Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Mihalcea
Posts: 87
Joined: Wed Oct 09, 2013 1:57 pm

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by Mihalcea »

Mihalcea wrote:Editat moderator: Sa ne mentinem in limita bunului simt. Daca ai ceva de comentat te rog sa o faci cu argumente. Cand nu ai argumente incepi sa jignesti, fapte ce nu sunt permise aici. Incearca sa intelegi ceea ce s-a scris acolo si apoi poti discuta, daca o faci civilizat.
Draga ”moderator”, eu consider ca m-am mentinut in limita bunului simt. E parerea mea, nu vad de ce ar trebui cenzurata. La fel cum nu sunt cenzurate nici celelalte pareri. Nu am jignit, ”fapt care nu e permis aici” (-| , ci mi-am exprimat parerea. Si nu, nu inteleg ce se scrie aici. Nu inteleg de ce, dupa ce nimeni nu a mai avut nici o treaba cu ce se intampla in ograda ACS-ului, nu s-a mai scris nici macar un singur rand despre ce se intampla aici si despre alegerea voastra, insistati cu platitudini si pareri de doi bani. Aia nu inteleg.

Medicamente!
FĂRĂ PATRONI
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by AndreiVajnaII »

Nici eu nu inteleg de unde a reinceput aceasta discutie zilele astea...
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by Sdou »

Mihalcea wrote:
Mihalcea wrote:Editat moderator: Sa ne mentinem in limita bunului simt. Daca ai ceva de comentat te rog sa o faci cu argumente. Cand nu ai argumente incepi sa jignesti, fapte ce nu sunt permise aici. Incearca sa intelegi ceea ce s-a scris acolo si apoi poti discuta, daca o faci civilizat.
Draga ”moderator”, eu consider ca m-am mentinut in limita bunului simt. E parerea mea, nu vad de ce ar trebui cenzurata. La fel cum nu sunt cenzurate nici celelalte pareri. Nu am jignit, ”fapt care nu e permis aici” (-| , ci mi-am exprimat parerea. Si nu, nu inteleg ce se scrie aici. Nu inteleg de ce, dupa ce nimeni nu a mai avut nici o treaba cu ce se intampla in ograda ACS-ului, nu s-a mai scris nici macar un singur rand despre ce se intampla aici si despre alegerea voastra, insistati cu platitudini si pareri de doi bani. Aia nu inteleg.

Medicamente!
NIci eu nu inteleg de ce te bagi unde nu intelegi. Si nici nu inteleg de ce noi am fi conditionati in ceea ce scriem de ceea ce scrieti voi pe dincolo.
Aia cu medicamentele e o necesitate personala sau parerea ta de doI bani ? ca nu inteleg :-??
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by impossible »

Mihalcea wrote:
Mihalcea wrote:Editat moderator: Sa ne mentinem in limita bunului simt. Daca ai ceva de comentat te rog sa o faci cu argumente. Cand nu ai argumente incepi sa jignesti, fapte ce nu sunt permise aici. Incearca sa intelegi ceea ce s-a scris acolo si apoi poti discuta, daca o faci civilizat.
Draga ”moderator”, eu consider ca m-am mentinut in limita bunului simt. E parerea mea, nu vad de ce ar trebui cenzurata. La fel cum nu sunt cenzurate nici celelalte pareri. Nu am jignit, ”fapt care nu e permis aici” (-| , ci mi-am exprimat parerea. Si nu, nu inteleg ce se scrie aici. Nu inteleg de ce, dupa ce nimeni nu a mai avut nici o treaba cu ce se intampla in ograda ACS-ului, nu s-a mai scris nici macar un singur rand despre ce se intampla aici si despre alegerea voastra, insistati cu platitudini si pareri de doi bani. Aia nu inteleg.

Medicamente!
Draga d-nule Mihalcea, observ ca nu intelegeti sensul verbului "a jigni" si de aceea sfatul meu este sa consultati un dictionar (spre exemplu, http://dexonline.ro/definitie/a%20jigni). Daca partea refertoare la medicamente nu este o jignire atunci cred ca ati folosit termenul doar pentru a solicita asa ceva. Cu parere de rau trebuie sa va spun ca aici nu este o farmacie. Ar fi totusi o solutie, dar pentru asta va trebui sa intrati la rubrica Mica Publicitate (viewtopic.php?f=34&t=99&start=40).

Despre cenzura as dori doar sa va indic urmatorul citat: "De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău şi nu te uiţi cu băgare de seamă la bârna din ochiul tău?". Si cred ca stiti foarte bine la ce ma refer.

Cat priveste parerile unora sau altora de pe acest forum exista o solutie simpla. Nu va obliga nimeni sa mai intrati aici.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by Pffv »

Cere si ... uite ca primesti . Probabil in fata unei asemenea urgente onor MS si CNAS elaboreaza o lista noua de .... medicamente , lista D (potivire cu esalonul ? :D ) . Numa' sa nu devina o obisnuinta sau vreo "platitudine comportamentala" tipul asta de cereri ca gata astia literele pentru liste .... :-o .
Din nou o mare victorie a suporterilor "adevarati" si .... restul platitudinilor de rigoare .
De remarcat si solidaritatea dintre PSD , Druckeria si "independentii de rit nou" (PNTCD-istii de rit vechi ? ) in consiliul local ! Oricat imi displace (si imi displace) Robu tot pare mai digerabil (cu mult Mezym forte , voila medicamentul =)) ) decat alianta asta ad-hoc . Nu este in schimb nici o platitudine in a linge unde ai scuipat , nimic de zis .

le Pentru moderator - mojicia este considerata pe alocuri o forma de "mare" bagare in seama . Atat de perversa incat te face sa crezi ca asta-i normalul . Poate ca totusi ai avut dreptate , nimic nou , tot gargara ieftina si "ne"jigniri undeva intre nivelul de gradinita sau de dupa o lada de bere de caciula . Ati fost , n-am ce zice , intr-o companie cat se poate de selecta :dizzy: ! Lenea-mi proverbiala s-a dovedit benefica de aceasta data , iti dai seama ca anumite personaje de nivel indoielnic ar fi vorbit si in numele meu . Asa , ca sa se afle in treaba ?
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by Amadeus »

Topicul asta e doar samintza de scandal.
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by englezul »

Ultimele ”umbre”? Societatea lui Marian Iancu a făcut recurs la decizia CNSL favorabilă AJF Timiș și ASU Poli


Deși e în colaps iar un plan de reorganizarea pare de domeniul fantasticului în acest moment, SC Politehnica Timișoara SA mai activează la comisiile FRF. Societatea veche a făcut recurs la decizia din 30 octombrie a Comisiei Naționale de Soluționare a Litigiilor, care a respins acțiunea împotriva AJF Timiș, prin extensie împotriva ASU Poli, acuzată că se folosește neregulamentar de numele și culorile tradiționale ale Politehnicii.

Anul trecut CNSL și-a declinat competența în soluționarea cazului, dar acesta nu a fost închis complet. Societatea care a fost condusă de Marian Iancu a mers la Comisia de Recurs, ultima instanță fotbalistică internă. În cazul unui răspuns negativ și aici, mai există opțiunea TAS. Acolo unde cazul împotriva echipei Univ. Politehnica a fost respins deoarece nu a fost judecat intern.

Interesant e că pe siteul FRF apare ca termen de judecată pentru recurs ziua de ieri, 26 februarie (ora 14), iar AJF Timiș ar fi trebuit să trimită documentele (aceleași) pentru apărare cu două zile înainte. Contactat de Sport9.ro președintele asociației județene, Dănuț Lața, a spus însă că pe adresa instituției pe care o conduce nu a sosit niciund document care să solicite acest lucru. ”Nu știm nimic, oricum și FRF a fost acuzată la fel ca noi”, a precizat Lața.

”Știința” nu se poate mări

Anul trecut suporterii avansau planuri pentru mărirea capacității arenei ”Știința”, unde își joacă ASU Politehnica partidele de acasă. Primele reacții erau pozitive din partea autorităților însă a intervenit o problemă. ”Nu am reușit să ducem la bun sfârșit proiectul cu creșterea capacității Științei, plan de reabilitare. Poate reușeam să aducem mai multă lume la stadion, dar vom căuta o soluțe de compromis. Vizavi de unde stăm e o magistrală de gaz, care trece pe sub peluza unde voiam noi, și numai întocmirea proiectului de mutare costa mai mult decât stadionul. Nu a fost gândit pentru o construcție mai mare”, a explicat ieri Sebastian Novovic, președintele AST Druckeria și liderul suporterilor alb-violeți.

http://www.sport9.ro/ultimele-umbre-soc ... -asu-poli/
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by impossible »

Stie cineva cand a intrat in insolventa societatea lui Iancu?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by PFA »

FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Problema identitatii/continuitatii/palmaresului sportiv

Post by impossible »

Multumesc. Inseamna ca din campionatul viitor ar cam trebui sa avem dreptul de folosinta a numelui, culorilor si palmaresului. Poate nu interpretez eu bine dar, conform legii nr. 85/2014 (a insolventei) - art. 33 - alin. (3), daca in 3 ani o societate aflata in insolventa nu-si rezolva problemele intra in faliment ("Executarea planului de reorganizare nu va putea depasi 3 ani, calculati de la data confirmarii planului.").
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked