Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Totul despre ACS Poli Timisoara

Cine este responsabil de situatia in care a ajuns echipa

Poll ended at Mon Jun 06, 2016 9:39 am

Jucatorii
8
12%
Staff-ul tehnic (fost si actual din acest an)
8
12%
Administratia clubului (fosta si actuala din acest an)
11
16%
Primaria si Robu
17
25%
Consiliul Judetean si Bojin
10
15%
PNL
3
4%
PSD
9
13%
UPT
2
3%
 
Total votes: 68
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by Ivanhoe »

Deschid un sondaj pentru a vedea cum vedem noi responsabilitatea pentru situatia actuala in care este echipa. Se pot vota mai multe optiuni daca cineva crede ca exista mai multi responsabili si nu doar unul. Sondajul este deschis 2 saptamani.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by PFA »

E clar ca toata lumea poarta o parte din responsabilitate. Dar cum tot raul pleaca de la cap, Robu si Bojin sunt cei care nu au reusit sa organizeze un club profesionist in patru ani de zile. Ca doar ei sunt cam singurele constante.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by marci75 »

Robu totusi are alte atributii in orasul asta.
Dupa parerea mea Stanciu este cel care a distrus acest project prin multitudinea de jucatori pe care i-a adus din care nici unul nu a confirmat.
O vina o are si Marin ca a acceptat sa faca el si munca preparatorului fizic si s-a vazut ca habar nu are.
Sa nu mai zic de vedetele Zicu,Goga,Canu,Curtean ....care au fost ca si la un sanatoriu la această echipa n-au fost in stare sa joace nimic si au dat vina pe situatia financiara.
Pacat de cei 2-3000 de suporteri de pe stadion care au asistat scarbiti la această telenovela tipic romaneasca.
Sa le fie rusine la toti responsabilii cum ne-a fost si noua dupa infrangerile cu toate catunele tarii.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by AndreiVajnaII »

Mie nu mi-e clar ce s-a intamplat in iarna. Cine a decis sa renunte la 10 jucatori si sa mearga in cantonament cu 12 fara preparator fizic in conditiile in care nu aveam absolut nici o resursa de a aduce jucatori utili, si de ce.

In rest, subscriu la ceea ce a scris PFA. Atata timp cat tu ca si "finantator" fi "fondator" al acestui club nu esti in stare sa creezi o structura organizatorica care sa dispuna de banii necesari, de competenta necesara, de colaborarea necesara, de implicarea necesara, oricine ar fi manager sau antrenor n-are cum sa produca minuni.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by englezul »

Nimic nu avea voie sa se intample in club fara stiinta si acordul celor doi. Deci raspunderea finala li se datoreaza 100%. Restul belelelor provocate de Stanciu, antrenori si jucatori sunt doar consecintele impotentei manageriale ale celor doi.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by Pffv »

englezul wrote:Nimic nu avea voie sa se intample in club fara stiinta si acordul celor doi. Deci raspunderea finala li se datoreaza 100%. Restul belelelor provocate de Stanciu, antrenori si jucatori sunt doar consecintele impotentei manageriale ale celor doi.
Unul dintre ei este alintat ca (si) "Tractorov" , deci asteptarile (si grosul promisiunilor) erau de la celalalt . Rugby(st) de o vreme , mai nou :D !
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by banatean_violet »

Consider ca responsabili de aceasta situatie sunt Robu si Bojin personal. Primaria si CJT au jucat cum au cantat astia doi. Restul, staff, administratie, jucatori care au ajuns sa fie la Poli sunt doar o consecinta a (non)actiunilor celor doi. Daca va mai fi vreun club Poli finantat din bani publici, primarul si seful cjt ar trebui doar sa urmareasca faptul ca banii sunt cheltuiti legal. Nu se pricep ei sa numeasca antrenori sa se implice in contractele juctorilor, etc. Daca in activitatea lor politica minciuna si desconsiderarea celor din jur i-au adus in pozitiile actuale, in fotbal nu au mai functionat aceste "calitati" ale politicianului roman. De altfel declararatia "ei s-au facut ca ne platesc noi ne-am facut ca jucam" este tipica sistemului bugetar. Banii de la buget ar trebui sa fie doar o eventuala completare la bugetul unei echipe de fotbal si daca se intampla ca aceasta sursa de finantare sa cada, echipa sa nu fie afectata major.

PS Scuze ca am repetat ce s-a mai spus, acum am vazut ca in timp ce scriam au aparut si alte mesaje pe aceeasi idee.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by impossible »

AndreiVajnaII wrote:Mie nu mi-e clar ce s-a intamplat in iarna. Cine a decis sa renunte la 10 jucatori si sa mearga in cantonament cu 12 fara preparator fizic in conditiile in care nu aveam absolut nici o resursa de a aduce jucatori utili, si de ce.

In rest, subscriu la ceea ce a scris PFA. Atata timp cat tu ca si "finantator" fi "fondator" al acestui club nu esti in stare sa creezi o structura organizatorica care sa dispuna de banii necesari, de competenta necesara, de colaborarea necesara, de implicarea necesara, oricine ar fi manager sau antrenor n-are cum sa produca minuni.
Vezi daca nu ai stat inca putin, ieri, dupa meci. Ti-ar fi spus primarul tot. :))
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by asu »

numai conteaza cine e responsabil ........ echipa asta se va desfinta ......nu are cum sa traiasca mai departe !
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cine e responsabil de situatia in care a ajuns Poli.

Post by AndreiVajnaII »

impossible wrote:
AndreiVajnaII wrote:Mie nu mi-e clar ce s-a intamplat in iarna. Cine a decis sa renunte la 10 jucatori si sa mearga in cantonament cu 12 fara preparator fizic in conditiile in care nu aveam absolut nici o resursa de a aduce jucatori utili, si de ce.

In rest, subscriu la ceea ce a scris PFA. Atata timp cat tu ca si "finantator" fi "fondator" al acestui club nu esti in stare sa creezi o structura organizatorica care sa dispuna de banii necesari, de competenta necesara, de colaborarea necesara, de implicarea necesara, oricine ar fi manager sau antrenor n-are cum sa produca minuni.
Vezi daca nu ai stat inca putin, ieri, dupa meci. Ti-ar fi spus primarul tot. :))
Era prea multa lume, nu stiu daca avea rabdare pana sa ajung la rand si mie nu-mi place sa ma bag in fata. :P Si cand l-am vazut cum zambea, am zis ca precis e infectat cu ceva 8-} si poate e contagios.
Locked