Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

Daca tot am ajuns in faza asta si inca nu am tras obloanele, cei care au timp si se pricep ar trebui sa faca curatenie sau sa adauge topicuri ptr jucatori si antrenori. Ionut Popa nu calatoreste cu avionul si a facut deplasarea cu masina la buCUResti... =))
Sper doar sa nu ne facem de ras in primul meci, sincer nu stiu la ce sa ma astept...
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by ultraviola »

@marci75, nu e cazul sa generalizam, aici e vorba de ura marunta a unor personaje carora nu le-au iesit calculele meschine de a dovedi ca ei sunt miezul :)
Pana una alta, Poli ramane echipa fanion a Banatului pentru cel putin inca un sezon, iar asta aduce multa frustrare in tabara celor care joaca la matineu.
Ceea ce nu inteleg este ipocrizia presei timisorene, care se miticizeaza pe zi ce trece.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by timisoreanul »

marci75 wrote:Nu-mi vine sa cred unde s-a ajuns cu rivalitatea ,era la tvr2 invitat antrenorul ASU Branzescu, și a fost întrebat cu cine tine deseară cu Poli sau Dinamo și a zis ca tine cu fotbalul.
S-a ajuns ca în ochii bicicliștilor ACS sa fie mai urâtă ca Dinamo?

De neimaginat acu câțiva ani ca un club din Timisoara sa fie mai urat ca Dinamo.
Sa ne amintim ca in primul an de liga a II-a, atunci cand Poli a jucat cu UTA la Arad si a pierdut cu 1-0, cei de la Drukeria au tinut cu UTA. Asa ca, ne mai surprinde ceva? Poate se fac galerii infratite in liga a II-a.
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by dylan »

Oare Timofte nu ne-ar putea ajuta cu niste jucatori imprumut de la Boavista sau de la alte echipe din Portugalia daca tot mai aducem jucatori.Sper sa nu se recurga iarasi la metoda DVD, iar romani expirati nici asta nu e o solutie.E clar ca mai avem nevoie de un pivot si la centrul terenului de cativa.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by impossible »

Începând de marți, 2 august, se vor pune în vânzare abonamentele pentru sezonul 2016/17 al Ligii 1 Orange. Iată prețurile la policarduri, cu specificația că abonații vor avea acces liber la meciurile din Cupa Ligii și Cupa României, programate la Timișoara:

Peluza Sud: 100 lei / pentru pensionari: 50 de lei
Tribuna II: 150 de lei / pentru pensionari: 75 de lei / pentru elevi și studenți: 10 lei
Tribuna I: 150 de lei / pentru pensionari: 75 lei, pentru persoanele cu handicap: 10 lei
Tribuna 0: 250 de lei / pentru pensionari: 125 lei
Lojă: 500 de lei
VIP: 600 de lei

Biletele pentru noul sezon au aceleași prețuri: 10 lei le peluze, 15 lei la tribunele I și II, 25 de lei la tribuna 0 și 50 de lei la loje. Tot de mâine, 2 august, vor fi puse în vânzare la biroul de la zona vestiarelor tichetele pentru meciul de campionat cu Pandurii!

Sursa: pagina de facebook
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by partizan-usa »

E oficial: omul de afaceri Viorel Tudose nu va veni investitor la Poli, până nu va fi dată o sentință în procesul pe care Primăria Timișoara îl are cu Curtea de Conturi. În schimb, este de acord să dea bani pe un contract de publicitate. În atare condiții, primarul Nicolae Robu a schițat un plan de redresare a clubului, fără a arăta însă sursa banilor necesari pentru depășirea actualei situații.

Citeste mai mult pe: deBanat.ro |
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

In schimb se pare ca s-a intors marele Birlica, tatuca marketingului.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Amadeus »

partizan-usa wrote:E oficial: omul de afaceri Viorel Tudose nu va veni investitor la Poli, până nu va fi dată o sentință în procesul pe care Primăria Timișoara îl are cu Curtea de Conturi. În schimb, este de acord să dea bani pe un contract de publicitate. În atare condiții, primarul Nicolae Robu a schițat un plan de redresare a clubului, fără a arăta însă sursa banilor necesari pentru depășirea actualei situații.

Citeste mai mult pe: deBanat.ro |
E oficial: lipitorile din primarie, ce s-au aciuit la club, nu mai pot de bucurie. Desi clubul nu va primi bani de niciunde in afara de LPF, ii pot toca linistiti pe acestia fara sa dea socoteala nimanui.
Amadeus
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by ultraviola »

Din pacate nu ai ce sa-i faci, garantiile de care avea el nevoie nu i le putea da nimeni, ba, dimpotriva, era evident ca, in cazul unei decizii nefavorabile, ar fi fost nevoit sa acopere cheltuielile.
In lumea afacerilor se merge pe fapte si nu pe sperante de genul "sigur vom castiga procesul".
Ne-om mai descurca timp de cateva luni, pana se finalizeaza procesul (desi, la viteza justitiei romane, e posibil sa dureze chiar ani :-s )
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by cristy2005ro »

sper ca Miculas&CO sunt la curent cu deciziile Comisiilor si nu ne trezim cu alte depunctari


Întrunită miercuri, 10.08.2016, Comisia de Disciplină din cadrul FRF a luat următoarele decizii:
*Belu Claudiu vs. ACS Poli Timișoara – Neexecutare Hotărâre CNSL – Termen 17.08.2016.
*Curtean Alexandru vs. ACS Poli Timișoara – Neexecutare Hotărâre CNSL – Termen pentru confirmarea plății 17.08.2016.
http://www.lpf.ro/presa/hotrri-comisiei ... -2016.html
Locked