Coltul tacticianului amator

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Coltul tacticianului amator

Post by Pffv »

[quote="DP 2-6]
RADU CAŞUBA! :D[/quote]

Asta "fu" ! Multam si felicitari pentru memorie , in ciuda tuturor ... dusmanilor . :ymhug:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Coltul tacticianului amator

Post by Pffv »

Sarind peste polemica portarului bunic poate avem vreme si de restul .
Toata lumea se vaita ca suntem furati si primim goluri (de portar sau dupa faulturi) intamplatoare si nemeritate . Foarte putina lume pare a fi nemultumita de jocul echipei . De aici trag concluzia ca echipa joaca ceva . As fi tare curios ce si , mai ales , pe cand si primele satisfactii in urma jocului (bun , nu-i asa ?) prestat .
Imi declin competenta fie ea si de "amator" si ma dau batut : nu stiu ce jucam , ce vrem cu jocul asta , la ce bun tot aducem (na , ca era sa scriu fotbalisti ) oameni noi , cand nimic nu se schimba . In bine cel putin . Nici rautate in joc , nici perseverenta , nici rabdare , nici idei .
Si un "rautacism" : in ritmul asta cele 2 casiere de data trecuta se vor dovedi .... prea multe !
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Coltul tacticianului amator

Post by impossible »

Pentru mine "joc multumitor" a insemnat ca adversarii si-au creat foarte putine (spre zero) ocazii. Au dat (adversarii) totusi 2 goluri cu noroc si mult ajutor atat din partea arbitrilor, cat si a portarului nostru. Problema noastra este jocul ofensiv. Era si in liga a doua, numai ca acolo a fost cineva care ne-a scos in multe meciuri. Probabil ca daca nu incepem sa jucam "bine, spre foarte bine" vom aluneca rapid spre liga secunda.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by diegis37 »

impossible wrote:Pentru mine "joc multumitor" a insemnat ca adversarii si-au creat foarte putine (spre zero) ocazii. Au dat (adversarii) totusi 2 goluri cu noroc si mult ajutor atat din partea arbitrilor, cat si a portarului nostru. Problema noastra este jocul ofensiv. Era si in liga a doua, numai ca acolo a fost cineva care ne-a scos in multe meciuri. Probabil ca daca nu incepem sa jucam "bine, spre foarte bine" vom aluneca rapid spre liga secunda.
aici e hiba :D
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by ultraviola »

Este clar ca meciurile programate inaintea celor de la fcsb si arbitrajele impotriva noastra nu sunt intamplatoare.
Insa noi suntem Timisoara si vom fi alaturi de echipa noastra pe stadion, si vom invinge aceste jocuri murdare.
Hai Poli! :galerie:
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Coltul tacticianului amator

Post by impossible »

diegis37 wrote:
impossible wrote:Pentru mine "joc multumitor" a insemnat ca adversarii si-au creat foarte putine (spre zero) ocazii. Au dat (adversarii) totusi 2 goluri cu noroc si mult ajutor atat din partea arbitrilor, cat si a portarului nostru. Problema noastra este jocul ofensiv. Era si in liga a doua, numai ca acolo a fost cineva care ne-a scos in multe meciuri. Probabil ca daca nu incepem sa jucam "bine, spre foarte bine" vom aluneca rapid spre liga secunda.
aici e hiba :D
Da, dar nu e totusi multumitor ca luam doar cate un gol si nu cate cinci? :D Fac haz de necaz. Totusi, daca Elek "gresea" in prima repriza si nimerea poarta (sau mingea), sunt "aproape" sigur ca plecam cu 3 puncte. Tot asa de "aproape" sigur sunt ca, in acel caz fericit, Pffv era muuult mai optimist. :D
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by diegis37 »

impossible wrote:
diegis37 wrote:
impossible wrote:Pentru mine "joc multumitor" a insemnat ca adversarii si-au creat foarte putine (spre zero) ocazii. Au dat (adversarii) totusi 2 goluri cu noroc si mult ajutor atat din partea arbitrilor, cat si a portarului nostru. Problema noastra este jocul ofensiv. Era si in liga a doua, numai ca acolo a fost cineva care ne-a scos in multe meciuri. Probabil ca daca nu incepem sa jucam "bine, spre foarte bine" vom aluneca rapid spre liga secunda.
aici e hiba :D
Da, dar nu e totusi multumitor ca luam doar cate un gol si nu cate cinci? :D Fac haz de necaz. Totusi, daca Elek "gresea" in prima repriza si nimerea poarta (sau mingea), sunt "aproape" sigur ca plecam cu 3 puncte. Tot asa de "aproape" sigur sunt ca, in acel caz fericit, Pffv era muuult mai optimist. :D
sunt foarte fericit :D
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by holstein »

diegis37 wrote: sunt foarte fericit :D
was rauchst Du? ...ich auch will ;)
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by diegis37 »

holstein wrote:
diegis37 wrote: sunt foarte fericit :D
was rauchst Du? ...ich auch will ;)
:-? nein :D
FlaVius
Posts: 28
Joined: Tue Jul 28, 2015 8:21 am

Re: Coltul tacticianului amator

Post by FlaVius »

ultraviola wrote:Este clar ca meciurile programate inaintea celor de la fcsb si arbitrajele impotriva noastra nu sunt intamplatoare.
Insa noi suntem Timisoara si vom fi alaturi de echipa noastra pe stadion, si vom invinge aceste jocuri murdare.
Hai Poli! :galerie:
Nu prea sunt adeptul teoriei conspiratiei, cu atat mai putin in ceea ce priveste fotbalul. Arbitraje cu adevarat potrivnice am avut in "era" Panduru. Atunci se vedea de la o posta ca eram considerati cei mai prosti din curtea scolii si aveam aproape meci de meci pe Dan Paltinisanu cel putin un jucator eliminat, penaltiuri acordate usor adversarilor etc. In prezent cred ca e prematur sa ne pronuntam. Rational vorbind, momentan nu cred ca suntem suficient de relevanti ca sa isi bata cineva capul sa ne faca mizerii. Opinia mea este ca e oportun sa iesim putin din logica asta a victimizarii. Stiu ca face parte din bagajul/cultura noastra locala dar eu i-as lasa pe cei de la ASU sa mearga pe drumul asta al supararii/revoltei permanente singuri. Mi se pare ca spiritul Timisoarei are multe alte elemente mai demne de promovat/cultivat. As vrea sa vad o etica a muncii nemteasca, o promovare a talentelor autohtone si respect fata de competitie si (inclusiv) fata de adversar. Si intregul oras langa echipa. Asta inseamna Timisoara dpmdv.
Locked