Noul antrenor al lui Poli

Totul despre ACS Poli Timisoara

Pe cine doriti antrenor la Poli?

Contra
21
31%
Bergodi
14
21%
Pustai
9
13%
Grigoras
8
12%
Alexa
1
1%
Sunda
1
1%
Velcea
2
3%
Munteanu
2
3%
Alvarez
3
4%
Florin Marin
2
3%
Galca
3
4%
Altul
1
1%
 
Total votes: 67
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by impossible »

englezul wrote:Zicu isi va lua si mai multe mui ptr faptul ca si-a depus memoriu, desi de cand a venit la noi este aproape egal cu 1 la inmultire. Si sa-i mai spuna cineva ca un atacant care se respecta nu-si socoteste transformarile de la 11m ca si realizari si chiar si asa sa dai 4 goluri intr-un campionat ca si atacant, ineamna ca esti ciuri-buri ! Grig nu se putea impune in fata manelistilor de la Tg. Mures atat timp cat era singur si conducerea clubului le tinea partea fraierilor. Nici macar nu avea sens sa incerce, bine ca a plecat.
PS
Mi-a placut aia lu' Miculas cu "tragem ptr locul 8"... :bere:
Nu ar stica sa se intample si astfel sa mai pocneasca niste vene infierbantate, prin oras =))
Nu stiu cum sa va spun, dar locul 8 nu este de bine, fiind ultimul. Sper ca nu la locul Petrolului viseaza Miculas.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Pffv »

impossible wrote:
englezul wrote:Zicu isi va lua si mai multe mui ptr faptul ca si-a depus memoriu, desi de cand a venit la noi este aproape egal cu 1 la inmultire. Si sa-i mai spuna cineva ca un atacant care se respecta nu-si socoteste transformarile de la 11m ca si realizari si chiar si asa sa dai 4 goluri intr-un campionat ca si atacant, ineamna ca esti ciuri-buri ! Grig nu se putea impune in fata manelistilor de la Tg. Mures atat timp cat era singur si conducerea clubului le tinea partea fraierilor. Nici macar nu avea sens sa incerce, bine ca a plecat.
PS
Mi-a placut aia lu' Miculas cu "tragem ptr locul 8"... :bere:
Nu ar stica sa se intample si astfel sa mai pocneasca niste vene infierbantate, prin oras =))
Nu stiu cum sa va spun, dar locul 8 nu este de bine, fiind ultimul. Sper ca nu la locul Petrolului viseaza Miculas.
Upss , toti uitam de taietura de dupa sezonul regulat :p .
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by diegis37 »

Despre Zicu .
Mi se pare incorect daca cineva isi cere dreptul sa fie el vinovat.Este numai normal ,asta este normalitatea fiecare contract trebe respectat.Ca nu a înscris ,ca nu a jucat bine,ca a fost accidentat, toate astea nu au cum sa anuleze un contract.Daca nu este bun ,daca nu joaca bine,daca este gras atunci nu îl pui sa joace,îl trimiti pe banca( echipa doua) dar contractul este contract si îl platesti.Singura modalitate sa nu il platesti este sa îl vinzi sau sa nu îi mai prelungesti contractul.Asta este opinia mea.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by impossible »

diegis37 wrote:Despre Zicu .
Mi se pare incorect daca cineva isi cere dreptul sa fie el vinovat.Este numai normal ,asta este normalitatea fiecare contract trebe respectat.Ca nu a înscris ,ca nu a jucat bine,ca a fost accidentat, toate astea nu au cum sa anuleze un contract.Daca nu este bun ,daca nu joaca bine,daca este gras atunci nu îl pui sa joace,îl trimiti pe banca( echipa doua) dar contractul este contract si îl platesti.Singura modalitate sa nu il platesti este sa îl vinzi sau sa nu îi mai prelungesti contractul.Asta este opinia mea.
E clar ca ai dreptate. Clubul insa trebuie sa impuna in contractele jucatorilor conditii de performanta (nr. de minute jucate, nr. de goluri marcate etc). Toate astea trebuie sa fie in fisa postului. Nu cred ca exista pe lumea asta vreo firma privata care sa te angajeze fara sa ai niste indatoriri clare (nu merge sa faci doar act de prezenta). Eventual daca esti ruda cu seful.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by diegis37 »

impossible wrote:
diegis37 wrote:Despre Zicu .
Mi se pare incorect daca cineva isi cere dreptul sa fie el vinovat.Este numai normal ,asta este normalitatea fiecare contract trebe respectat.Ca nu a înscris ,ca nu a jucat bine,ca a fost accidentat, toate astea nu au cum sa anuleze un contract.Daca nu este bun ,daca nu joaca bine,daca este gras atunci nu îl pui sa joace,îl trimiti pe banca( echipa doua) dar contractul este contract si îl platesti.Singura modalitate sa nu il platesti este sa îl vinzi sau sa nu îi mai prelungesti contractul.Asta este opinia mea.
E clar ca ai dreptate. Clubul insa trebuie sa impuna in contractele jucatorilor conditii de performanta (nr. de minute jucate, nr. de goluri marcate etc). Toate astea trebuie sa fie in fisa postului. Nu cred ca exista pe lumea asta vreo firma privata care sa te angajeze fara sa ai niste indatoriri clare (nu merge sa faci doar act de prezenta). Eventual daca esti ruda cu seful.
Normal ca trebe specificate anumite criterii ,chiar si la Zicu este un criteriu pentru numarul de goluri marcate (la 5 goluri 10.000€) mi-as fi dorit sa fi inscris 50 de goluri ,atunci nu eram în asa o situatie dramatica.Ca acest contract a fost bun sau rau ,bonusurile au fost corecte sau nu asta nu stiu .Zicu isi primeste ce i se cuvine prin acest contract si pentru asta nu are el nici o vina ,asta era ce vroiam eu sa scot în evidenta.Mersi.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by diegis37 »

A semnat Grigoras contractul?
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by orangetm »

diegis37 wrote:A semnat Grigoras contractul?
Păi dacă are antrenament la 16:30...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by banatean_violet »

Se stie situatia echipei in acest moment asa ca zicu a fost un magar, desi dupa burta i se potriveste alta asociere. Inteleg daca hotara toata echipa sa-si ceara drepturile si se duceau toti cu para la comisii. Asa numa zicu paracios ca nu si-a luat banii este lipsa de respect si fata de ceilalti colegi. Dupa ce ca altii alearga si pentru el, daca se evita retrogradarea numa el ia prima, acum numai el sa fie la zi si cu restul banilor. Greseala a fost aducerea unor astfel de jucatori expirati a caror singura preocupare este sa mai traga un tun pe undeva pe baza faptului ca odata au jucat fotbal. Daca va da 10 goluri pana la sfarsitul campionatului (fara alea din 11m), atunci isi va putea anula impresia mizerabila pe care o lasa in acest moment.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by timisoreanul »

E adevarat ca jucatorii trebuie sa isi incaseze banii din contract. Faptul ca Zicu a depus memoriu nu mi se pare ok. Intarzieri la plata sunt peste tot, inclusiv la echipa de pe primul loc. La noi a fost si o situatie mai speciala, in sensul ca aceste intarzieri nu s-au realizat din rea-credinta. Banii au fost alocati de finantatori, adica de autoritatile locale, dar o entitate terta, adica Curtea de Conturi, nu le-a permis virarea in conturile clubului. Cu siguranta, se va gasi o solutie pentru reluarea finantarii.
Adevaratele caractere ale oamenilor se vad in momentele grele, cand e bine cu totii radem. Chiar, marele polist Contra ce echipa din Primera a preluat? Sa stiu si eu sa ma uit la meci.
Cel mai mare repros care i se poate face fostei conduceri este acela ca a adus jucatori cu nume, cu ambitii de play-off, iar acum suntem pe loc retrogradabil. Sincer, cu echipa de anul trecut, eram macar pe acelasi loc. Si Boldea dadea garantat pana acum 4 goluri, iar jucatori precum Trandu sau Poparadu se descurcau cel putin la fel de bine ca altii cu nume mai sonore.
Sa speram ca macar acum, in al 12-lea ceas jucatorii se vor mobiliza si vom iesi din aceasta situatie. Macar acum avem antrenor, care conteaza mult.
Oricum, sa ajungem sa ne refuze atatia antrenori nu e de bine. Altadata, era o mare mandrie sa antrenezi pe Poli.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by diegis37 »

orangetm wrote:
diegis37 wrote:A semnat Grigoras contractul?
Păi dacă are antrenament la 16:30...
Pai eu suflu si in iaurt :)
Bine ca avem cel putin antrenor:) :steag2:
Locked