Relația Poli - Marian Iancu

Totul despre ACS Poli Timisoara

Ați fi de acord cu întoarcerea lui Marian Iancu la Poli?

Da - doar ca sponsor sau acționar minoritar.
6
13%
Da - sub orice formă, chiar și ca patron
12
26%
Nu
29
62%
 
Total votes: 47
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by orangetm »

Ivanhoe wrote:@Poli si toti ceilalti intrati aici de la ASU care au aceste idei:

Nu inteleg cum poti sa vorbesti fara sa gandesti!

Baza oricarei manipulari, si imi este evident ca esti manipulat, este atunci cand iei decizii impulsiv/sentimental fara sa faci o analiza obiectiva/rece/rationala asupra unui lucru. Emotiile pot fi manipulate, logica niciodata!

Ori un om care intra pe un forum, tu sau altii, si arunca cu lozinci generalizate in toate si in tot nu poate fi decat un om manipulat, chiar daca nu o stie.

Daca ai fi un om care ar lua fie si putin in considerare macar logica, ca sa nu zic obiectivitatea, atunci primul lucru pe care l-ai face ar fi sa intrebi, nu sa judeci!

Te anunt ca in acest sens cei care intrau la scoala pitagoreica in primul an taceau, in al doilea an puneau intrebari si doar in al treilea an isi dadeau cu parerea.

Pe mine personal ceea ce ma lasa perplex este ca unii dintre voi, fara suparare, si aici ma refer si la unii de pe forumul druckeriei, sunteti incapabili de dialog si asta pentru ca aveti niste teorii batute in cuie, manipulate, cu care defilati fara ca macar odata, dar odata macar, sa fi avut rabdarea sa va interesati, sa intrebati, sa vorbiti.

Cea mai mare greseala pe care o faceti este ca in primul rand o confundati pe Poli (asta asa cum e ACS) cu Robu, doar pentru ca e o initiativa a primarului, in acelasi timp, ca dovada ca sunteti duplicitari, adica impulsivi si nu ganditi deloc, fara suparare, desi ASU e facuta tot de Robu, in cazul ala nu o echivalati cu Robu, prin urmare voi echivalati cand vreti, dupa bunul plac.

Eu unul nu va pot lua in serios tocmai pentru ca nu vad nici o umbra de gandire in tot ce spuneti!

Tot asa o mare greseala este ca voi ne confundati pe noi a fi "oamenii lui Robu" sau niscaiva membri de partid. Asta este o eroare capitala, si denota ca nu vreti sa stiti adevarul, pentru ca daca ati dori sa il stiti, atunci ati intreba, ati vorbi cu noi, ati avea surpriza sa aflati ca cel putin cei pe care ii stiu eu aici pe forum sau vin la cafenele, nu avem treaba cu politica, unii chiar nu il plac deloc pe Robu, atata ca din motive pe care noi le gasim intemeiate, si care motive pe voi nici nu va intereseaza sa le stiti pentru ca aveti deja o teorie formata care nu are legatura cu ce gandim noi, dar va face pe voi sa va simtiti mai bine si "superiori", pentru ca nu sunteti superiori, te anunt, nici noi nici voi, si unii si altii suntem doar oameni, ei bine noi din motive pe care le gasim intemeiate am ales sa sustinem singura solutie care exista pentru fotbal in acest oras, asa rea, buna, din pacate nu exista alta, ne dorim si noi ceva olandez/german, dar dupa cum vezi banatenii care conduc destinele clubului de multe ori sunt amatori, in plus timisorenii care au bani nu au bagat bani in Poli de cand ma stiu, deci avem doar autoritatile care se implica.

Cu alte cuvinte sustinem ce avem, si eu imi doresc ca banatenii cu bani sa investeasca la club, pentru ca sunt satul de declaratii "Banatu-i fruntea" doar pe hartie, sau "altii nu ne lasa sa traim", care sunt triste, ca sa folosesc un eufemism, atat timp cat singurii care au bagat bani la Poli pana acum, ma refer la privati, nu au fost timisoreni!!!

Macar autoritatile de acum investesc in acest brand, asa cu bube in cap cum sunt dar investesc.

Vrem, nu vrem, asta e singura solutie existenta acum.

Si te rog, nu imi spune ca ASU e o solutie, pentru ca daca ai gandi rational si realist ai intelege ca nu poate fi.
Iti zic doar atat, ASU cinstit nu poate promova mai devreme de 7 ani, cu invarteli cum ati inceput sa faceti, desi va dati Alba ca Zapada, oricum nu mai devreme de 6 ani si deja cand ar ajunge in Liga 1 ar fi o echipa patata, pentru ca deja informatiile s-au scurs despre incercarile de blat facute, daca nu stii despre ele, intreaba-ti diriguitorii.

Dar sa zicem ca sunteti Alba ca Zapada si ajungeti in liga I in 7 ani, termen realist.

Stii ce inseamna asta?

Ioan Timofte a spus ca 5 ani inseamna distrugerea fotbalului in acest oras.

Si toate astea sunt cu daca.

Eu zic mai degraba si sunt convins ca vor apare interese in acesti ani ca ASU sa nu promoveze niciodata sus, si aceste interese vor veni de la cei care conduc ASU. Modul cum conduc acest fenomen pe mine m-au convins ca nu sunt nici sinceri, nici onesti desi pozeaza in sfinti. Eu vad ca doar folosesc ASU ca sa dea lovituri de imagine, nimic mai mult!

Parerea mea este ca e trist ca s-a ajuns aici, si nu da vina pe Iancu ca el are vina lui, dar vina cea ma mare este a banatenilor, nu poti sa primesti totul de-a gata si sa te lauzi ca e al tau daca nu contribui si tu!

Uite Iancu a plecat, ce au facut banatenii mei?

S-au impartit in doua tabere si acum se dusmanesc!

Niciodata Poli nu va fi puternica daca banatenii nu vor fi uniti si daca investitorii de aici nu vor pune umarul!
Nu te iluziona ca ASU va fi puternica nici daca va promova in 5 ani, atat timp cat exista divizare nu se va ajunge departe!
Asta e valabil si pentru ACS!

E doar trist ca politica le-a intunecat multora mintile, si nu ma refer la suporterii de rand, ci la cei care sunt formatori de opinie aici in Timisoara!

Si aici ma refer la toate partidele!

Este trist ca sunt incapabili sa fie timisoreni si banateni!
Desi toti se bat in piept cu teza asta!

Daca ar fi sinceri ar fi uniti pentru oras indiferent din ce parte vin!
I-ai dat gata cu partea bolduita! :))
Asta se cheama a strica orzul pe gaste...

In rest, super de acord. :ymapplause:
O nedumerire am:
Aveai textul scris de azi-noapte sau l-ai scris la foc automat, in stilu-ti caracteristic? #:-s
:mrgreen:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by Ivanhoe »

L-am scris acum ca am venit de la lucru, ca lucrez in week end-ul asta si cand am vazut ce s-a scris pe aici nu am putut sa ma abtin.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by orangetm »

Ivanhoe wrote:L-am scris acum ca am venit de la lucru, ca lucrez in week end-ul asta si cand am vazut ce s-a scris pe aici nu am putut sa ma abtin.
Qed... #:-s
:ymhug:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by Ivanhoe »

:)

@orangetm: revenind la Marian Iancu. Culmea este ca daca Robu ar fi fost primar cat era Iancu aici, nu am fi ajuns aici, ci am fi jucat in Champions League! La asta vad ca nu prea se gandesc multi! Realist vorbind!

Evident ca Iancu a dus pe Poli in faliment, societatea lui spun, si ca metodele nu au fost chiar oneste, si din punctul asta de vedere plecarea lui in Timisoara poate fi un lucru bun dar plecarea cuiva e doar un aspect!

Acum ca nu mai e Iancu, ok avem autoritati care chiar se implica si care au cadru legal, ca celelalte nu aveau cadru legal, bun, rai, buni, asta e un lucru bun si in premiera dupa revolutie!!!

Ce nu avem insa sunt niste investitori/sponsori care sa bage bani in echipa!

Si ce ne lipseste este o organizare adevarata a clubului.

Ceva, ceva pe vremea lui Iancu a inceput sa se faca, dar mai mult de imagine, totusi ceva juniori am avut, au castigat titlul, unii au ajuns la echipe mari.

Noi avem nevoie de un centru adevarat de copii si juniori, o Academie de Fotbal adevarata pe baze solide.

Si nu cred personal ca Iancu va reveni la Poli pentru ca nu mai are bani odata, si in al doilea rand nu il vad sa dea bani ca si sponsor fara sa aiba beneficii de alt gen sau fara sa controleze pachetul majoritar.

Ori asta e imposibil, Robu a spus clar ca atat timp cat el e aici pachetul majoritar va fi detinut de autoritati!

Repet, in teorie, daca Iancu va veni ca simplu sponsor sa dea bani la echipa fara sa aiba legatura cu deciziile clubului, din punctul meu de vedere e binevenit pentru ca orice ban e binevenit. Din partea mea sa vina si Ambramovici si Putin si Al Capone sa dea bani, atat timp cat dau bani ca sponsori si atat sunt bineveniti chiar daca nu sunt Feti Frumosi pe un cal alb!

Realist vorbind nu cred ca Iancu va mai mai investi la Poli din postura de simplu sponsor sau chiar actionar minoritar asa ca nu cred ca e cazul sa se ambaleze lumea!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by englezul »

Sper sa fim destul de inteligenti incat sa nu fie necesar sa o luam de la capat de fiecare date cand POLI pierde si "oamenii de bine" apar pe felie incercand sa ne arate calea. Eu unul m-am saturat de discutiile astea! Doua mesaje la liber, al treilea ban si gata !
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by swedishbitter »

Ivanhoe wrote::)

@orangetm: revenind la Marian Iancu. Culmea este ca daca Robu ar fi fost primar cat era Iancu aici, nu am fi ajuns aici, ci am fi jucat in Champions League! La asta vad ca nu prea se gandesc multi! Realist vorbind!
Daca am inteles bine, si inainte de Robu s-au scos 3 milioane anual din buzunarul autoritatilor, ma indoiesc ca Robu ar fi scos mai mult. Sau cum de am fi jucat in C.L.? Ca sa nu mai spun ca, asa cum ai observat si tu, Robu nu e omul care sa lase din mana pachetul majoritar, deci contributia lui Iancu ar fi fost chiar mai mica.
Personal cred ca, oricine ar fi fost la putere, tot la colaps s-ar fi ajuns. Tare mi-e ca fiind vorba de bani publici, deci de banii altora, nu exista nici acum un interes real de a-i dramui cu f multa atentie. Ca daca ar fi interesat pe cineva cu adevarat investitia facuta, cel tarziu in iarna, s-ar fi adus doi jucatori adevarati.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Sergio
Posts: 131
Joined: Wed Oct 24, 2012 1:13 pm
Location: G-rock

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by Sergio »

swedishbitter wrote:
Ivanhoe wrote::)

@orangetm: revenind la Marian Iancu. Culmea este ca daca Robu ar fi fost primar cat era Iancu aici, nu am fi ajuns aici, ci am fi jucat in Champions League! La asta vad ca nu prea se gandesc multi! Realist vorbind!
Daca am inteles bine, si inainte de Robu s-au scos 3 milioane anual din buzunarul autoritatilor, ma indoiesc ca Robu ar fi scos mai mult. Sau cum de am fi jucat in C.L.? Ca sa nu mai spun ca, asa cum ai observat si tu, Robu nu e omul care sa lase din mana pachetul majoritar, deci contributia lui Iancu ar fi fost chiar mai mica.
Personal cred ca, oricine ar fi fost la putere, tot la colaps s-ar fi ajuns. Tare mi-e ca fiind vorba de bani publici, deci de banii altora, nu exista nici acum un interes real de a-i dramui cu f multa atentie. Ca daca ar fi interesat pe cineva cu adevarat investitia facuta, cel tarziu in iarna, s-ar fi adus doi jucatori adevarati.
petre si dina ce sunt? :twisted:

aveai tu variante mai bune? :mrgreen:
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by swedishbitter »

Sergio wrote:
swedishbitter wrote:
Ivanhoe wrote::)

@orangetm: revenind la Marian Iancu. Culmea este ca daca Robu ar fi fost primar cat era Iancu aici, nu am fi ajuns aici, ci am fi jucat in Champions League! La asta vad ca nu prea se gandesc multi! Realist vorbind!
Daca am inteles bine, si inainte de Robu s-au scos 3 milioane anual din buzunarul autoritatilor, ma indoiesc ca Robu ar fi scos mai mult. Sau cum de am fi jucat in C.L.? Ca sa nu mai spun ca, asa cum ai observat si tu, Robu nu e omul care sa lase din mana pachetul majoritar, deci contributia lui Iancu ar fi fost chiar mai mica.
Personal cred ca, oricine ar fi fost la putere, tot la colaps s-ar fi ajuns. Tare mi-e ca fiind vorba de bani publici, deci de banii altora, nu exista nici acum un interes real de a-i dramui cu f multa atentie. Ca daca ar fi interesat pe cineva cu adevarat investitia facuta, cel tarziu in iarna, s-ar fi adus doi jucatori adevarati.
petre si dina ce sunt? :twisted:

aveai tu variante mai bune? :mrgreen:
Amandoi is super-rasuflati. Pe Petre il stiam cu totii: mereu accidentat iar Dina n-a facut nimic nicaieri, doar nu era pericol sa faca acum. Au fost urmariti in ultimele 6 luni sa stim exact forma la care sunt? Ma indoiesc. Si bun, ii aduci dar nu-i bagi in meciuri oficiale decat pe final, unde tra sa demonstreze ca pot. De ce sa-l aduci pe Dina cand Bostina joaca aproximativ acelasi lucru si e un pic mai motivat? Si face si preluari mai bune decat Dina.
Si daca eram scooter la club, da, probabil ca aveam variante mai bune. Astia n-ar trebui platiti decat in functie de munca prestata: sa imi aduca fise cu si despre jucatorii urmariti, meciurile la care s-a asistat, filmari efectuate si sa-ti vina saptamanal cu 2 nume de jucatori interesanti. Sau doua nume interesante de jucatori. Orice, da sa se vada ca lucreaza pt banii aia.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Sergio
Posts: 131
Joined: Wed Oct 24, 2012 1:13 pm
Location: G-rock

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by Sergio »

acuma si tu, se lucreaza dupa posibilitati... nu demult transferam de la ronaldinho in jos, acum traim din bani publici, trebuie sa ne multumim cu astia... pana mai vine vreun nenea iancu sa arunce iar in aer piata transferurilor n-ar trebui sa ne asteptam la nimic spectaculos in materie.
Locked