Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by impossible »

Cateva lucruri care mi s-au parut interesante:

- declaratia lui Cristescu care a sunat cam asa: "vom castiga la Voluntari si ne salvam fara baraj"; omul stie el ce stie desi, daca ar fi totul pe bune, ei sunt pe loc retrogradabil direct si vor juca in deplasare la cea mai in forma echipa; apropo de meciul lor, stadionul din Voluntari nu are nocturna; se va juca in alta parte, probabil la ... Chiajna

- nimeni de la Botosani n-a contestat arbitrajul, desi ei n-au primit cel putin doua penalty-uri;

- declaratia boss-ului moldovean, Cascaval parca il cheama, cum ca la meciul cu Pandurii echipa va juca altceva; ma intreb de unde stie; daca acum si-a dorit intr-adevar sa castige, n-a reusit sa-si mobilizeze jucatorii; ce il face sa creada ca va reusi mobilizarea in ultima etapa?

Concluzia mea: daca nu batem la Medias mergem direct in liga a 2-a.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by banatean_violet »

impossible wrote:......
Concluzia mea: daca nu batem la Medias mergem direct in liga a 2-a.
Asta-i o varianta optimista ... aia realista e alta :(

Nu stiu de ce am impresia ca jucatorilor nu le prea pasa ... totusi pana in ultima etapa voi visa frumos, ca noi batem la medias, ca botosaniul va juca altceva si va bate pandurii si nici nu mai conteaza ce fac aia de pe centura miticilor.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Amadeus »

asta e, din pacate doar o victorie ne asigura locul de baraj.
sanse de 10% s-o obtinem. mizez pe faptul ca astia sunt in vacantza si ca lui Pustai nu i-a cazut bine cind o fost dat afara de la Tg Jiu.
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by marci75 »

Amadeus wrote:asta e, din pacate doar o victorie ne asigura locul de baraj.
sanse de 10% s-o obtinem. mizez pe faptul ca astia sunt in vacantza si ca lui Pustai nu i-a cazut bine cind o fost dat afara de la Tg Jiu.
Si nici ca s-a batut cu Kiajna acu vreo 2 ani si Gazul a retrogradat....
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

Desi pare greu de crezut inca depindem numai de noi. Adica batem Gazul si jucam minim barajul si ailalti pot sa se puna si in cap. Nici nu ma mai intereseaza ce fac ei, sincer acum se astepta careva ca miticii sa se comporte altfel? Ultima etapa trebuiau sa televizeze doar meciul de la Medias, singurul care probabil se va juca pe bune. Daca nu putem bate acolo si retrogradam, datorita datoriilor mari pe care le avem la finante, probabil vom trage obloanele si este numai vina noastra, a echipei, ca s-a ajuns aici !
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by swedishbitter »

impossible wrote:Cateva lucruri care mi s-au parut interesante:

- declaratia lui Cristescu care a sunat cam asa: "vom castiga la Voluntari si ne salvam fara baraj"; omul stie el ce stie desi, daca ar fi totul pe bune, ei sunt pe loc retrogradabil direct si vor juca in deplasare la cea mai in forma echipa; apropo de meciul lor, stadionul din Voluntari nu are nocturna; se va juca in alta parte, probabil la ... Chiajna

- nimeni de la Botosani n-a contestat arbitrajul, desi ei n-au primit cel putin doua penalty-uri;

- declaratia boss-ului moldovean, Cascaval parca il cheama, cum ca la meciul cu Pandurii echipa va juca altceva; ma intreb de unde stie; daca acum si-a dorit intr-adevar sa castige, n-a reusit sa-si mobilizeze jucatorii; ce il face sa creada ca va reusi mobilizarea in ultima etapa?

Concluzia mea: daca nu batem la Medias mergem direct in liga a 2-a.
Simt nevoia sa fuk putin pe avocatul diavolului insa mi se par putin poate exagerate niste concluzii din ultimele postari pe seama contracandidatelor.
Antrenorul Botosaniului, imi scapa numele, a contestat vehement arbitrajul, mai exact neacordarea celor doua lovituri de departajare/pedeapsa. Declaratia lui Cascaval mi se pare normala; dupa orice meci in care ai pierdut iti propui sa joci mai bine pe viitor. Asta desi din ce am apucat sa vad, moldavii n-au jucat rau pt o echipa in deplasare, comtra unui adversar cu cutitul la beregata. Problema a fost arbitrajul. La faza cu disputarea meciului pe stadionul chiajnean, nu comentez. Sigur echipa romma din Voluntari va alege varianta mai ieftina, nefiind curiosi de rezultat.
Dumele cum ca lui Marius Pustai i-ar fi zis odata un oltean ca-i gras.. si ca va pierde intentionat cu noi, ca sa moara toti oltenii de ciuda, nu cred ca au acoperire. Daca jucam cu acelasi aplomb afisat de jucatorii lui Dan azi, si de mineri in meciul cu noi, atunci vom reusi.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by DP 2-6 »

Voluntari - Chiajna se joacă la Pitești, dar Pandurii a trimis o solicitare către LPF:



"Clubul Pandurii Lignitul Târgu Jiu a transmis azi către Liga Profesionistă de Fotbal o solicitare de respectare a imparţialităţii din partea LPF şi ISB care au anunţat azi programarea meciurilor din ultima etapă din playout. Conform acestei programări anunţate de LPF, meciurile care pot influenţa lupta pentru evitarea retrogradării în acest sezon au fost programate pentru duminică 4 iunie, cu începere de la ora 21:00, urmând ca meciul dintre FC Voluntari şi Concordia Chiajna să se joace la Piteşti, pe stadionul Nicolae Dobrin, deoarece echipa din Voluntari nu dispune de nocturnă pe propriul teren. De la aceiaşi oră ar urma să se dispute şi meciurile Gaz Metan Mediaş – Poli Timişoara şi FC Botoşani – Pandurii Târgu Jiu.

Conducerea clubului Pandurii Târgu Jiu nu este de acord cu programarea anunţată şi a transmis azi respectarea R.O.A.F., art.11 al.4, şi programarea meciurilor care pot influenţa lupta pentru evitarea retrogradării din etapa a XIV-a a play-out-ului Ligii I de la ora 18:00, pentru a asigura şanse egale tuturor cluburilor implicate în evitarea retrogradării.

„Solicităm acest lucru deoarece considerăm că trebuie să asiguraţi tuturor cluburilor implicate în lupta pentru evitarea retrogradării condiţii egale şi să dovediţi imparţialitatea în acest sfârşit de sezon. Clubul Sportiv Pandurii Lignitul Târgu Jiu vă solicită programarea jocurilor de la această oră , pentru ca partida dintre Voluntari şi Concordia Chiajna să se dispute la Voluntari şi nu la Piteşti, pe teren neutru, L.P.F. favorizând gruparea din Chiajna prin aceasta programare. Clubul nostru va evolua la Botoşani pentru a încerca să se salveze de la retrogradare, Poli Timişoara la Mediaş, aşa încât considerăm normal, moral şi imparţial ca partida dintre Voluntari şi Concordia Chiajna să se joace pe terenul de la Voluntari. Înţelegem interesul televiziunilor pentru propria audienţă, dar şi acestea trebuie să înteleagă O SINGURĂ DATA ÎN CAMPIONAT ŞI ANUME ÎN ULTIMA ETAPĂ , că trebuie să primeze interesul cluburilor şi toate trebuie să beneficieze de acelaşi tratament. Ne dorim ca deţinătorii drepturilor TV să nu intervină în acesta luptă pentru supravieţuire, care trebuie dusă doar pe plan sportiv şi numai pe terenul de joc. În calitate de organizator al competiţiei vă solicităm să impuneţi punctul de vedere al membrilor asociaţi pe care îi reprezentaţi şi cărora trebuie să le acordaţi şanse egale în ultima etapă de campionat. Vă solicităm ca meciurile F.C. Botoşani- C.S. Pandurii Lignitul Tg- Jiu , Gaz Metan Mediaş – Poli Timişoara şi F.C. Voluntari – Concordia Chiajna să se dispute duminica 4 iunie 2017 de la ora 18:00, aşa cum este prevăzut în ROAF, art.11 al. 4, pe stadioanele din Botoşani, Mediaş şi Voluntari. Dorim imparţialitate din partea LPF şi a deţinătorilor drepturilor TV. Toate cluburile trebuie să aibă şanse egale în ultima etapă”
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by banatean_violet »

Astia de la pandurii chiar iau in serios lupta pentru evitarea retrogradarii. Ai nostri nu ar trebui sa fie in ceva cantonament, sa faca o pregatire mai speciala pentru meciul de la medias? Azi i-am vazut prin centru pe Croitoru, Seroni si Neaga, pareau destul de relaxati, in vacanta. In plus, Neaga avea si o figura de tolomac.
Aici au dreptate cei de la lignitul. Daca nu au nocturna, aia de la voluntari nu trebuiau penalizati? Daca joaca la Pitesti poate e o paine de mancat si pe la TAS.

PS Daca stau sa ma gandesc mai bine, am avut destule finale pierdute, poate asa daca mergem relaxati la medias, pentru o miutza, vom fi si castigatori la sfarsitul meciului.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by impossible »

Sincer, nici nu prea conteaza unde are loc meciul. Eu zic sa le dea celor de la chiajna cele 3 puncte fara joc, nu inteleg de ce sa se mai arunce bani pe deplasare. Vreau sa spun, ca sa fie mai clar, ca voluntarii, daca vor, pot sa dea meciul indiferent daca joaca acasa, la Pitesti sau la Chiajna.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

Sa batem noi si ne sufla pene-n kur daca bat la Voluntari. Dar cu valurile astea facute in presa sa vedeti ca nu or sa bata...
Locked