Coltul tacticianului amator

Totul despre ACS Poli Timisoara
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by diegis37 »

FlaVius wrote:
ultraviola wrote:Este clar ca meciurile programate inaintea celor de la fcsb si arbitrajele impotriva noastra nu sunt intamplatoare.
Insa noi suntem Timisoara si vom fi alaturi de echipa noastra pe stadion, si vom invinge aceste jocuri murdare.
Hai Poli! :galerie:
Nu prea sunt adeptul teoriei conspiratiei, cu atat mai putin in ceea ce priveste fotbalul. Arbitraje cu adevarat potrivnice am avut in "era" Panduru. Atunci se vedea de la o posta ca eram considerati cei mai prosti din curtea scolii si aveam aproape meci de meci pe Dan Paltinisanu cel putin un jucator eliminat, penaltiuri acordate usor adversarilor etc. In prezent cred ca e prematur sa ne pronuntam. Rational vorbind, momentan nu cred ca suntem suficient de relevanti ca sa isi bata cineva capul sa ne faca mizerii. Opinia mea este ca e oportun sa iesim putin din logica asta a victimizarii. Stiu ca face parte din bagajul/cultura noastra locala dar eu i-as lasa pe cei de la ASU sa mearga pe drumul asta al supararii/revoltei permanente singuri. Mi se pare ca spiritul Timisoarei are multe alte elemente mai demne de promovat/cultivat. As vrea sa vad o etica a muncii nemteasca, o promovare a talentelor autohtone si respect fata de competitie si (inclusiv) fata de adversar. Si intregul oras langa echipa. Asta inseamna Timisoara dpmdv.
Respect- cuvantul cheie :D
poate si respect fata de spectatori
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by soryn76 »

Dupa 7 meciuri se pot vedea clar 2 lucruri : al doilea lucru este ca alexa nu este un antrenor de valoarea pe care o avea ca jucator, sau mai simplu nu are stofa de antrenor.
Cea mai mare problema la aceasta echipa insa este partea fizica si preparatorul fizic si asta m-a convins dupa acest meci... pedro - ruptura de ligamente, doman - ruptura de ligamente, scutaru - probleme musculare, zicu- probleme musculare (dupa 20 de minute)... multe probleme fizice si nu sint accidentari in urma unor faulturi.
Ce m-a convins dupa acest meci cu craiova, de problemele fizice, a fost si diferenta de mobilitate si efort fizic intre croitoru (care nu a facut pregatirea fizica cu aceasta echipa) si restul coechipierilor, singurul care a mai reusit sa tina pasul cu croitoru a fost elek, in rest si barbut sau belu au rezistat doar vreo 60 de minute, ceilalti din primul pina in ultimul minut par ca se plimba pe teren...
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Coltul tacticianului amator

Post by Pffv »

Io zic sa nu mai scriem aici , ca acusi iesim "noi" de vina . :-\ :-o :p
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by diegis37 »

Avem un lot bun sau nu?
Parerea mea este ca avem un lot bun,daca ne luam dupa numele de pe tricouri.
Dca ne luam dupa Tranfermarkt.de nu stam prea bine,dar chiar nu îmi dau seama cum
calculeaza astia valoarea unui jucator
Steaua Bukarest 29 28,80 Mio. € 993 Tsd. €
Astra Giurgiu 25 20,30 Mio. € 812 Tsd. €
Pandurii Targu J 30 15,68 Mio. € 523 Tsd. €
CS U Craiova 26 14,73 Mio. € 566 Tsd. €
FC Viitorul 36 14,18 Mio. € 394 Tsd. €
FC Botosani 30 12,15 Mio. € 405 Tsd. €
Dinamo Bukare 25 11,80 Mio. € 472 Tsd. €
Concordia Chiaj 33 11,43 Mio. € 346 Tsd. €
Petrolul Ploiesti 31 11,20 Mio. € 361 Tsd. €
CFR Cluj 31 11,00 Mio. € 355 Tsd. €
ASA Tirgu Mures 25 9,73 Mio. € 389 Tsd. €
ACS Poli Timisoara 34 8,70 Mio. € 256 Tsd. €
CSMS Iasi 25 7,75 Mio. € 310 Tsd. €
FC Voluntari i 45 6,88 Mio. € 153 Tsd. €
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Coltul tacticianului amator

Post by Pffv »

Transfermakt evalueaza tot lotul . Din cei 15-30 evaluati joaca mult mai putini . Si dupa aia de mira ca in Spania castiga acum 2 sezoane echipa cu valoarea lotului 3 (1 Real , 2 Barca) Atletico Madrid . Apoi cea cu valoare 1 iar anul trecut valoarea 2 :D . De remarcat ca diferenta , in Spania , dintre 1 si 2 si restul este kilometrica . Si totusi s-a putut ;) .
Last edited by Pffv on Sun Aug 23, 2015 12:18 pm, edited 1 time in total.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by diegis37 »

nu ai raspuns :)
avem lot bun sau nu?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Coltul tacticianului amator

Post by Pffv »

diegis37 wrote:nu ai raspuns :)
avem lot bun sau nu?
Naiba stie =)) =))

Poate daca imi spui cum au stabilit valoarea lui Belu , Pap , Llorente , Curtean ..... :D
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
diegis37 wrote:nu ai raspuns :)
avem lot bun sau nu?
Naiba stie =)) =))

Poate daca imi spui cum au stabilit valoarea lui Belu , Pap , Llorente , Curtean ..... :D
Pai asta au stabilit cei ce i-au luat :)
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Coltul tacticianului amator

Post by Pffv »

Rubrica inutila , amatorul este deja la noi pe ..... banca + in conducere .
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by cristian »

Pffv wrote:Rubrica inutila , amatorul este deja la noi pe ..... banca + in conducere .
buna asta :ymhug:
Locked