Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Ivanhoe »

Din toata tara, numai in Timisoara se asteapta clarificari de la Consiliul Concurentei.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

Ivanhoe wrote:Din toata tara, numai in Timisoara se asteapta clarificari de la Consiliul Concurentei.
Pari mirat .... ;) :D .
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Pai nu stiu de ce nu suna la CSM Bucuresti sa vada ,aia cum primesc 10 milioane pe an si Poli nu poate primi 2 milioane.
Deja m-am saturat de atata incertitudine.
Acum cand echipa merge ceas,mai depunctari ne trebuie.
S-au reintors si oamenii la stadion....
De ce nu l-au vandut pe Artean si rezolvau o parte din datorii.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

marci75 wrote:Pai nu stiu de ce nu suna la CSM Bucuresti sa vada ,aia cum primesc 10 milioane pe an si Poli nu poate primi 2 milioane.
Deja m-am saturat de atata incertitudine.
Acum cand echipa merge ceas,mai depunctari ne trebuie.
S-au reintors si oamenii la stadion....
De ce nu l-au vandut pe Artean si rezolvau o parte din datorii.
Nu a fost de acord impresarul decat daca isi recupera toata datoria. Adica vandeai degeaba 2 titulari: Birnoi+Artean. ;)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Dupa cate stiu au fost niste clarificari de la Consiliul Concurentei. Cred ca PFA cunoaste mai multe detalii de la sedinta CL. Dar pentru noi, consilierii, nu este de ajuns. Vrem alte clarificari. Trebuia sa se specifice cu subiect si predicat ca "Poli are dezlegare la finantare". Sigur ca si la un astfel de mesaj jurista noastra (a noastra, nu a adversarilor :-o ~x( ) ar avea de comentat pentru ca, in viziunea ei, Poli nici nu exista. Mai mult, ea nici nu recunoaste documentele Consiliului Concurentei. :bashhead:

Fara finantare locala, mai devreme sau mai tarziu, datoriile ne vor ajunge din urma. Finantator privat? Sa fim seriosi. Specia asta nu mai exista de multa vreme.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

S-o-ntimplat ceva la mitingu' lu' Robu de la 14?
mersi
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

A mai invitat el odata firmele la primarie si a fost singur in sala. Nu vad de ce astazi s-ar fi intamplat altfel. Din pacate...
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Se pare ca si HEI HEI Pandurii,va primi finantare de la Primarie,CJ,CEO.
Nu inteleg de ce aici sunt asa carcotasi.
O tara intreaga da bani la fotbal doar noi trebuie sa facem 100 de sedinte.Politica de rahat ,se joaca cu nervii cetatenilor.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Ivanhoe »

Chiar si la UTA se poate unde primaria asigura 80% din finantare!!! Si unde primar este un liberal, nu un pesedist!!!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Robu a facut rost de 30.000 de euro pentru Poli. Clubul are nevoie de 200.000 euro lunar



O treime din oamenii de afaceri invitați prin SMS de primarul Nicolae Robu la discuții despre finanțarea lui ACS Poli au și venit la întâlnire. Edilul e mulțumit și spune că a făcut rost, dintr-un foc, de peste 30.000 de euro pentru echipă. Restanțele la salarii datează însă din mai și sunt în valoare de aproximativ 150.000 de euro lunar.

Clubul de prima ligă ACS Poli are o situație financiară dezastruoasă. Cu restanțe la plata salariilor de câteva luni, alb-violeții nu și-au putut achita datoriile din banii pe drepturile de televizare, pentru că ANAF a luat întreaga sumă. „Situația lui Poli este critică din punct de vedere financiar, pentru că, din păcate, din 720.000 euro primiți de la LPF ca drepturi TV, nu s-a permis plata a trei salarii minime. S-au luat toți banii de către ANAF, pentru că așa este legea. Asta a dereglat complet situația clubului. Dacă s-ar fi putut plăti salariile, era cu ele la zi. A fost cumplit de greu să se plătească salariile pe martie si aprilie. Acum sunt restanțe pe lunile mai, iunie și iulie. Este imperativ necesar să se plătească măcar o lună de salariu”, spune acum primarul Nicolae Robu. „Se fac eforturi pentru plata unui salariu în regim de urgență, dar și a ratei de 50.000 de euro, pe luna septembrie, către ANAF, pentru eșalonarea datoriei”, a explicat acesta.

Edilul a trimis, zilele trecute, o invitație prin SMS către 65 de oameni de afaceri din Timiș, pentru o discuție legată de o eventuală viitoare sponsorizare. La întâlnirea programată joi au venit 23 dintre cei invitați. „Sunt mulțumit. Având în vedere experiențele anterioare, mi-am făcut griji că o să răspundă și mai puțini. Vreau să le mulțumesc public celor care au venit. Sper ca în continuare să se molipsească și alții și să înțeleagă acest proiect ca unul socio-sportiv al comunității”, a declarat, vineri, Robu. Edilul mai spune că, pe loc, „înțelegând nevoia comunității”, 8 dintre participanți s-au oferit să asigure, cu titlu de sponsorizare, suma de 30.400 de euro. „Ceilalți a rămas să-și analizeze situația și să ne comunice în zilele următoare cu ce ar putea contribui”, a mai declarat primarul Timișoarei.

Robu este convins că această întâlnire a fost una de bun augur. „A însemnat demararea unui proiect al comunității. Vom gândi detalii în perioada următoare și împreună cred că vom asigura o noua premieră de la Timișoara”, a conchis edilul. Conform acestuia, ACS Poli are nevoie, pentru a funcționa în regim normal, de 200.000 de euro pe lună. Din această sumă, 150.000 de euro reprezintă salariile. Restul este rata obligatorie către ANAF, pentru stingerea datoriei către bugetul de stat.


http://debanat.ro/2017/09/robu-a-facut- ... 00702.html
Locked