Relația Poli - Marian Iancu

Totul despre ACS Poli Timisoara

Ați fi de acord cu întoarcerea lui Marian Iancu la Poli?

Da - doar ca sponsor sau acționar minoritar.
6
13%
Da - sub orice formă, chiar și ca patron
12
26%
Nu
29
62%
 
Total votes: 47
User avatar
RobertoSS
Posts: 304
Joined: Sat Oct 20, 2012 4:23 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by RobertoSS »

Da, să vină. Îl așteptăm cu... cătușele deschise :ymdevil:
Te iubesc, Timișoara!
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by jamais »

1928 wrote:Am votat :D DA - sub orice formă, chiar și ca patron

Am ales acest vot dintr-un singur motiv : Este singurul om care poate distruge un club fara sa clipeasca . Distrugatorul de suflete... :ymdevil:
Ai grija ce le doresti altora ca nu cumva... ;) Oricum, mult succes in bataliile voastre.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by ultraviola »

Vad ca avem parte de o invazie :-h
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by orangetm »

Sdou wrote:
1928 wrote:Multumesc , sper sa iasa cum ne dorim ..oricum atmosfera frumoasa , voie buna ,respect ,spiritul polist prezent prin comunele si satele din Timis ...Dece nu .La voi cum ii ?
Aproximativ la fel doar cu mai putina balega si scaieti. ;;)
Remember _liniuta jos... :))
"Odată ajunși la stadion, intrăm în alt peisaj. Cer albastru, o barză tacticoasă pe câmp, noroi, o turmă de oi și nelipsitele fecale animale. Dacă la început pășim atent printre surprizele lăsate de mioare, după un timp uităm sau pur și simplu nu ne mai interesează."
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by jamais »

Poli wrote:Da - sub orice formă, chiar și ca patron


PENTRU CA ESTE UN PERSONAJ DUPA CHIPUL SI ASEMENAREA ACS-ULUI SI A SUPORTERILOR PE CARE II INTERESEAZA DOAR FOTBALUL DE "PERFORMANTA" !
Esti sigur ca nu seamana mai mult cu "suporterii" ce s-au batut intre ei prin satele timisene de au necesitat stergerea a vreo 5 pagini de forum (alalalt) ca doar-doar li se pierde urma?... Mie mi se par mai apropiati.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by marci75 »

Poli wrote:Da - sub orice formă, chiar și ca patron


PENTRU CA ESTE UN PERSONAJ DUPA CHIPUL SI ASEMENAREA ACS-ULUI SI A SUPORTERILOR PE CARE II INTERESEAZA DOAR FOTBALUL DE "PERFORMANTA" !
Daca erau toti ca tine inca aveam tramvaie trase de cai,locomotiva cu aburi,.....sa fim seriosi ,cum sa participi la o competitie si sa nu doresti performanta...
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by DP 2-6 »

Dacă se cheamă performanţă să termini în faţa Racoviţei, mai e de aşteptat...mult şi bine.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by Ivanhoe »

@Poli si toti ceilalti intrati aici de la ASU care au aceste idei:

Nu inteleg cum poti sa vorbesti fara sa gandesti!

Baza oricarei manipulari, si imi este evident ca esti manipulat, este atunci cand iei decizii impulsiv/sentimental fara sa faci o analiza obiectiva/rece/rationala asupra unui lucru. Emotiile pot fi manipulate, logica niciodata!

Ori un om care intra pe un forum, tu sau altii, si arunca cu lozinci generalizate in toate si in tot nu poate fi decat un om manipulat, chiar daca nu o stie.

Daca ai fi un om care ar lua fie si putin in considerare macar logica, ca sa nu zic obiectivitatea, atunci primul lucru pe care l-ai face ar fi sa intrebi, nu sa judeci!

Te anunt ca in acest sens cei care intrau la scoala pitagoreica in primul an taceau, in al doilea an puneau intrebari si doar in al treilea an isi dadeau cu parerea.

Pe mine personal ceea ce ma lasa perplex este ca unii dintre voi, fara suparare, si aici ma refer si la unii de pe forumul druckeriei, sunteti incapabili de dialog si asta pentru ca aveti niste teorii batute in cuie, manipulate, cu care defilati fara ca macar odata, dar odata macar, sa fi avut rabdarea sa va interesati, sa intrebati, sa vorbiti.

Cea mai mare greseala pe care o faceti este ca in primul rand o confundati pe Poli (asta asa cum e ACS) cu Robu, doar pentru ca e o initiativa a primarului, in acelasi timp, ca dovada ca sunteti duplicitari, adica impulsivi si nu ganditi deloc, fara suparare, desi ASU e facuta tot de Robu, in cazul ala nu o echivalati cu Robu, prin urmare voi echivalati cand vreti, dupa bunul plac.

Eu unul nu va pot lua in serios tocmai pentru ca nu vad nici o umbra de gandire in tot ce spuneti!

Tot asa o mare greseala este ca voi ne confundati pe noi a fi "oamenii lui Robu" sau niscaiva membri de partid. Asta este o eroare capitala, si denota ca nu vreti sa stiti adevarul, pentru ca daca ati dori sa il stiti, atunci ati intreba, ati vorbi cu noi, ati avea surpriza sa aflati ca cel putin cei pe care ii stiu eu aici pe forum sau vin la cafenele, nu avem treaba cu politica, unii chiar nu il plac deloc pe Robu, atata ca din motive pe care noi le gasim intemeiate, si care motive pe voi nici nu va intereseaza sa le stiti pentru ca aveti deja o teorie formata care nu are legatura cu ce gandim noi, dar va face pe voi sa va simtiti mai bine si "superiori", pentru ca nu sunteti superiori, te anunt, nici noi nici voi, si unii si altii suntem doar oameni, ei bine noi din motive pe care le gasim intemeiate am ales sa sustinem singura solutie care exista pentru fotbal in acest oras, asa rea, buna, din pacate nu exista alta, ne dorim si noi ceva olandez/german, dar dupa cum vezi banatenii care conduc destinele clubului de multe ori sunt amatori, in plus timisorenii care au bani nu au bagat bani in Poli de cand ma stiu, deci avem doar autoritatile care se implica.

Cu alte cuvinte sustinem ce avem, si eu imi doresc ca banatenii cu bani sa investeasca la club, pentru ca sunt satul de declaratii "Banatu-i fruntea" doar pe hartie, sau "altii nu ne lasa sa traim", care sunt triste, ca sa folosesc un eufemism, atat timp cat singurii care au bagat bani la Poli pana acum, ma refer la privati, nu au fost timisoreni!!!

Macar autoritatile de acum investesc in acest brand, asa cu bube in cap cum sunt dar investesc.

Vrem, nu vrem, asta e singura solutie existenta acum.

Si te rog, nu imi spune ca ASU e o solutie, pentru ca daca ai gandi rational si realist ai intelege ca nu poate fi.
Iti zic doar atat, ASU cinstit nu poate promova mai devreme de 7 ani, cu invarteli cum ati inceput sa faceti, desi va dati Alba ca Zapada, oricum nu mai devreme de 6 ani si deja cand ar ajunge in Liga 1 ar fi o echipa patata, pentru ca deja informatiile s-au scurs despre incercarile de blat facute, daca nu stii despre ele, intreaba-ti diriguitorii.

Dar sa zicem ca sunteti Alba ca Zapada si ajungeti in liga I in 7 ani, termen realist.

Stii ce inseamna asta?

Ioan Timofte a spus ca 5 ani inseamna distrugerea fotbalului in acest oras.

Si toate astea sunt cu daca.

Eu zic mai degraba si sunt convins ca vor apare interese in acesti ani ca ASU sa nu promoveze niciodata sus, si aceste interese vor veni de la cei care conduc ASU. Modul cum conduc acest fenomen pe mine m-au convins ca nu sunt nici sinceri, nici onesti desi pozeaza in sfinti. Eu vad ca doar folosesc ASU ca sa dea lovituri de imagine, nimic mai mult!

Parerea mea este ca e trist ca s-a ajuns aici, si nu da vina pe Iancu ca el are vina lui, dar vina cea ma mare este a banatenilor, nu poti sa primesti totul de-a gata si sa te lauzi ca e al tau daca nu contribui si tu!

Uite Iancu a plecat, ce au facut banatenii mei?

S-au impartit in doua tabere si acum se dusmanesc!

Niciodata Poli nu va fi puternica daca banatenii nu vor fi uniti si daca investitorii de aici nu vor pune umarul!
Nu te iluziona ca ASU va fi puternica nici daca va promova in 5 ani, atat timp cat exista divizare nu se va ajunge departe!
Asta e valabil si pentru ACS!

E doar trist ca politica le-a intunecat multora mintile, si nu ma refer la suporterii de rand, ci la cei care sunt formatori de opinie aici in Timisoara!

Si aici ma refer la toate partidele!

Este trist ca sunt incapabili sa fie timisoreni si banateni!
Desi toti se bat in piept cu teza asta!

Daca ar fi sinceri ar fi uniti pentru oras indiferent din ce parte vin!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by orangetm »

DP 2-6 wrote:Dacă se cheamă performanţă să termini în faţa Racoviţei, mai e de aşteptat...mult şi bine.
Racoviţa - 898 locuitori (2010).
:mrgreen:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Relația Poli - Marian Iancu

Post by swedishbitter »

Ivanhoe wrote: Cea mai mare greseala pe care o faceti este ca in primul rand o confundati pe Poli (asta asa cum e ACS) cu Robu, doar pentru ca e o initiativa a primarului, in acelasi timp, ca dovada ca sunteti duplicitari, adica impulsivi si nu ganditi deloc, fara suparare, desi ASU e facuta tot de Robu, in cazul ala nu o echivalati cu Robu, prin urmare voi echivalati cand vreti, dupa bunul plac.
Cred ca poti sa le explici de o suta de ori ca tot nu pricep. E grele.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
Locked