, mich so kalt lies, wie ein alter Grabstein.
Also tu uns bitte einen gefallen und lebe dein Leben, geh deinen eigenen Weg und las uns in unserem Elend weitermachen so wie wir es für richtig halten.


Ps. Wenn Du Probleme haben solltest mit dem entziffern des Textes, ändere einfach deinen „Name“, vielleicht klappt es dann
Zilele astea numa' ce am taiat un holstein, a iesit ok tocanita.
In rest la pranz deobicei consum sange cald de jidan, hmm , o delicatese.In rest ce sa mai zic , atata prostie cata exista pe forumul asta , sincer rar mi-a fost dat sa vad pe undeva.Sa va luati echipa si sa vi-o bagati in cur , voi astia "dasteptii " si cei cu capul pe umeri, continuatorii echipei si ai peluzei =)) =)) =)) .
Cu astea fiind zise , adio si ma voi intoarce probabil sub alt nume , sa v-o dau la cioc.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by Ivanhoe »

Mda, quod erat demonstrandum, demostratum est...din pacate unii dintre cei de la ASU nu stiu decat vulgaritati si dau dovada ca sunt lipsiti de orice urma de educatie si cultura! In nici un caz timisoreni! Mister "Hitler" tocmai ne-a servit o mostra! Cand numai ai argumente daca ai educatie respecti parerea adversarului, chiar daca tu crezi altceva, daca nu ai educatie te comporti ca "Hitler" al nostru de aici.

Ii lasam nesterse mesajele "Fuhrerului" ca si mostra a prostiei si vulgaritatii!

Si mai vorbea de ridicol!!!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Echipamentul si stema echipei

Post by jamais »

Cred ca ar trebui facut un topic special "Suporteri ASU" si mutate acolo astfel de discutii. Forumul va "beneficia" din ce in ce mai mult de astfel de postari ca cele ale lui @SS... E pacat sa se murdareasca totul pe aici! Supararea e tot mai mare printre ei si nu inteleg de ce!
Locked