Bursa transferurilor 2012-2013

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by orangetm »

marci75 wrote:
impossible wrote:Mie mi-a placut Mansour (Nelu ? :D ) in meciul acela de cupa in care s-a reaccidentat. Dar are dreptate marci, nu stim forma in care este acum. Totusi, din ce vad pe transfermarkt (http://www.transfermarkt.co.uk/en/Manso ... .html#KAS1), se pare ca a fost (relativ) constant 90 minute pe teren. Romanul (?) a dat doar 3 goluri in 13 meciuri in 2013, dar Dina a fost adus pentru mai putin.

Oricum mai slab ca Dina nu poate fi.I-as da o sansa numai datorita faptului ca a ramas la Poli si nu a plecat la Dinamo la prima strigare ,cum au facut altii cu singe banatean................
:-bd
Nelu Foarfeca...
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by Ivanhoe »

"Fostul jucator al lui Poli, Cristi Scutaru vrea inapoi la Timisoara. Nici Dorin Goga nu ar exclude o revenire pe Bega
10 iunie, 2013 - 1:35 PM Daniela Surulescu 74 views



Cristian Scutaru
Scutaru se afla pe punctul de a se desparti de Dinamo Bucuresti, iar Goga este liber de contract, dupa ce angajamentul sau cu gruparea israeliana Hapoel Ramat Gan s-a incheiat.

Cristi Scutaru a semnat cu Dinamo in vara anului trecut dupa ce a promovat in prima liga alaturi de echipa lui Marian Iancu, iar formatia timisoreana nu a primit licenta pentru Liga I. Fundasul nu a prins de foarte multe ori echipa alb-rosilor, iar de curand a fost anuntat in presa ca fiind intre jucatorii care au fost trrecuti pe lista de plecari la gruparea bucuresteana.
“Astept sa vad la reunirea lotului ce o sa se intample cu mine ca, dupa cate am vazut prin ziare si la televizor, inteleg ca vor sa renunte la cativa jucatori. Astept sa vad si eu”, a spus Scutaru, care a fost catogoric atunci cand a fost intrebat daca si-ar dori sa ajunga la ACS Poli:’ Da, eu tot timpul am zis ca m-as intoarce acasa si mai ales acum ca au si promovat, e mai bine”, a spus Scutaru. Jucatorul a marturisit ca nu a crezut ca trupa lui Velcea va reusi sa promoveze atat de
repede.”La inceputul sezonului nu ma asteptam sa promoveze pentru a fost foarte greu, nu erau jucatori, erau conditii dificile, dar ma bucur pentru ei ca au facut o treaba buna. Noi, anul trecut nu am putut sa ne bucuram, nu am fost lasati”, a mai spus Scutaru.
Fundasul nu isi face probleme pentru o eventuala reactie negativa la adresa sa a spectatorilor timisoreni, in cazul in care ar ajunge la ACS Poli: “Nu stiu daca pot sa poarte asa ura pe mine pentru ca am fost la Dinamo, eu nici n-am prea jucat acolo. Sper ca o sa fiu primit bine, daca voi veni”, a conchis Cristi Scutaru.
Un alt jucator din fosta echipa a lui Marian Iancu, Dorin Goga este si el liber de contract in aceasta perioada si nu ar exclude chiar si o revenire la Timisoara. “Sunt liber de contract si astept sa vad ce apare. Sincer, nu exclud nimic, astept sa vad ce oferte sunt si o sa vedem ce o sa fie”, a spus Goga, care a marturisit ca s-a simtit foarte bine in orasul de pe Bega in trecut: “La Timisoara mi-a placut cel mai mult”, a recunscut atacantul. Goga s-a transferat de la Timisoara, la Rapid iar de acolo in iarna a ajuns la gruparea israeliana Hapoel Ramat Gan “A fost o perioada destul de scurta in Israel, am fost pentru trei luni, asa ne-am inteles inainte. Si a fost una calda, una rece, am castigat Cupa, dar am retrogradat”, a povestit Goga."

fortaviola.ro

http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 10/06/2013

Sincer o revenire a lui Scutaru si a lui Goga ar fi lux, stiu ca la multi nu le place de Goga ca e cam lenes, dar la tehnica lui ar fi lux pentru noi!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by Ivanhoe »

Stire urmatoare e din debanat.ro, prin urmare nu prea o iau in serios pentru ca debanat bat campii de cele mai multe ori:

"
Mijlocasii Vastag si Roman pot ajunge la Poli. Mai trebuie sa vrea si Velcea

Cu doar o lună înainte de startul în Liga I, Poli trebuie să se grăbească. Pentru a nu mai repeta greşelile de la precedentele două campanii de transferuri, conducerea şi staff-ul tehnic vor trebui să fie mult mai atente şi, cel mai important, selective când vine vorba despre aducerea unor jucători.

Transferaţi în iarna trecută la Poli, atacantul Mihai Dina şi mijlocaşul Ovidiu Petre s-au dovedit două veritabile ţepe, jocul lor lăsând mult de dorit. După doar câteva jocuri, Mihai Dina a fost informat de tehnicianul Valentin Velcea că nu mai are nevoie de serviciile lui. Nu la fel s-a întâmplat şi cu Ovidiu Petre, care nu s-a ridicat nici el la nivelul aşteptărilor.

Andrei Vaştag (foto) şi Alin Roman sunt doi mijlocaşi centrali de doar 19 ani care au debutat sezonul trecut în primul eşalon. Ambii provin de la LPS Banatul şi ar dori să joace la Poli. Andrei Vaştag este fiul lui Francisc Vaştag, multiplu campion la box, şi a debutat în primul eşalon la Viitorul Constanţa, unde a adunat, sezonul trecut, 19 prezenţe în trupa finanţată de Gheorghe Hagi. Chiar dacă i s-a propus prelungirea contractului, mijlocaşul căruia i-a expirat împrumutul la Viitorul Constanţa ar agrea o revenire la Timişoara, pentru a juca la Poli.

În aceeaşi situaţie se află şi Alin Roman, care sezonul trecut a evoluat pentru Dinamo Bucureşti, în special la echipa a doua. Dan Pitpaiac, care deţine drepturile de transfer pentru cei doi fotbalişti, nu ar spune nici el nu unei colaborări cu Poli. În acest caz, în ceea ce-i priveşte pe cei doi puşti, ultimul cuvânt îl va avea, aşa cum este şi normal, antrenorul Valentin Velcea. Din aceeaşi generaţie cu Vaştag şi Roman, Darius Buia este şi el foarte aproape de Poli Timişoara. Fiul lui Romică Buia poate fi o soluţie pentru atacul formaţiei care va redebuta în Liga I la începutul lunii viitoare.



Citeste mai mult pe: Mijlocasii Vastag si Roman pot ajunge la Poli. Mai trebuie sa vrea si Velcea | deBanat.ro - spune realitatea! http://www.debanat.ro/2013/06/mijlocasi ... z2VoiqKdPl "
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by Pffv »

Cu riscul de a deranja trebuie sa o spun : ne trebuie ASAP 3-4 (5) jucatori buni , cu ceva experienta si rutina la nivel de liga I . Este excelent ca se doreste si probabil o sa se reuseasca promovarea (tinerelor) talente locale , dar undeva trebuie facut compromisul "strategic" . Daca nu se reuseste mentinerea urmeaza inevitabil exodul tuturor componentilor de valoare , asa ca evitarea retrogradarii trebuie sa fie primul obiectiv . Si , fara suparare , pentru asta trebuie si rutina si experienta . Ca astea si costa si e usor de dat din gura , e la fel de adevarat :) .
billy
Posts: 341
Joined: Sun Dec 09, 2012 9:58 am
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by billy »

Or sa se intoarca multi jucatori la Poli ..
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by diegis37 »

Pffv wrote:Cu riscul de a deranja trebuie sa o spun : ne trebuie ASAP 3-4 (5) jucatori buni , cu ceva experienta si rutina la nivel de liga I . Este excelent ca se doreste si probabil o sa se reuseasca promovarea (tinerelor) talente locale , dar undeva trebuie facut compromisul "strategic" . Daca nu se reuseste mentinerea urmeaza inevitabil exodul tuturor componentilor de valoare , asa ca evitarea retrogradarii trebuie sa fie primul obiectiv . Si , fara suparare , pentru asta trebuie si rutina si experienta . Ca astea si costa si e usor de dat din gura , e la fel de adevarat :) .
ASAP?
Dar totusi sa nu uitam ca acesti jucatori au reusit promovarea,este meritul lor,sa ne scapam de ei nu ar fi ok
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by Pffv »

Diegis tu chiar nu vrei ..gutui ?
Acum pe bune , crezi ca putem face fata cu acest lot intarit doar "de forma" . Tare as fi bucuros dar parca nu cred . Iar daca apucam pe o spirala descendenta nu ne mai salveaza nici vreun retur miraculos . In fine , la meci tot merg , dar nu as fi necajit sa si ...castigam :) .
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by diegis37 »

Pffv wrote:Diegis tu chiar nu vrei ..gutui ?
Acum pe bune , crezi ca putem face fata cu acest lot intarit doar "de forma" . Tare as fi bucuros dar parca nu cred . Iar daca apucam pe o spirala descendenta nu ne mai salveaza nici vreun retur miraculos . In fine , la meci tot merg , dar nu as fi necajit sa si ...castigam :) .
da ce tie nu iti place ABBA? ;)
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by diegis37 »

Pffv wrote:Diegis tu chiar nu vrei ..gutui ?
Acum pe bune , crezi ca putem face fata cu acest lot intarit doar "de forma" . Tare as fi bucuros dar parca nu cred . Iar daca apucam pe o spirala descendenta nu ne mai salveaza nici vreun retur miraculos . In fine , la meci tot merg , dar nu as fi necajit sa si ...castigam :) .
Eu cred în ei,au facut mult mai mult decat ma asteptam si este meritul lor ca au ajuns în prima Liga.Dar si bugetul nostru de transferuri ( care pana azi nu este cunoscut) nu cred ca poate aduce prea Multi jucatori de valoare.Iar daca bugetul de transferuri este 0 atunci ce solutie avem ?
PS
ASAP ?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by Pffv »

As Soon As Possible !! :)
Locked