Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Totul despre ACS Poli Timisoara
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by timisoreanul »

Problema este ca, dupa cum stau lucrurile in prezent, eu cred ca si daca ACS Poli ar recupera palmaresul si ar juca in alb-violet pe stadionul Dan Paltinisanu, nucleul dur al CVUCS nu ar reveni, iar asta deja nu mai tine de ratiune, ci de orgoliu, incapatanare, ambitie prost inteleasa. De 20 de ani merg la fiecare meci pe stadion si am admirat galeria lui Poli, pentru ca era mai civilizata (nu injura, in timp ce galeriile din Bucuresti doar asta faceau 90 de minute), realiza niste coregrafii exceptionale, sustinea echipa indiferent de rezultat si antrena si suporterii de la tribuna (care aveau meritul lor pentru atmosfera unica de pe Dan Paltinisanu). Am trait pe acest stadion niste emotii care sunt greu de descris in cuvinte, bucurii si dezamagiri deopotriva. Mai sunt unii care au spus pe forum ca toata aceasta atitudine a CVUCS ar fi determinata de apartenenta politica a unor membri (la PNTCD, mai precis), sau ca toate aceste deplasari prin judet ar fi un pretext pentru a bea alcool peste masura. Nu imi permit sa fac asemenea afirmatii, pentru ca nu cunosc personal aceste aspecte. Eu imi doresc doar sa fim din nou uniti, sa recream acea atmosfera vibranta pe Dan Paltinisanu, iar in prezent simt o dezamagire pentru atitudinea unora. Cand membrii CVUCS ajung sa scrie pe ziduri si sa se bucure ca ne-a batut UTA, parca e prea mult si s-au intors toate cu sus-ul in jos. Si mai sper sa facem un stadion nou, iar Poli sa fie acolo sus, unde merita. Poate totusi, unii membri vor reflecta cu capul lor si vor lua propria decizie, fara a urma un spirit de turma.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by asu »

englezul wrote:Va pierdeti timpul, parerea mea .
Repet: singura rezolvare ptr noua POLI indiferent ce litere are in fata este: un stadion nou si tricouri care sa contina violet( treaca de la mine alb-violet-negru), punct !
clar , un stadion nou ar fi un imbold foarte mare

ps. daca si caini au reusit sa adune 40000 pe national arena cand in groapa erau si 400
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by swedishbitter »

timisoreanul wrote:Problema este ca, dupa cum stau lucrurile in prezent, eu cred ca si daca ACS Poli ar recupera palmaresul si ar juca in alb-violet pe stadionul Dan Paltinisanu, nucleul dur al CVUCS nu ar reveni, iar asta deja nu mai tine de ratiune, ci de orgoliu, incapatanare, ambitie prost inteleasa. De 20 de ani merg la fiecare meci pe stadion si am admirat galeria lui Poli, pentru ca era mai civilizata (nu injura, in timp ce galeriile din Bucuresti doar asta faceau 90 de minute), realiza niste coregrafii exceptionale, sustinea echipa indiferent de rezultat si antrena si suporterii de la tribuna (care aveau meritul lor pentru atmosfera unica de pe Dan Paltinisanu). Am trait pe acest stadion niste emotii care sunt greu de descris in cuvinte, bucurii si dezamagiri deopotriva. Mai sunt unii care au spus pe forum ca toata aceasta atitudine a CVUCS ar fi determinata de apartenenta politica a unor membri (la PNTCD, mai precis), sau ca toate aceste deplasari prin judet ar fi un pretext pentru a bea alcool peste masura. Nu imi permit sa fac asemenea afirmatii, pentru ca nu cunosc personal aceste aspecte. Eu imi doresc doar sa fim din nou uniti, sa recream acea atmosfera vibranta pe Dan Paltinisanu, iar in prezent simt o dezamagire pentru atitudinea unora. Cand membrii CVUCS ajung sa scrie pe ziduri si sa se bucure ca ne-a batut UTA, parca e prea mult si s-au intors toate cu sus-ul in jos. Si mai sper sa facem un stadion nou, iar Poli sa fie acolo sus, unde merita. Poate totusi, unii membri vor reflecta cu capul lor si vor lua propria decizie, fara a urma un spirit de turma.
Problema e tocmai ca unii capi reflecta cu membrul. Greu de presupus ca se poate intampla si viceverssa.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by diegis37 »

Stadion,Autostrazi,Vapoare colorate pe Bega,toate astea sunt o Fata morgana a politici autohtone ,apare scurt numai în prejma alegerilor si pe urma iar dispare
pentru patru ani.Sa reusim sa ne mentinem în prima Liga poate cu 1-2 jucatori de calitate plus juniori din club si as fi bucuros deja.Eu nu cred într-un Stadion si de aia nici nu voi fi dezamagit daca nu va apare. ;)
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by Pffv »

diegis37 wrote:Stadion,Autostrazi,Vapoare colorate pe Bega,toate astea sunt o Fata morgana a politici autohtone ,apare scurt numai în prejma alegerilor si pe urma iar dispare
pentru patru ani.Sa reusim sa ne mentinem în prima Liga poate cu 1-2 jucatori de calitate plus juniori din club si as fi bucuros deja.Eu nu cred într-un Stadion si de aia nici nu voi fi dezamagit daca nu va apare. ;)
1. Optimist , poate 4-5
2. Realist :D
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
diegis37 wrote:Stadion,Autostrazi,Vapoare colorate pe Bega,toate astea sunt o Fata morgana a politici autohtone ,apare scurt numai în prejma alegerilor si pe urma iar dispare
pentru patru ani.Sa reusim sa ne mentinem în prima Liga poate cu 1-2 jucatori de calitate plus juniori din club si as fi bucuros deja.Eu nu cred într-un Stadion si de aia nici nu voi fi dezamagit daca nu va apare. ;)
1. Optimist , poate 4-5
2. Realist :D
A.4-5 jucatori de calitate imposibil- nerealist :D
B. ai uitat ca relevatia campionatului va fi Bostina :D
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by Pffv »

Asa-i , am uitat de ...Bostina :))
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by sorinpaso »

Rapid se imprastie, Oaia este posibil sa pice in B, ce bun ar fii un "alifant" cu bani ca injghebe o echipa,
cu sanse mari din primul an sa prindem cupele europene...
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by DP 2-6 »

orangetm wrote:Asta cu partidele e grava de tot.
Si nu e de acum; au tot venit astia cu "proiecte" la Poli, de pe vremea lui Armas, de ex.
Si daca suntem obiectivi, fotbalul in general sta la masa cu imala politica peste tot.
Dar sa nu ne intrebam de Petrolul, de mUTA, de steOaia, de Minamo, de multe alte cluburi prin ce se identifica cu vechile lor cluburi, ci sa ne vedem de Poli.
Suntem, din ce se vede, unicii care ne-am fwuwtut singuri la nivel de suporteri, e adevarat ca dintr-o dorinta initiala sincera de a ne simti curati si altfel dacat ceilalti.
Din pacate acest lucru s-a intors ca un bumerang asupra tuturor polistilor, tot circul ultimilor ani de la noi fiind manipulat de cei ce au (si) interesul sa nu (se) intrebe ce e cu alte cluburi, printre alte interese de alt nivel.
Apoi s-a reusit performanta ca si cei de aici sa ia baroasele si sa ajute "centrul" la demolarea a ce a mai ramas din Poli si noi.
Si ravna locala pare a intrece cu mult pe aia miticeasca.
Culmea e ca "ai nostri", ca brazii, se mai si mandresc peste toata lumea, blogosfera si www-ul cu faptele de vitejie in demolarea si a ultimei caramizi din club.
Politicul şi-a înfipt mereu ghearele în fotbalul românesc. La Poli, în vremurile cele mai glorioase, când am câştigat cupele şi am eliminat Celtic-ul, partidul comunist dicta totul. PSD-ul a relansat pe Poli, prin AEK, după ce PNŢCD-ul a "donat-o" lui Zambon. Şi pe timpul lui Iancu, partidele au decis în mare parte soarta echipei. Când au spus hooo, totul s-a terminat. Alte partide au venit acum cu alt proiect de relansare Poli.
NOI, ce era să facem în tot acest timp, să nu mai ţinem cu Poli? Nu am votat USL-ul dar ţin cu Poli, chiar dacă e ACS.
Nu-mi voi schimba echipa şi stadionul pe care merg de 47 de ani, în funcţie de rezultatul alegerilor. HAI POLI!
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by cristy2005ro »

+1 Hai Poli!

Sending from my Samsung Galaxy Ace Talpatalk 2
Locked