Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

Timișorenii au anunțat astăzi sosirea lui Ćurjurić (27 de ani).

Mijlocașul născut în orașul Zadar pare pe profilul unuia dintre jucătorii ceruți de Ionuț Popa. El a făcut junioratul la Dinamo Zagreb și Hajduk Split, apoi, a evoluat în țara natală la NK Zagreb. De aici a plecat în Cipru pentru a evolua mai întâi la Nea Salamina.

A mai jucat la Pas Lamia și Agia Napia, grupare pentru care a evoluat în 25 de jocuri în sezonul trecut. În primăvară el a jucat din nou pentru Nea Salamina.

Mijlocașul central a semnat cu timișorenii un contract valabil pe un an cu drept de prelungire.

Code: Select all

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/transfer-pe-ultima-suta-de-metri-si-la-acs-poli-banatenii-au-adus-un-mijlocas-croat-care-a-trecut-pe-la-dinamo-zagreb-si-hajduk-520302.html
Amadeus
jaguarul
Posts: 10
Joined: Sat Jul 15, 2017 7:04 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by jaguarul »

Se pare ca salariile sunt la zi si datoriile (esantionate) platite de asemenea:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/intervi ... 20448.html

Respect echipei din conducere pentru gestionarea situatie in ultimul an si jumatate, si respect Robu pentru insistenta care a dat roade -- macar temporar nu suntem in pericol iminent. Sa speram ca o sa avem liniste la club macar cateva etape si baietii vor continua forma buna cu o victorie la Dinamo acasa. Popa pare si el mai optimist, iar presa centrala incepe sa ne acorde ceva mai multa atentie fotbalistic, nu doar financiar!

:sup2:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

stie cineva cind va avea loc noua discutie in CL cu privire la sponsorizarea echipei? mersi
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Din câte înţeleg, momentan nu este o temă de actualitate. Presupun că până la clarificarea legii.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

mersi. au aia din parlament in plan sa o clarifice sau se asteapta pina la noile alegeri locale, cind pentru altii nu mai e nimic neclar?
Amadeus
CVB
Posts: 118
Joined: Sun Jul 28, 2013 9:53 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by CVB »

Scuze de off topic, dar ce se întâmplă cu Barbut? Nu l-am văzut deloc în echipa Craiovei...
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

CVB wrote:Scuze de off topic, dar ce se întâmplă cu Barbut? Nu l-am văzut deloc în echipa Craiovei...
Simplu. Nu mai este eligibil ca si varsta si atunci nu mai are loc in echipa. Inclusiv la noi ar fi intampinat aceeasi problema !
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

PFA wrote:Din câte înţeleg, momentan nu este o temă de actualitate. Presupun că până la clarificarea legii.
Mie mi-e greu sa inteleg acest lucru. Daca finantarea din bani publici nu e posibila la Poli atunci cum e ea posibila la CSM Timisoara? Nu e ea (finantarea) votata de acelasi CL? Inainte se spunea ca nu se pot da bani din cauza ca Poli are datorii catre stat. Acum s-a rezolvat aceasta problema, dar s-a gasit un alt motiv pentru nefinantare.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by AndreiVajnaII »

E forma de organizare a clubului. Stim de vreo doi ani cel putin ca nu e cea mai fericita si ca nici nu e usor de schimbat. Presupun ca de asta se poate oriunde altundeva si doar la ACS Poli nu.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Primarul a spus, intr-o interventie la digisport, ca s-a primit raspuns de la Consiliul Concurentei. Din pacate, concluzia este ca, indiferent de forma de organizare a clubului, nu se poate finanta fotbalul de la bugetul local. Motivul este "ajutorul de stat", mentionat explicit de noua OUG promovata de guvernul Grindeanu. Singura posibilitate ar fi ca echipa sa fie a municipalitatii, cum se intampla in cazul CSM. Acest lucru insa (club al primariei), este interzis in competitiile fotbalistice. In aceste conditii nu stiu cum vom rezista pana la finele campionatului. Sansa noastra ar fi sa ajungem in play-off, caz in care vine o suma consistenta de la televiziuni. Asa, poate, ne redresam.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked