Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Pe ce loc va termina Poli in sezonul 2013-2014?

Poll ended at Wed Jun 25, 2014 10:02 pm

1
14
16%
2
2
2%
3
3
3%
4
4
5%
5
6
7%
6
4
5%
7
9
10%
8
7
8%
9
4
5%
10
9
10%
11
4
5%
12
6
7%
13
0
No votes
14
1
1%
15
3
3%
16
12
14%
 
Total votes: 88
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by swedishbitter »

Nedumerirea mea e rolul acestor discutii la "stiri despre poli". Eu stiu ca Poli a promovat deja. Si nu in liga 0004 ci in liga 1.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by banatean_violet »

impossible wrote:
Ai avut parte de o dezinformare. Probabil total dezinteresata. ..
Tot despre astfel de informatii: Zilele trecute un coleg imi explica cum ca la asa zisa Poli din liga a 5a merg 2-3000 de oameni la meciuri, iar la Poli merg cam 100. Colegul respectiv nu a fost la nici un meci de fotbal in ultimul an.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by englezul »

banatean_violet wrote:
impossible wrote:
Ai avut parte de o dezinformare. Probabil total dezinteresata. ..
Tot despre astfel de informatii: Zilele trecute un coleg imi explica cum ca la asa zisa Poli din liga a 5a merg 2-3000 de oameni la meciuri, iar la Poli merg cam 100. Colegul respectiv nu a fost la nici un meci de fotbal in ultimul an.
Baga-i carne cruda in frigider, daca vorbeste numai din auzite ! :D
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by duranviola »

astazi 17 iunie de la ora 18 este reunirea lotului, ceva conferinta de presa ? ceva noutati legate de transferuri ? atata liniste denota faptul ca se lucreaza din plin ! :D
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by diegis37 »

duranviola wrote:astazi 17 iunie de la ora 18 este reunirea lotului, ceva conferinta de presa ? ceva noutati legate de transferuri ? atata liniste denota faptul ca se lucreaza din plin ! :D
sau ca se doarme din plin :(
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by dylan »

De pe facebook

17 Iunie 2013

Jucătorii noștri s-au reunit astăzi la stadionul ”Dan Păltinișanu”, în vederea pregătirilor pentru sezonul de Liga I. Au lipsit, învoiți, Nohai și Gherasim, în rest nu s-au înregistrat absențe. La antrenament au participat și trei fotbaliști aflați în teste. Este vorba de fundașul sârb Ivica Milutinovic (ultima dată la BSK Borca), atacantul venezuelan Jorge Ruiz (ultimul club: Tucanes de Amazones) și stoperul croat Adrian Valentic (provenit de la Karlsruhe)
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by ceasul13 »

FOTO Reunire fără mari noutăţi la ACS Poli! Hristu Chiacu a sosit la discuţii

0 Comentarii | Postat la: 17/06/13 la 20:20 | de catre Cornel Biholari

Puţine certitudini la prima mişcare pentru Liga I la ACS Poli Timişoara. Sub comanda lui Valentin Velcea au sosit câţiva jucători care sunt deocamdată doar în probe. Chiacu, care vine după o accidentare gravă, e marea noutate la “Dan Păltinişanu”, dar deocamdată se află doar în discuţii cu bănăţenii. La următoarele antrenamente e aşteptat să se prezinte şi Souleymane Keita, care e cel mai aproape de a parafa o înţelegere dintre jucătorii vizaţi.

21 de jucători din vechiul lot au ieşit pe gazon la primul antrenament, de reacomodare, pentru un sezon de Liga I ce se apropie cu paşi reprezi. Absenţi au fost macedoneanul Sakir Redzepi, care-şi încheie contractul şi va părăsi echipa, Nohai şi Gherasim, ultimii doi fiind învoiţi. Antrenorul Valentin Velcea, care se reface după o operaţie de hernie, are şi câteva nume noi sub observaţie.

Primul, nume vehiculat şi zilele trecute, e Adrian Valentic (25 ani), un fundaş croat născut în Germania şi care a evoluat pentru Karlsruher II (Liga 5 Germania). La pregătire a sosit şi mijlocaşul sârb Ivica Milutinovic (29 ani), care s-a despărţit de BSK Borca iar un nume exotic aflat în curtea lui ACS Poli, e cel al venezueleanului Jorge Luiz Ruiz (23 ani), care evoluează mijlocaş ofensiv/atacant şi a cunoscut la rândul său o promovare în prima ligă din ţara sa vara aceasta cu Tucanes de Amazonas. Cu lotul “mare” se pregăteşte şi Radu Jude (22 ani), fundaş central crescut la Poli, dar care a fost accidentat în ultima perioadă.
Keita, probabil prima achiziţie

Deşi nu a fost prezent la reunire, mijlocaşul care a evoluat ultima dată la CSMS Iaşi, Souleymane Keita, e foarte aproape de a semna contractul cu ACS Poli. Un alt jucător nou care poartă discuţii cu conducerea şi a fost prezent la arenă dar nu a făcut şi antrenament, e Hristu Chiacu ???!!!, ex-polistul a mai trecut între timp la Khazar (Azerbaidjan), Dinamo, Ceahlăul şi Chiajna, dar a suferit o accidentare gravă la menisc şi ligamente în luna noiembrie a anului trecut. “Mai am nevoie de trei săptămâni ca să-mi revin. Acum totul depinde de mine”, s-a rezumat să spună Chiacu, care ar putea începe antrenamentele dacă ajunge la o înţelegere cu clubul.

Deocamdată nu au apărut alte noutăţi în privinţa lui Nuno Claro şi Andrey Varankow, celelalte două nume care au fost avansate de managerul Călin Rosenblum, ca fiind aproape de a semna cu ACS Poli.

Lotul prezent la reunire: Kirev, Pap, Coca (portari) – Marovic, Şeroni, E. Miculescu, Bocşan, Todorov, Petrovic (fundaşi); Bărbuţ, Artean, Poparadu, Ovidiu Petre, Dobricean, Răzvan Trandu, Florin Nanu, Bălace (mijlocaşi); Boldea, Szabolcs Szekely, Marco Enciu, Alex Boştină (atacanţi). În probe: Jorge Ruiz (Venezuela), Adrian Valentic (Karlsruher II – Germania 5), Ivica Milutinovic (ex-BSK Borca – Serbia), Radu Jude (-). Absenţi: Redjepi (îi expiră contractul), Nohai şi Gherasim (învoiţi).

http://www.banatsport.ro/foto-reunire-f ... -discutii/
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by cristian »

chiacu?! =)) nuuuuuuuuuuu :@) velcea vrea un nou dina?!
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by asu »

cristian wrote:chiacu?! =)) nuuuuuuuuuuu :@) velcea vrea un nou dina?!
stai linistit .....niciunul cu numele de mai sus prezenti astazi la stadion NU vor face parte garantat din lot
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by Ivanhoe »

"Cristi Boldea asteapta debutul in Liga I: ‘Mi-as dori sa jucam in prima etapa cu Otelul Galati’
19 iunie, 2013 - 2:19 PM Daniela Surulescu 26 views


Golgheterul lui ACS Poli este increzator ca echipa timisoreana poate sa inceapa cu dreptul in viitorul sezon, dar ar prefera sa evite, in primele etape, cele mai titrate echipe din Liga I.
“Nu e vorba ca nu am fi pregatiti sa dam piept cu o echipa sau alta, mai ales ca de obicei in primele etape se produc surprizele campionatului si cred ca am putea reusi si noi sa facem o surpriza frumoasa chiar din prima etapa. Dar eu mi-as dori pentru primul joc o adversara cum ar fi Otelul Galati. Asa cred eu ca este cel mai bine pentru noi, sa vina Otelul Galati in prima etapa. N-as vrea sa dam piept din prima etapa cu o echipa foarte puternica. Cu toate ca si Otelul este una dintre echipele puternice, nu este la fel ca si cand ar eni Vaslui, CFR Cluj sau Steaua”, a spus Boldea.
Cristi Boldea a ajuns la Timisoara in vara trecuta alaturi de lotul de la AC Recas, dupa promovarea din Liga a III-a. In sezonul trecut al ligii secunde, Boldea a marcat 8 goluri pentru ACS Poli, 7 dintre acestea fiind inscrise in prima parte a campionatului.
“Sper sa reusesc sa joc si in Liga I la fel de bine cum am facut-o in turul campionatului care a trecut, sa ma ridic la nivelul asteptarilor si sa-i multumesc pe oamenii care au incredere in mine si care imi dau sansa”, a mai spus Boldea."

opiniatimisoarei.ro

http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 19/06/2013
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Locked