Bursa transferurilor 2012-2013

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by Ivanhoe »

Bine, ideea este ca primarul nu se baga peste Velcea ci ii da mana libera pana la proba contrarie!
Proba contrarie insemnand evolutie catastrofala in liga I.

Ce se stie este ca va exista un buget de transferuri iar Velcea va fi asistat sa aduca ce jucatori vrea si cati vrea, in limitele posibilitatilor.

Dupa parerea de suporter a primarului, este nevoie de 5 jucatori dar de un cert nivel.
Este nevoie si de un alt satelit decat cel promovat in liga V-a, undeva in liga II-a sau a III-a pentru ca jucatorii excedentari plus tinerii de perspectiva sa aiba posibilitatea sa se rodeze.

Conform celor spuse de dansul in calitate de primar de data asta, obiectivul va fi minim clasarea in primele 10.

Acum, fiecare poate interpreta cum doreste.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by impossible »

Si cine nu crede ca poate indeplini obiectivul pleaca. Ceea ce inseamna ca Velcea isi asuma acest obiectiv.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by swedishbitter »

impossible wrote: Ceea ce inseamna ca Velcea isi asuma acest obiectiv.

Sent from my GT-N7000 usi2
Ar avea ceva de pierdut?
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by sorinpaso »

Ivanhoe wrote:Bine, ideea este ca primarul nu se baga peste Velcea ci ii da mana libera pana la proba contrarie!
Proba contrarie insemnand evolutie catastrofala in liga I.

Ce se stie este ca va exista un buget de transferuri iar Velcea va fi asistat sa aduca ce jucatori vrea si cati vrea, in limitele posibilitatilor.

Dupa parerea de suporter a primarului, este nevoie de 5 jucatori dar de un cert nivel.
Este nevoie si de un alt satelit decat cel promovat in liga V-a, undeva in liga II-a sau a III-a pentru ca jucatorii excedentari plus tinerii de perspectiva sa aiba posibilitatea sa se rodeze.

Conform celor spuse de dansul in calitate de primar de data asta, obiectivul va fi minim clasarea in primele 10.

Acum, fiecare poate interpreta cum doreste.

Asta cu locul zece mi se pare idealista. Macar sa nu luam bataie acasa, si sa nu vedem scoruri fluviu in defavoarea noastra. Sa nu fim pacalicii ligii, macar in faza de inceput. Cand te uiti ca pe locurile 5-8 sunt franarii, dinamu, Vasluiul... Adica vrem sa ne batem cu astia...?? Nu este chestie ca vrem, si chiar este de admirat ca ne propunem ceva, dar sa si putem. M-am uitat la finala Cupei si am vazut Ploiestiul care chiar joaca fotbal. Chiar am impresia ca venim de pe alta planeta.


Ps: sper sa nu fim in iarna in genunchi si sa imploram venirea unui alifant...
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by jamais »

Eu as aduce in primul rand un preparator fizic beton. In Romania, diferentele se fac intre echipe in mare parte din punct de vedere fizic. Indraznesc sa spun ca daca avem un preparator fizic f.f. bun nu avem probleme cu retrogradarea indiferent ce jucatori se vor aduce. Nu cred ca ar trebui sa ne zgarcim in cazul preparatorului fizic si nici sa-l inlocuim cu unul de-al casei doar ca e mai ieftin.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by orangetm »

jamais wrote:Eu as aduce in primul rand un preparator fizic beton. In Romania, diferentele se fac intre echipe in mare parte din punct de vedere fizic. Indraznesc sa spun ca daca avem un preparator fizic f.f. bun nu avem probleme cu retrogradarea indiferent ce jucatori se vor aduce. Nu cred ca ar trebui sa ne zgarcim in cazul preparatorului fizic si nici sa-l inlocuim cu unul de-al casei doar ca e mai ieftin.
Image
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by jamais »

Iarta-mi lipsa de cunostinte: cine-i domnul?
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by orangetm »

jamais wrote:Iarta-mi lipsa de cunostinte: cine-i domnul?
http://www.banatsport.ro/zeljko-boljevi ... in-liga-i/
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by jamais »

orangetm wrote:
jamais wrote:Iarta-mi lipsa de cunostinte: cine-i domnul?
http://www.banatsport.ro/zeljko-boljevi ... in-liga-i/
Jos palaria! Asta chiar a facut o pregatire fizica beton.
Mie mi-a mai placut si cum statea echipa in ghete in perioada Uhrin. Pe atunci era ceva italian.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Bursa transferurilor 2012-2013

Post by swedishbitter »

swedishbitter wrote:
impossible wrote: Ceea ce inseamna ca Velcea isi asuma acest obiectiv.

Sent from my GT-N7000 usi2
Ar avea ceva de pierdut?
Voiam sa insinuez faptul ca daca nu exista penalizari financiare si pe plan sportiv, pentru ratarea unui obiectiv ( de ex, o clasare mai sus sau egala cu locul 10), si ma indoiesc ca vor fi penalizari, atunci oricine poate sa isi "asume" orice, chiar si, o improbabila clasare pe locul 8 sa zicem. Iar in caz de esec, cel mai grav lucru ce i se poate intampla lui vali, e sa scoata un "oops" si atat. Asa mersi si io..
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
Locked