Bursa transferurilor 2013-2014

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Bursa transferurilor 2013-2014

Post by Ivanhoe »

Discutii despre transferurile de la Poli in Liga I, sezonul 2013-2014!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by marci75 »

Ivanhoe wrote:Discutii despre transferurile de la Poli in Liga I, sezonul 2013-2014!

Cica Scutaru e 90% rezolvat....
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by duranviola »

marci75 wrote:
Ivanhoe wrote:Discutii despre transferurile de la Poli in Liga I, sezonul 2013-2014!

Cica Scutaru e 90% rezolvat....
hmm Scutaru, e bun, pe de alta parte ar fi vorba si de Bud............ :D
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by Ivanhoe »

Pai la categoria de zvornuri avem:

Scutaru, Florin Ilie, Belu, Popovici, Bud, Mansour, Axente, Andrei Vastag, Alin Roman, Darius Buia, Dorin Goga.

Si ma avem pe Mera liber de contract care nu e dat la nici un zvon dar nu face nimic deci ar fi disponibil!

Velcea spunea despre dubluri pe posturi, asta ar insemna ca cei pe care ii avem raman dar vor avea concurenta. Cei care vor fi in plus in urma venirilor ar putea merge in liga III sau liga II sa joace din cand in cand la satelitul care se cauta.

Cred ca mai ar trebui sa ramana macar un an, multi sunt tineri si sa primeasca sansa sa joace in Liga I macar o data sau de cateva ori si acestia daca dau randament la echipa satelit!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by duranviola »

Ivanhoe wrote:Pai la categoria de zvornuri avem:

Scutaru, Florin Ilie, Belu, Popovici, Bud, Mansour, Axente, Andrei Vastag, Alin Roman, Darius Buia, Dorin Goga.

Cel putin de acestia stiu eu!
eu, unul ma indoiesc ca Goga va veni pe bani putini la Poli..........dupa salariile cu care a fost obisnuit
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by Ivanhoe »

Da, numai ca a venit criza, nu ma sunt bani cam pe niciunde, evreii nu il mai vor. Si daca in liga I nu il vor CFR Cluj sau Vaslui, restul echipelor nu mai au bani, pe Steaua nu o pun in calcul ca vor fi exclusi mai mult ca sigur din CL iar Dinamo a taiat salariile! Prin urmare considerand ca la Poli se dau banii la zi, ar putea fi un argument!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by duranviola »

Ivanhoe wrote:Da, numai ca a venit criza, nu ma sunt bani cam pe niciunde, evreii nu il mai vor. Si daca in liga I nu il vor CFR Cluj sau Vaslui, restul echipelor nu mai au bani, pe Steaua nu o pun in calcul ca vor fi exclusi mai mult ca sigur din CL iar Dinamo a taiat salariile! Prin urmare considerand ca la Poli se dau banii la zi, ar putea fi un argument!
asta e argumentul nostru forte, decat neplatit si pe la comisii, mai bine cu mai putin in traista, dar ii poti simti acolo !

sper sa citeasca si el , dar si altii partea bolduita
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by Ivanhoe »

Kirev/Papp/Coca

Belu, Scutaru, Seroni, Fl.Ilie

Poparadu, Ovidiu Petre

Barbut, Boldea (Trandu), Popovici

Goga (Bud)


Ce sa mai, luam campionatul :))
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by soryn76 »

adevarul este ca ai nevoie cam de 9-10 jucatori titulari pentru liga1.
singurele certitudini din actuala echipa ar fi seroni si barbut, si eventual cu indulgenta trandu si boldea din tur, in rest e jale, pentru ca restul nu prea fac fata nici la liga 2a.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by Ivanhoe »

"Iancu se tine de cuvant, Rosenblum le da cu tifla lui Popovici, Iordache si Ilie
11 Iunie 2013 / de Sabin Cara

Poli are un lot destul de subţire pentru primul eşalon. Cu doar câteva zile înainte de reunirea lotului, programată pentru 17 iunie, şi mai puţin de o lună până la debutul noului sezon, nu se ştie exact cum va arăta echipa în care se regăsesc, în cea mai mare parte, jucători fără experienţa jocurilor din Liga lu’ Mitică, mult mai puternică decât Liga a II-a. Jucători crescuţi de Poli, dar aflaţi acum în proprietatea lui Marian Iancu, vor să revină la Timişoara. Negocierile cu managerul sportiv Călin Rosenblum nu lasă însă să se întrevadă că sunt şanse în acest sens.

Alex Popovici, Claudiu Belu-Iordache şi Florin Ilie au plecat anul trecut de la Poli pentru a juca în Liga I, la Concordia Chiajna. Acolo au fost direcţionaţi de societatea lui Marian Iancu, de care încă mai aparţin. Sunt trei fotbalişti care ar ajuta categoric Poli în primul eşalon. Chiar dacă Poli are întâietate în ceea ce-i priveşte pe cei trei jucători, maniera în care a negociat cu aceştia Călin Rosenblum i-a lăsat muţi. „Cât vrei?”, au fost primele cuvinte adresate de Rosenblum unuia dintre cei trei, care se aştepta ca să primească o ofertă clară, nu să fie întrebat cât dorește. Lipsa de tact a oficialului timişorean ar putea lăsa Poli fără trei jucători crescuţi chiar la centrul de copii şi juniori de pe „Dan Păltinişanu”.

Popovici, cel mai experimentat dintre aceştia, şi-a exprimat deja dorinţa de a continua în primul eşalon, la orice altă echipă, dacă la Poli nu este dorit. Ceilalţi doi, Iordache şi Florin Ilie, şi-ar putea prelungi contractele cu Concordia Chiajna. De Iordache s-au interesat însă şi echipe din Liga I, fiind la un moment dat în atenţia Stelei Bucureşti. În prezent, a fost remarcat de cei de la Dinamo Bucureşti. Dacă Poli îşi va exprima dorinţa să-i achiziţioneze, Popovici, Iordache şi Florin Ilie vor reveni la Timişoara.

Tot de societatea lui Marian Iancu aparţin Vântură, Dăruială, Constantinescu, Mucsi şi Fuchs, fotbalişti de până în 21 de ani crescuţi la centrul de copii şi juniori ai lui Poli. Atacantul Iulian Vântură a fost unul dintre favoriţii lui Valentin Velcea, la fel ca şi mijlocaşul Constantinescu sau fundaşul Dăruială. În funcţie de viitoarele negocieri, aceştia pot reveni la clubul care i-a crescut.



Citeste mai mult pe: Iancu se tine de cuvant, Rosenblum le da cu tifla lui Popovici, Iordache si Ilie | deBanat.ro - spune realitatea! http://www.debanat.ro/2013/06/iancu-se- ... z2VtYQ0h3q"

debanat.ro

Lasand la o parte articolul din start anti Poli, daca e sa fie adevarat, atunci eu ii vad vinovati pe jucatori!
Ca Rosenblum e din topor am inteles, dar la intalnirea din toamna el ne-a spus, fapt confirmat de multi din club, ca o gramada au dat bir cu fugitii cand a fost greu! Iar altii au avut pretentii total exagerate motiv pentru care au fost respinsi si acum nu mai joaca fotbal, gen Daruiala! Era lumea obisnuita cu salariile lui Iancu.

Ultima mea intentie este sa ii iau apararea lui Rosenblum dar e normal intr-o negociere sa ii intrebe cat vor! Ca el intreaba din topor e alt subiect, dar e genul de om la subiect cand e vorba de bani.

Daca intrebarea asta normala in contextul negocierilor, le lezeaza sensibilitatea de fetite doar pentru ca e prima intrebare asa ex abrupto, si asta ar fi motiv sa nu mai vrea la Poli, atunci din partea mea sa plece si e vina lor!

Daca vrei sa joci la Poli, atunci negociezi ca esti barbat nu esti fetita, si joci aici daca ti se par conditiile acceptabile!
Daca nu pleci!

Dar daca pleci pentru ca te simti lezat de nu stiu ce, atunci nu vrei la Poli!

Iar daca esti polist cu adevarat, dupa ce ai plecat in liga I, am inteles, acum ca greul a fost dus de altii, macar acum in al XII lea ceas iti adaptez cerintele nu doar la ce pragmatic doresti, dar tii cont si de ce iti spune inima!

Si vii la Poli!

Tot ce spun eu aici s-ar putea sa nu aiba nici un obiect, fiind vorba de un articol din debanat.ro care si daca nu mint, cu siguranta de cele mai multe ori distorsioneaza voit stirile ca sa loveasca in ACS Poli dupa cum stim!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Locked