Noul antrenor al lui Poli

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Pe cine doriti antrenor la Poli?

Contra
21
31%
Bergodi
14
21%
Pustai
9
13%
Grigoras
8
12%
Alexa
1
1%
Sunda
1
1%
Velcea
2
3%
Munteanu
2
3%
Alvarez
3
4%
Florin Marin
2
3%
Galca
3
4%
Altul
1
1%
 
Total votes: 67
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Noul antrenor al lui Poli

Post by impossible »

Daca tot ne-am dat cu parerea in sectiunea de Stiri, m-am gandit ca ar fi util un sondaj in privinta antrenorului lui Poli. Multi antrenori liberi, deci multe optiuni. Am pus in lista toate numele ce au aparut pe forum zilele astea, inclusiv pe cele ale lui Alexa si ale preparatorului-antrenor Alvarez. Fiecare are dreptul la 3 optiuni.

Optiunile mele sunt Contra, Pustai, Bergodi (in aceasta ordine).
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Amadeus »

Cum de nu l-ai pus pe Panduru?
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by englezul »

Ca sa putem trage o concluzie cat de cat, o singura optiune la vot ar putea lamuri lucrurile rapid!
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by AndreiVajnaII »

Hai sa vedem asa intai, ca de exemplu pe mine nu m-ar deranja deloc Contra, dar dupa cum am mai spus, as prefera unul care sa vina si pentru sezonul viitor.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by impossible »

englezul wrote:Ca sa putem trage o concluzie cat de cat, o singura optiune la vot ar putea lamuri lucrurile rapid!
Este vorba de maximum 3 optiuni. Cine doreste poate sa voteze un singur antrenor. In alegerea acestui tip de chestionar m-am gandit ca unii dintre noi (printre care ma numar) nu ar avea nimic impotriva daca, spre exemplu, in loc de Contra ar fi Bergodi. De asemenea, vor fi mai multe voturi, deci o relevanta mai mare a sondajului. Raman la parerea ca e mai bine asa.

@Amadeus Panduru n-a fost mentionat pe forum zilele astea si am uitat de el. Acum n-as vrea sa modific chestionarul sa nu stric voturile date pana acum. Cine il vrea pe Pandi sa treaca un vot la "Altul".
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Ivanhoe »

Contra a picat desi era prima optiune, la meciul cu Chiajna vom avea noul antrenor. Din pacate pentru multi polisti Dorinel este pe lista de antrenori cu care se negociaza.

"Daniel Stanciu: ”Prima opțiune a fost Cosmin Contra!”. Ce spune managerul sportiv despre celelalte soluții pentru postul de ”principal” la ACS Poli De Cornel Biholari
ACS Poli se află în căutare de antrenor după despărțirea de Dan Alexa. Tehnicianul dorea să țină azi o conferință de presă de despărțire dar contractul său nu a fost încă reziliat. Managerul sportiv al timișorenilor a spus azi că noul ”principal” va fi prezent pe bancă la meciul cu Concordia Chiajna, dar, prima variantă, Cosmin Contra, a căzut. ”Deocamdată nu avem nimic de zis. Nici lui Dan Alexa nu i-a fost reziliat contractul. Mai e timp până sâmbătă. Noul antrenor va fi cu Concordia. E o listă mai lungă”, a declarat Daniel Stanciu. Conducătorul și-a permis o glumă după ce a fost întrebat de favoritul la postul ocupat de Dan Alexa până de curând: ”Cred că Vali Velcea e favorit, că stă aproape de stadion, e în Timișora. Nu știu, până mâine trebuie să luăm o decizie. Am făcut o listă cu cei din Consiliul Director. Ne-am consultat, sper ca până deseară să luăm o decizie”, a mai spus Stanciu. Managerul sportiv a dezvăluit că ”Guriță” e varianta preferată de toată lumea, dar fostul fundaș al naționalei e încă legat de contractul cu chinezii de la Guangzhou. ”Am discutat cu oameni din acea listă. Trebuie să ne încadrăm într-un buget. Au fost probleme, nu putem spune că avem o echipă, dar avem un lot de jucători foarte buni, cel puțin de mijlocul clasamentului… Nucleul de bază e format, sunt un cumul de factori. Prima opțiune a fost Cosmin Contra, am vorbit in aceste zile, e în litigiu cu clubul chinez, nu poate veni, dar era varianta nr. 1”, a conchis Daniel Stanciu. ”Pe a doua variantă sunt mai mulți”, a precizat managerul sportiv. Printre cei vizați se numără și Dorinel Munteanu. Alte declarații ale lui Daniel Stanciu: ”Niciun antrenor cu care am vorbit nu a spus că avem lotul slab, ci se mirau că nu am avut rezultate” ”Nu am nevoie de un super nume, de Mourinho, și cred că Dan putea să ducă la bun sfârșit munca. Cu nereușita lui am făcut cinci puncte, am realizat meciuri bune peste multe echipe și nereușita e și a mea. Îmi pare rău că în anumite momente nu am fost mai ferm, să-mi impun punctul de vedere, să-l ajut cu experiența mea” ”Eu cred că am făcut transferuri bune, trebuie să ne încadrăm într-un anumit buget… Mulți jucători au venit târziu”

Citeste mai mult pe: http://www.pressalert.ro/2015/08/daniel ... -acs-poli/"
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Ivanhoe »

Conform debanat inca mai sunt ceva sanse pentru Contra:

"Cosmin Contra, prima optiune si singurul contactat pentru a prelua banca lui Poli

În urma demisiei lui Dan Alexa, vineri seara, la finalul meciului cu Viitorul lui Hagi, ACS Poli a rămas fără antrenor. Singura variantă luată în calcul de majoritatea din conducerea clubului, dar și oameni din anturaj, inclusiv primarul Nicolae Robu, a fost Cosmin Contra. Aflat încă în China, „Guriță” a fost sunat chiar a doua zi, sâmbătă, după dezastrul de la Ovidiu. Fără să se negocieze foarte mult, salarii, contracte etc., Contra și-a dat acordul de principiu. Numai că există o problemă. El a solicitat o perioadă de două-trei săptămâni pentru a-și rezolva unele probleme de natură contractuală la ultima echipă antrenată, Guangzhou. „Dacă ar veni acum, ar pierde niște bani din contract și de aceea a cerut această amânare”, ne-a declarat o sursă din club. Ca atare, cel mai probabil, va fi așteptat Contra, iar până la revenirea lui, antrenor interimar va fi Aurel Șunda, care oricum este angajat al clubului. „Nu se poate negocia cu un alt antrenor, iar apoi să-l trimitem la plimbare când vine Contra. Oricum toată lumea îl dorește la club”, ne-a explicat aceeași sursă.

Și totuși nu chiar toată lumea l-ar dori pe „Guriță”… Unii oameni din club susțin că s-ar putea să așteptăm două-trei săptămâni, iar Contra n-o să poată veni nici atunci. În această perioadă, Poli are de jucat doua meciuri extrem de importante, cu Chiajna și Steaua, ambele pe teren propriu. Aceiași oameni, e drept puțini, au avansat varianta Dorinel Munteanu, care e văzut tot mai des în Timișoara. Cert este însă faptul că nu s-a discutat nici cu Munteanu și nici cu alți antrenori ale căror nume au fost vehiculate după plecare lui Alexa. Cosmin Contra a mai antrenat-o pe Poli Timișoara în perioada septembrie-decembrie 2010, susținând 11 meciuri în campionat, dintre care șase victorii, cinci egaluri și nicio înfrângere. A plecat de la echipă în urma unui conflict cu fostul patron Marian Iancu. În cariera de antrenor, Contra a mai antrenat pe Fuenlabrada (Liga a III-a Spania), Petrolul Ploiești și, în prima ligă spaniolă, pe Getafe, cu care a reușit perfomanța salvării de la retrogradare. În luna ianuarie a acestui an a semnat un contract valoros din punct de vedere financiar cu gruparea chineză Guangzhou R&F. N-a mai reușit însă parcursul de la Getafe, fiind destituit în luna iulie.



Citeste mai mult pe: Cosmin Contra, prima optiune si singurul contactat pentru a prelua banca lui Poli | deBanat.ro - spune realitatea! http://debanat.ro/2015/08/cosmin-contra ... z3jjMJP6d0"
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by banatean_violet »

Este bun si sondajul asta, dar cred ca ar fi mai utila o petitie anti munteanu. Daca se doreste desfintarea echipei atunci inteleg aducerea blatistului de la hotzelu.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by impossible »

banatean_violet wrote:Este bun si sondajul asta, dar cred ca ar fi mai utila o petitie anti munteanu. Daca se doreste desfintarea echipei atunci inteleg aducerea blatistului de la hotzelu.
Din seria "de ce ti-e frica, nu scapi", debanat scrie:

"UPDATE: Luni după-amiază are loc, totuși, o întâlnire între reprezentanții lui Poli și Dorinel Munteanu."
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Druckerul din Ronat
Posts: 53
Joined: Wed Jul 10, 2013 6:58 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Druckerul din Ronat »

La bugetul nostru mic , cel mai bun ar fi aradeanul Popa de la Ineu .
Locked