Finantare club

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
remus67
Posts: 3
Joined: Fri Sep 29, 2017 11:23 pm

Finantare club

Post by remus67 »

Faceti-ma,oameni buni,sa inteleg:
Asta este un citat din primarita de Craiova:''Va fi o asociere între municipalitate, care va veni cu stadionul şi locul în Liga a II-a, Clubul Sportiv Universitatea Craiova, condus de Pavel Badea şi Corneliu Andrei Stroe, şi o societate a unui investitor puternic, care va fi prezentat în curând. Acesta este suporter de mic al Ştiinţei şi va finanţa în primă fază clubul cu 1,5 milioane de euro, are deja 22 de jucători şi un antrenor, care, deşi nu este oltean, este unul de valoare", a declarat primarul, fără a preciza cine este tehnicianul echipei.
Ce functioneaza la ei si nu merge la noi!? Ca nu ma prind!
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Finantare club

Post by LILIaKu- »

Olguta - PSD - mafie. Nu inteleg ce vrei sa iti explic.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Finantare club

Post by Amadeus »

nu i-a zguduit bine dezvaluirea Robului.
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Finantare club

Post by banatean_violet »

Noi avem un primar fricos care nu vrea sa-si asume raspunderea si incearca sa-i faca pe altii sa-si asume raspunderea finantarii din bani publici. Pe baza legilor existente toate celelalte primarii care au avut intentia sa finanteze fotbalul au facut-o. Primarul nostru are o atitudine duplicitara, una spune alta face, de fapt nu face. Poate este explicabila lasitatea lui tinand seama de procesul in care este implicat primarul dinainte, dar nu l-a obligat nimeni sa-si asume finantarea clubului si atunci cand treaba mergea cat de cat sa tot iasa in fata ca si cum ar fi fost meritul lui cand lucrurile erau aparent ok. In momentul asta ar fi doua solutii, ori autoritatile isi asuma finantarea din bani publici ori cedeaza decizia la club unui investitor privat. In momentul asta primarul ar vrea ca oamenii cu bani sa sponsorizeze clubul cu milioane de euro si el sa ia deciziile, sa primeasca laudele pe banii altora. Cam asta-i in curtea noastra fara legatura cu mafiotii de oltenia, teleorman, etc. Pana ajungem ca aia sa ne bage in seama sunt de rezolvat problemele de aici.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Finantare club

Post by Pffv »

banatean_violet wrote:Noi avem un primar fricos care nu vrea sa-si asume raspunderea si incearca sa-i faca pe altii sa-si asume raspunderea finantarii din bani publici. Pe baza legilor existente toate celelalte primarii care au avut intentia sa finanteze fotbalul au facut-o. Primarul nostru are o atitudine duplicitara, una spune alta face, de fapt nu face. Poate este explicabila lasitatea lui tinand seama de procesul in care este implicat primarul dinainte, dar nu l-a obligat nimeni sa-si asume finantarea clubului si atunci cand treaba mergea cat de cat sa tot iasa in fata ca si cum ar fi fost meritul lui cand lucrurile erau aparent ok. In momentul asta ar fi doua solutii, ori autoritatile isi asuma finantarea din bani publici ori cedeaza decizia la club unui investitor privat. In momentul asta primarul ar vrea ca oamenii cu bani sa sponsorizeze clubul cu milioane de euro si el sa ia deciziile, sa primeasca laudele pe banii altora. Cam asta-i in curtea noastra fara legatura cu mafiotii de oltenia, teleorman, etc. Pana ajungem ca aia sa ne bage in seama sunt de rezolvat problemele de aici.
Multumesc :ymhug: :) . Daca scriam eu se interpreta ..... X(
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Finantare club

Post by LILIaKu- »

@Pffv nu se interpreta, asa gandim toti.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Finantare club

Post by Amadeus »

situatia se va rezolva cind se va gasi o cale ca o parte importanta a finantarii sa fie sifonata catre diversi consilieri.
Amadeus
HawkEye
Posts: 10
Joined: Sat Sep 30, 2017 11:34 am

Re: Finantare club

Post by HawkEye »

Bine v-am gasit. Pana acum doar v-am citit. Ma bucur sa debutez si eu aici... Data fiind lipsa finantarii si perspectiva falimentului, solutiile pt viitor trebuie gasie de pe acum. 1. Fuziunea cu Ripensia. Ar fi un mare pas spre o sg echipa in TM. Dar terenul trebuie pregatit de acum->jucatori transferati de noi la ei pt a ataca promovarea. Nu stiu exact daca patronii de acolo ar fi de acord. 2. Varianta de rezerva Ghiroda sau Sebis. Ambii au primari PNL deci ar trebui sa nu fie mari greutati.Doar ca pierdem un an de liga 1. La fel jucatori trimisi acolo ca promovarea in liga 2 sa fie sigura. Hai Poli!
remus67
Posts: 3
Joined: Fri Sep 29, 2017 11:23 pm

Re: Finantare club

Post by remus67 »

[quote="remus67"]Faceti-ma,oameni buni,sa inteleg:
Faceam misto de mine! Inteleg ca nu-s cretin! Ba chiar inteleg bine numai ca nu vroiam s-o dau in politica...
Idee este urmatoarea ( procuratura Craiova, atentie! ):
-unii pot
-altii nu pot.
De ce? Pentru ca anumite ''organe'' ale statului spun ca ar fi ilegal! Vergo, la Craiova este ilegal! Si nu numai Craiova ( ca nu am ceva special cu ei )! In consecinta, o simpla plangere penala poate rezolva ( odata pentru totdeauna ) aceasta reala problema!?
Ma gandesc, dpdv al unui simplu cetatean...avem lege sau nu avem?
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Finantare club

Post by englezul »

HawkEye wrote:Bine v-am gasit. Pana acum doar v-am citit. Ma bucur sa debutez si eu aici... Data fiind lipsa finantarii si perspectiva falimentului, solutiile pt viitor trebuie gasie de pe acum. 1. Fuziunea cu Ripensia. Ar fi un mare pas spre o sg echipa in TM. Dar terenul trebuie pregatit de acum->jucatori transferati de noi la ei pt a ataca promovarea. Nu stiu exact daca patronii de acolo ar fi de acord. 2. Varianta de rezerva Ghiroda sau Sebis. Ambii au primari PNL deci ar trebui sa nu fie mari greutati.Doar ca pierdem un an de liga 1. La fel jucatori trimisi acolo ca promovarea in liga 2 sa fie sigura. Hai Poli!
1. Nu sunt admise fuziuni din cate cunosc decat in conditii ciudate.
2. Singura "unire" poate fi facuta daca va fi vreodata doar cu ASU. Care pe care inghite este neesential daca ramane o singura POLI, vorbim de principiu si de alb-violet, restul spectrului culorilor cred ca nu intereseaza ( cel putin pe mine).
3. Ripensia si celelalte echipe au treaba si drumul lor, nu cred ca se cade sa-i deranjam.
4. Si cel mai important, nu este obligatoriu sa traim (ca si club). Daca si cand nu se va mai putea asta este, nu se termina lumea.
5. Apucati-va de pescuit ( ca si mine ), daca o dam de gard cu POLI, sa aveti alternative ca sa nu va diliti.
6. Sub nici o forma si niciodata sa nu va pierdeti simtul umorului.
7. Bun venit pe forum, cu asta trebuia sa incep ! :)
Locked